Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Egzama tedavisi hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız?

Özkan2

"özel olarak çekilmiş" ne demek? Nereden, ne diyerek istemeli insanlar?
Nerenizde ne tür egzamanız var? Hangisine ne kadar etkili oldu?

Bin çeşit egzama var. Nedenleri de farklı, formları da farklı, tedaviye dirençleri de farklı. Yani, "şu çok iyi geldi" diye bişey yok. Olsa olsa "şuramda şu tür bir egzama var ve şunu yapınca iyi geliyor" denebilir.

Hocam özetlemek gerekirse kulaklarımda ve yüzümün her tarafında neredeyse mevcut bir seboreik dermatit vardı doktorların verdiği her türlu ilacı kullandım 7 senedir. Ama bir türlu geçmedi şu an da şükürler olsun kulaklarımda ve yüzümde neredeyse tamamıyla geçti inşallah hepsi geçer herkesin tek isteği bu sadece kızarıklık bölümü kaldı. Diğer konu özel olarak çekilmiş çörek otu ise bilindik bir aktardan çörek otunu çeken bir malzeme var soğuk olarak hemen çekip orada anında sana veriyor çörek otu yağından kastımda budur. Egzamali olan bolgeye sürüyoruz sabah akşam yemeklerden önce bir tatli kaşığı alıyoruz inşallah yardımcı olabilmişimdir. Hayırlı günleriniz olsun 🤗

Egzema tedavisi oldum ve artık tekrar etmiyor

Daha önce buradan eğzema için yazılar yazmıştım. Bende yaklaşık 7-8 sene eğzema ile mücaadele ediyordum. Patalojik tahliller kontakt eğzema çıkıyordu. Fakat 2 yıl kadar önce çok yoğun rahatsızlığımdan sonra ülkemizdeki en bilgili cildiye profuna gittim. Yazdığı reçeteyi aldım kullandım o günden sonra bir daha egzema oluşmadı. Fakat doktor teşhis olarak egzema görünümlü sedef olduğunu söyledi.

İyi günler beyefendi hangi doktora gittiniz lütfen söylersmisiniz bende 6 aydır gitmediğim doktor kalmadı kontkat egzama dediler geçiyor ama yeniden başlıyor lütfen yardımcı olun

biroll41 beyefendi doktorun adını söyler misiniz lütfen bende gitmek istiyorum yüzümde kontakt egzama var 6 aydır geçmiyor bazen dışarı çıkamıyorum

Egzamadan kurtulan arkadaşlar Allah razı olsun iyi güzel paylaşımda bulunuyorsunuz fakat bitkisel karışım hazırlayan yada bu hastalıktan kurtulmak için vesile olan kişilerin adres yada iletişim bilgileri de paylaşsanız bizlerde ulaşmak için zorluk yaşamasak iyilikte yerini bulsa rica ediyorum

Sametfiliz1988@gmail.com üzerinden ulaşırsanız memnun olurum

Sevgili Ömer,

Yazınızı okudum.Oncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Kurtulmus olmanıza sizin adınıza sevindim.Yazinizda da belirttiğiniz gibi çok sinir bozucu bir rahatsızlık. Hele de kepek kepek dökülmesi. Gönül rahatlığıyla koyu renk giysi giyemez oldum.Benim yalnızca ellerimde var.Kaşıntı yok ama deri döküntülerim ( atak dönemlerinde çok fazla) var.Belirttiginiz ilaçların çoğunu bana da verdiler.

Kalıcı bir tedavi olmadığı gibi bıktım. Ancak tavsiye ettiğiniz şampuanı deneyeceğim. Umarım şifa bulurum.

Teşekkürler paylaşımınız için.

Teşekkür ederim. Insallah

Patcholi-Sedir sabunu egzama için düzenli kullanımda çok iyidir.

kunta

Bahsedilen karışım döven otu diye geçer.
Eklemlerde biriken sarı suyun dışarı atılmasını sağlar.
yara oluşturduğu için de geç iyileşir.
Şeker hastalarının kullanması sorun teşkil eder.

Arkadaslar oncelikle herkeze gecmish olsun... 2 ay once ilk defa Egzema ile tanistim..bircok defa doktora gitim cortison ve cortison suz kremlen kulandim ama bi turlu gecmedi, ondan sonra BEYAZ DUD kurusunu denedim ve 2 gunde nerdeyse hicbirse kalmadi.. Burdan soylemek istediim eyer egzema niz varsa hic oyalanmadan denemelisiniz... Interneten arastira bilirsiniz dud kurusuyla egzema. Nasil gecer diye. Saygilar

kesin tavsiye benden kronik ekzamalı birisi olarak camaşırlarınızda kesinliklen yumuşatıcı kullanmayın iyide durulatın makinanızda.!!!

Bu başlıkta da herkes birşeyler kullanıp iyi geldiğinden bahsetmiş ama nerden kimden aldıklarını yazmamışlar. Hiç yazmasaydınız daha iyiymiş valla. Kime faydanız olduki şimdi.

Kurumush Beyaz dud marketen aliyosun.. yarim. Litre kaynar suya bi avuc at 6 dk kaynat.. Ondan sonra suz ondan sonra egzemayin ustune 10 dk boyunca araliksiz dok, sinra 10 dk bekle ve yika.. su sicak olmasi gerek nekadar sicak. Okadar iyi, bak 2 gunde nasil geciyor

Bende de bir ay önce çıktı bir türlü geçmedi sol orta parmağımda deri döküldü önce sonra sol elime yayıldı şimdi sağ elime de vurdu ve koluma geçmeye başlıyor. Dut kurusunu denemeye çalıştım fakat yanlış uyguladım sanırım ılık suda yaotım ben. Rica etsem ibrahim.152@hotmail.comdan bana yazar mısın ?

Bi doktora git kardesh belki bashka birsheydir.. Egze ma ise gecer.. Ama 3 4 gun boyumca yap ve dud beyaz dut olmasi gerek

Ben doktora gittim egzama dedi.kortizonlu krem ve 2 adet iğne verdi.geçmedi hala.dud kurusu denedim tarifeye göre.ama ılık su oldu galiba .
arkadaşın dediği gibi ne kadar sıcak o kadar etki.bu sefer dayanabildiğim kadar sıcak suyla deniyeceğim. İnşallah etki eder.

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine bir avuç dolusu (5-6 yemek kaşığı) beyaz dut kurusu atın ve altı dakika kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Altıncı dakikadan sonra ocaktan indirin. Ilıyınca süzün, yarısı sabah aç karnına, diğer yarısını akşam aç karnına için.

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu atın ve altı dakika kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Altıncı dakikadan sonra ocaktan indirin, elinizi yakmayacak derecede sıcaklığa gelince egzamalı ellerinizi kabın içerisine koyun ve en az 10 dakika etki ettirin. Bir saat ellerinizi yıkamayın. Bir saat sonra ellerinizi suyla durulayın

Üst Alt