Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Egzama tedavisi hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız?

Acaba bu coresatin kremi bulabileceğim bir eczane ismi söylermisiniz? didem82

Arkadaslar benim oglumdada egzema var ve kullanmadigimiz krem kalmadi, oglum 16 aylik.en son gittigimiz doktor bleach bath onerdi,biz henuz denemedik,yarin deneyecegiz.bu arada ben yurtdisinda yasiyorum. "Bleach bath for eczema" yazarak internette arastirirsaniz eminim bayaga bilgiye ulasirsiniz, bu arada bleach bath ozon suyuyla banyo demek. Buda cocuk hastanesinin Internet sitesi,Clinical Guidelines (Hospital) : Eczema management Cok iyi arastirmadan sakin denemeyin bence, en onemlisi her 10 litre su icin 12 ml(millilitre) ozon suyu, goze agiza kulaga dikkat edin, ve banyodan sonra bolca nemlendirici surun. 10 dakikadan fazla kalmayin vede haftada en fazla 2 defa oneriliyor.herkese acil sifalar

biz eczaneden temin etmemiştik. doktorumuz vermişti ama internette bir siteden satışı var dağıtıcı firma da selçuk ecza deposuymuş. siz sorunca araştırayım dedim tekrardan. Coresatin bu linkte bütün ilaçların satışı var. Sarı olan ilaç egzama için. umarım faydasını görürsünüz. çok geçmiş olsun.

Didem82 ben de sedef hastalığım için kullandım Coresatini. İnanılmaz etkili. Çok güzel sonuç aldım. Birkaç çeşidi var. En güzeli de çocuklara kortizonsuz bir tedavi imkanı sunuyor.

arkadaşlar bende internetten Corasatin in sarısını aldım harika bir ilaç bence kesinlikle yanınızda bulundurun ilk çıkmaya başlayınca kullanın. Bana çok iyi geldi.
Şuan doktorlar yazamıyor eczanelerde yok
Sağlık bakanlıgı listesine alırsa sanırım çok daha iyi olacak. Bence denemeye değer.

bende kullandım coresatini ve gerçekten çok çok iyi geldi. sadece yüzüme sürdüm ama ensemdeki kaşıntılarda gitti. şu an hiç bir şeyim yok. didem arkadaşa çok teşekkürlerimi iletirim. Allah herşeyi gönlüne göre versin inşallah

Buradaki öneriler üzerine bir arkadaşım da CORESATIN SARI KREM kullanmaya başladı. O da çok çok memnun kaldı. Düzenli kullanmamasına rağmen egzama bayağı bir geriledi. Kortizon olmaması derinin güçsüzleşmesinin de önüne geçtiği için, kesinlikle denenmesi gereken bir merhem.

Gercekten coresatın gecırıyormu arkdaslar bende bır yıldır egzama var yuz bolgemde pull pul oluyor yuzumu bıle yıkayamıyorum nasıl bır hastalıktır hayattan soguttu resmen bulent abı durum nedır abı bu kremı kullanan arkdaslarınız varmı gectımı hastalıgı kızarıklık pullanma yanı derı resmen kabarıyor ve kotu goruntu bu hastalık yuzunden ısımı kaybettım 1 yıldır ıssızım cok zor gercekten suan ulkemızde varmı acaba satılıyormu

dıdem hanım babanızda suan egzama tamamen yok oldumu bır daha cıkmadımı mesala yuzunu yıkayında pullanma olmuyormu kasıntı fılan aynı hastalık bende var cunku ne yapcagımı sasırdım kullanmadıgım ılac kalmadı ketoral sampuanın bıde kremı var kortızonsuz bıraz ıyı ama yok edemıyor acaba coresatın bunu gecırıyormu bıde sarı olanını mı alıcaz suan pıyasada varmı cvb verırsenız sevınırım

kardesım suan durum nedır egzaman bır daha cıktımı bu ılacı nasıl bulcaz ya

ersın kardesım gercekten bır daha cıkmadımı egzaman yanı kasınma yanma kızarıklık pullanma olmadımı

Tuncay, her ilaç her egzamaya aynı etkiyi göstermez. Sana iyi gelip gelmeyeceğini ancak deneyerek anlayabilirsin. Yukarıda da yazdığım gibi, arkadaşım CORESATIN SARI KREM kullandı ve çok çok memnun. Eczanelerden bulabilirsin...

Coresatin kremini bende internetten araştırdığımda yapılan yorumlar çok olumluydu.

Nerdeyse çocukluğumdan beri saç egzaması yaşıyorum fakat son yıllarda ellerimde ve yüzümde de çıkmaya başladı. Benim merak ettiğim saç egzaması olup da saçları dökülen ve dökülen saçları yeniden gelen var mı? Doktorlar egzamadan kaynaklanmıyor dese de saçlarımın egzamadan dolayı seyrekleştiğini düşünüyorum.

Egzama doğrudan dökülmesine neden olmasa da, dolaylı olarak böyle bir sonucu doğurabilir. Daha çok kuruması ya da yağlanması, daha çok kaşınması vs. saç dökülmesini tetikliyor olabilir...

arkadaşlar ben sabuna taşa ota pek inanan biri değilim lakin annemin kol ve bacaklarında 6 aydır egzama vardı çeşit çeşit ilaçlar verdiler hiç işe yaramadı en son egzama sabunu kullandı 1 hafta içerisinde tamamen iyileşti şunuda belirteyim kardeşiminde parmaklarında egzama var aynı sabun onda hiç işe yamadı

Tıbbi sülük ile, 6 aylık bebeğin egzaması bile geçti!
Dikkat, her sülük değil, tıbbı amaç için üretilen hijyenik sülükleri kullanmak gerekir.
İzmir'de tanesi 5 liradan temin edebiliyoruz.

Haklı olabilirsin OturanBoğa. Bende öyle düşünmüştüm de o yüzden saçımın yağlanmasına fırsat vermeden yıkıyorum ama bu seferde fazla kuruluk oluyor. Yapılan kan testlerinde de herhangi bir şey çıkmadı. O yüzden egzamadandır kesin saçların seyrekleşmesi. Bu sorunu yaşayıp tekrar saçları çıkan var mı :)

kardeş öncelikle selamlar ben bu illeti iki yıldır çekiyorum.senin şu aktarcının yaptığı ilaç yada aktarcının adını ve adresini verebilir misin.

Egzama,Sedef,mantar,kurdeşen gibi ciddi cilt sorunlarinda Kırmızı Reishi mantarının bileşimlerini içeren ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim.kendi yeğeni dahil bir çok kişi harika sonuçlar aldı. Ayrıca sizlere tavsiyem internetten kırmızı Reishi mantarı ile ilgili doktorların yorumlarinin yer aldığı videolar seyrederseniz çok daha iyi anlayabilirsiniz..

benim ufaklıkta da var daha 6 aylık, dün akşam hastanedeydim kan tahlili yapıldı alerji ve enfeksiyonada bakıldı. ikiside düşük yani korktuğumuz gibi değil. (bu arada kızım doğuştan akciğer hava kistine sahipti ameliyat olalı 1 hafta geçti)

bu egzama doğuştan var ilk sol gözünün üst kapağında başladı sonra yanaklarda 2cm çapında yuvarlak olacak şekilde kabuk bağlayıp dökülecek kadar ilerledi.

pazartesi için başka özel doktora randevu aldım onada götüreceğim Doç.Dr. Akgül Akpınarlı - Randevu Al - Doktor Hakkında Bilgiler - Kadıköy

yorumlarıda okudum bu ilacıda kullanmayı düşünüyorum doktorada soracağım tavsiye edecekmi bakalım, didem82 arkadaşımızın babasının fayda gördüğü ilaç bu Coresatin Dermatit Steroid İçermeyen KREM 30gr / SARI

ayrıca doktor tavsiyesi ile bizim kullandığımız kremlerin hiçbiri kesin çözüm olmadı

SAYIN ÜYELER! Birkaçyıldır egzamayla boğuşuyordum. Cilde iyi geldiğini bildiğim bitkisel yağları denedim ve şokkkk :) Samimiyetle itiraf edeyim ümitli değildim ama işe yaradı.
Karışım şöyle: Lavanta, Çörekotu ve Ardıç yağlarını el-vücut kreminin içine damlatın, damla sayısı size kalmış. Gece yatarken egzamalı yere sürün öylece yatın.
Benim neredeyse kırmızı olan egzamalarım 1-2haftada neredeyse tamamen geçti. Tesadüf demeyin deneyin.

Ayrıca 1bardak süte 1tatlı kaşığı zerdeçal karıstırıp yatarken için içeriden takviye amaçlı. Belirttigim olculer isteginize kalmis.

Sacimdaki egzamaya da deneyecegim krem olayini. Allah şifa versin!

Bende sürekli olmasada burnumun kenarlarında anlımda felan oluyordu.Gittiğim doktorlar pridolin krem ve hipokort krem yazmıştı.Hafif çıktığında pridolin sürüyorum, kaşıntılı kanıyacak gibi olduğundada hipokort sürüyorum geçiyor.Yanlız kremleri gerekli olduğunda kullanıyorum sürekli kullanmak zararlı.

zendark

Bende de burun kenarında ve saçta egzama oluyordu. CoreSatin Pediatrik krem kullanmaya başladım ve tümüyle geçti. Arada çıkar gibi oluyor ama çıkmadan yok oluyor.
Hem bu krem tümüyle kortizonsuz. Adı üstünde, çocuklarda bile kullanılabilecek hafiflikte. Her gün düzenli olarak azzzzıcık sürüyorum. Mutlaka denemeni öneriririm.

@OturanBoğa CoreSatin Pediatrik krem skg tarafından ödemesi karşılanan bir krem mi kozmetik ürün mü?

@zendark [FONT=sans-serif]pridolin krem ve hipokort krem doktor tarafından mı reçetelendiriliyor sgk tarafından ödeniyor mu kozmetik ürün mü?[/FONT]

annemin de ayak derisi sürekli kuruyup sertleşiyor ve yarılıyor.
bir dinlenme tesisinde denk gelip aldığım 'doğa ayak bakım tuzu' (bence çamura daha çok benziyor) bayağı iyi geldi.
5 tl gibi cüzi bir fiyata almıştım (8 tl'den indirilmişti)
annemin ayaklarındaki kuruluk, dökülme ve sertlik belirgin bir şekilde azaldı.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1002885459751570&set=pcb.1002885553084894&type=1&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1002885456418237&set=pcb.1002885553084894&type=1&theater

şahin bey egzamayı yıllardır çekiyorum. siz kurtulmuşsunuz çok şükür. bahsettiğiniz bitkisel ilacı yapan kişi hakkında bilgi verebilirmisiniz. benim de bu kişiyle irtibata geçmem mümkün mü?..

stres yapma ,kortizol içeren kremlerin kullanma hepsini çöpe at, bol su iç elini ayağini az yika nemlendiricili sabun kullan atlatırsın

Arkadaşlar head shouldrers egzema seborek dermatit sampuanı var saç için ona bakabrsnz . 40 -50 lira civarı

arkadaşlar öncelikle ALLAH şifa dileyenlere şifa versin.bende yaklaşık 7-8 aydır avuç içi ve ayak tabanlarım da egzama var ve daha önce yoktu fakat 1 aydır felan kafamda da bir kaç yerde var.clovate ve dermovate merhemler kullandım dr.verdigi antibiyotikleri de kullandım fakat sonuç alamadım.çıkanlar ilaçların etkisiyle de kuruyor dökülüyor tekrar çıkıyor.bir türlü bitmiyor.bu rahatsızlıktan şifa bulan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse duacı olurum.ellerimin ve ayaklarımın normal zamanki halini unuttum.ALLAH herkese şifa versin.

iyi akşamlar yaklaşık 2 yıldır ellerimde çıkan derin kesiklerden oluşan egzamayla uğraşıyorum.kortizon kremlerinin hiçbir faydasını görmedim.bahsettiğiniz kreme nasıl ulaşabilirim

benimde elimde oluyordu. çok hafif zeytinyağı kullanın yada bu tür sabunlar var. kullanınca geçti. tabiki en sağlıklısı önce bir doktora görünmek. geçmiş olsun.

İyi akşamlar en son bu mesajı gördüm ve yardımcı olmak istedim. Öncelikle bende bu hastalıgi 7 senedır yaşıyorum. Bu hastalık üzerine gitmediğim hiçbir yer kalmadı hastane hastane gezdim kim ne dediyse onu yaptım cidden çok yoğun olarak yaşadım bu hastalığı ama bir çaresini bulunca sitelere ve bu hastalıktan yakınan herkese yardımcı olucam demiştim. Şu an özel olarak çekilmiş çörek otu yağını kullanıyorum ama özel olarak cekilmis başka kullanmıyorum yüzde 70 - 80 e yakını geçmiş bulunmakta pürüzsüz bir cilt yakaladım çok şükür inşallah tamamiyla geçer herkesin hastalığı. mesaj yazan herkese yardımcı olmak isterim. Hayırlı geceleriniz olsun 🤗

Üst Alt