Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan özürlü, engelli olan bir kişiye geçmiş olsun demek ne kadar doğru? [Tartışma]

işyerinde gelen mükellefler diyor çoğu zaman. işlerini bitirdiğim zaman "teşekkür ederim,sizede geçmiş olsun". bakıyorum ne diyorlar diye... unutuyorum çünkü. :) gülüyorum çoğuna ve diyorum ki; geçmicek sakın üzülmeyin ama yinede sağolun... şaşkın bakışlarla gidiyorlar. onların bu şaşkınlığı çok komiğime gidiyor. bir şey söylemek için söyledikleri belli çünkü. ama gereksiz...

Zaten doğuştan özürlü olduğumuz bizim için birşey farketmiyor.Bizim durumumuz onlara garip geldiği için geçmiş olsun diyorlar.Bu zatern bizim doğal yaşantımız.

geçmiş olsun demek çok lgili bi cümle değil doğuştan engelli olanalara.
insanlar gördüklerinde bişey söyleme gereği duyuyorlar belkide.. söylenecek en uygun söz onu buluyorlar .. yada alışkanlıktan... bunda kötü niyet yok..
Ben uzun zaman oluyor kaza geçireli ancak değişen hiç bişey olmadı hala yeniymiş gibi geçmiş olsun demeye devam ediyorlar..ne yazıkki geçmiyor!...

Ben sadece doğuştan özürlü kişilere "Geçmiş olsun." denilmesine kızıyorum. Şimdi diyeceksiniz ki; karşındaki kişi senin doğuştan mı sonradan mı olduğunu nereden bilecek?

Ben zaten belli bir muhabbetten sonra söyleyenlere kızıyorum.

-Ağabey, ben doğuştan özürlüyüm. Benim orjinalim bu.
-Hmmm, geçmiş olsun.
-Böööööö

Muhabbet olmayıp direk göz teması sonucunda "Geçmiş olsun." diyenlere "Sana da!" deyip geçiyorum zaten.

Sonradan sakat kalanlara denilmeli. Çünkü başından bir olay geçmiş. Geçecek ya da geçmeyecek olsa dahi bu durma denilmeli... En azından başından böyle bir olay geçmiş, bunu da atlatmışsın manâsına gelir.

Son 2 yıldır bana da deniliyor. Çünkü ben hem doğuştan özürlüyüm hem sonradan da sakat kaldım. (Bknz. Şaka Gibi)

Üst Alt