Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devotee (cinsellikte sakatları tercih etmek) hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
devotee

1. (i). düşkün kimse, müptelâ kimse; sofu kimse, dindar kimse.
  2. I. düşkün, meraklı, hayran, dindar, fanatik; sofu
Türetilmiş Kelimeler (bis)

devoid, devoid of, devoid of feelings, devoid of humor, devoid of humour, devoir, devoirs Destek

Wiki felsefesiyle çalışan web sitesi ansikopedisi Siteler Hakkında'yı destekliyoruz. Dizinde konular, firma ürünleri ve firma hizmetleri de sağlanıyor.

düşkün [SIZE=2]([/SIZE][SIZE=2]nedir[/SIZE][SIZE=2])[/SIZE]

1. Bir şeye kendini aşırı vermiş olan, çok bağlı, meraklı, tutkun
    Örnek: Onlar kadar birbirine düşkün, birbirine uymuş bir çift daha ömrümde görmedim desem yeri vardır. H. E. Adıvar
  2. Geçim sıkıntısına düşmüş
    Örnek: Eski arkadaşının düşkün bulunduğu hâlinden anlaşılıyordu. R. H. Karay
  3. Yoksulluk sebebiyle mutluluk ve refahını yitirmiş
    Örnek: Zavallı, arabasını satmış, düşkün bir hâldeydi. Y. K. Beyatlı
  4. Yaşlılık, hastalık vb. sebeplerle çalışma gücünü yitirmiş.
  5. Değer ve onurunu yitirmiş.
  6. en-bayrak.gif
    Addicted. down at heels. fond. doting. fallen. fallen on hard times. poor. decayed. affected. jealous. jealous of. keen. keen on. partial. sharp-set. addict. almsman. devotee. given to.
  7. en-bayrak.gif
    Buff. devoted. devotee. doting. fond. freak. given. mad. nut. partial. addicted. fond of. enamoured. inveterate. broken down. decayed. poor. needy. addict.
  8. en-bayrak.gif
    Indigent. excessively fond or addicted. bound up in. freak. given. hooked.
kimse [SIZE=2]([/SIZE][SIZE=2]nedir[/SIZE][SIZE=2])[/SIZE]

Tıpta veya psikolojide böyle bir hastalık var mı bilmiyorum ama sözlük anlamı yukarıdaki gibidir.Diyelim ki var böyle bir hastalık o zaman her normalde ya da meraklı normallerde vra demek yanlış olmaz sanırım.Çünkü merak ediliyoruz,örneğin tüm uzuvları tam iken becerisi olmayan birinin iki kolu yokken veya tekerlekli sandalyede iken nasıl yaşayabiliyor şaşılıyor.Onu yapamaz bunu yapamaz yapsa nasıl yapar gibi merak konusu oluyor.Durum bundan ibaret.Örneğin protez kullanan biri var diyelim.Normal bir vatandaş nasıl parmaklarına veya yağına basmadan yürüdüğünü merak ediyor,nasıl acımaz diyor vs

magnum;

Baktığımızda sizinkini yazmak daha kolay görünüyor oysa ki.

Delikanlılığa ters

Konuyu sırf engelli-engelsiz ayrımı yapmadan herkesi sevilmeye değer bireyler olarak ele alınca sıkıntı yok gibi görünüyor.Hatta lafı bile var:İki gönül bir olunca samanlıktan bize ne:)
Ama sırf kolay elde ediliyor diye engellileri tercih etmek, istediğini elde ettikten sonra "byee" demek NARO'ya girer.Bu da delikanlıyı bozar.

Olayı kişiselleştirmek için söylenmemişti belirtirim.

magnum;

Belirtmeniz bile hafifletmiyor. Tüm söylediklerimden "konuşması koley" gibi bir anlam çıkardınız. Sanki çıkıp seda sayanda söyledim.Karşısındakinin durumunu anlayamamak her iki tarafın da sorunu olabilir.

af edersiniz konu ne cinselliklmi yoksa seda saynnin konusmalarimii;) eger iicnde seda sayan varsa onu kenara atalimm onun yeribe bihtrei getirelimm;);)

arkadaşlar ben iyi derecede amerikan ingilizcesi biliyorum ,amerikan ingilizcesinde devotee,meraklı ve dindar anlamına gelir,size mail atan arkadaşımız engelliler konusunda meraklıyım ilgiliyim demek istemiş ama siz konuyu nasıl cinselliğe çekebiliyorsunuz ilginç,devotee sadece meraklı değil,ayrıca dindar anlamına da gelir,devoted ise fedakar demektir,cinsellikle uzaktan yakından bir ilgisi yok

Evet matay'a katılıyorum. Sex için engellilerden hoşlanan/tercih edenlere bildiğim kadarıyla "AMPUTE" deniyor. Hatta kategorisi bile var :D

ayrıca aşkta,sevgide engelli engelsiz diye ayrımlar yapmak, bence komik ve de gereksiz,unutmayın aşkın gözü kördür,sizi gerçekten seven birisi kolunuz var mı yok mu yürüyormusunuz yoksa yürüyemiyormusunuz gibisinden mevzularla değil sizinle ilgilenir,ben böyle düşünüyorum

matay;

+100 aynen, ben c5 kırığı olan ve boyundan aşağısı felç olan of'li biriyle çıktım.
Gerçekten "AŞK" engel tanımıyor..

Eurest;

"bir vücüt uzuvunun tamamı yada bir kısmı eksik insanlar için kullanılır." umpütenin tanımı

sayın magnum ,ampute açıklamanızda haklısınız fakat konumuz amtutenin ne olduğu değildi,keşke fatih beyin yanlışını kendisini mahcup duruma düşürmemek adına özel mesajla düzeltseydiniz

Mim;

Sayın mim hafifletmesi içn söylemedim.Konuyu uzatmanın da anlamı yok
Hiçkimse forumdan yazarken normal mi yoksa engelli olduğunu belirtmezken siz neden normal bir birey olduğunuzu belirttiniz ki ..
Soru sormuyorum cevap yazmayınız lütfen.Cevabı sizde kalsın.

matay;

konuyu biliyorum okuyunca anlamını yazma gereği hissettim,fatih beyi mahçup duruma düşürmek gibi ne bir niyetim ne de teşebbüsüm oldu.forumda her açıklamayı yazan veya düzelten mahçup duruma düşürmüş mü oluyor

Lütfen algılarda problem yaratıp farklı düşünceler ekmeyelim.

matay;

Burada yanlış yok, bende biliyorum "Ampute" nin ne demek olduğunu.
"Engelli", denince ilk akla gelen (Vücudunun bir kısmının eksik olduğu)

Ayrıca eleştirildiğimde "eksikliğimi gördüğümde" mutlu oluyorum çünkü bu kendimi geliştirmeme destek oluyor..
..ve mahçup durumada düşmedim...

Eurest;

Konuya açıklık getirdiğin için şahsen teşekkür ediyorum :)

fatih bey şimdi ben mi kötü oldum:)

neyse siz öpüşün barışın,önemli olan da bu

matay;

Kullandığınız terimlere dikkat ediniz.İşi bulandırmanın anlamı yok değil mi...

sayın magnum,fatih bey nasıl bir terim kullandı ki böyle kızıyorsunuz,gerek yok bence,barışın ,hepimiz arkadaşız,kardeşiz,üç günlük dünya da değmez birbirimizi incitmeye,bugün varız yarın yokuz:)

Barışçıl bir eylem olarak değerlendiriyorum fakat "öpüşmek" pek olmadı evet.
Ortada ne kavga var ne düzensizlik nede barışılması gereken bir durum.

Eurest;
Katılıyorum,ancak matay nasıl ters anlayıp farklı yorumluyor onu anlamadım ama sorun değil.Herkesi anlayacağız diye bi kaide yok :) dimi

Sayın matay;

Kelimeyi kullanan Fatih Bey değil Siz'siniz.Konuyu kapatalım olmaz mı
Problem yok sorun yok,ok.

kadir bey sizin yorumunuz da doğru ama amerikan ingilizcesinde devotee meraklı anlamına geliyor,dediğim gibi o maili atan arkadaş meraklı olduğunu belirtmek istemiş

Arkadaşlar engelli bireylerin engeli olmayan eşleri veya sevgilileri e tabiki insan herşeye ihtiyaç duyduğu gibi cinsel ilişkiyede ihtiyaç duyar. Eşin veya sevgilinin engeli olmaması onun devotee mi (artık ne diyorlarsa) olduğunu gösterir. İncitici,onur kırıcı olmadığı sürece karşılıklı istek söz konusu ise iki ayrı cinsin ilişkiye girmeleri normaldir. Tabiki sizi seven ve sizinde sevdiğiniz kişiyle olması daha kabul edilebilinen olanıdır. Bence asıl sapıklık hem cinsle olanı ve kadın olsun erkek olsun eşlerini veya sevgililerini aldatanların yaptığı zinalar sapıklık,seviyesizlik ve daha söylenmesi gereken herşeydir. Basında bu aldatma haberlerini ve kişilerin birbirleriyle bağlantılarını gördüğüm zaman gerçekten midem bulanıyor. Herkes Aşk-ı memnu havasında anlaşılan.

sayın fsam kendi ahlak anlayışınıza uymuyan insanları sapık diye tanımlayarak bence siz daha mide bulandırıcısınız

matay;

bence bu forum kapanmalı.çünkü hakaretler baş göstermeye başladı.

Cinsellik ister engelli olsun ister sağlam ister biri sağlam biri engelli olsun kişilere özgü haktır .herkes istediği cinsel hayatı yaşamakta özgürdür yeter ki empoze etmeye kalkmasın

fsam kendisi heterosexüel diye ,eşcinselleri sapık ve mide bulandırıcı olarak tanımlayamaz,dünya sağlık örgütü bile eşcinsel ilişkinin normal bir davranış şekli olduğunu açıkladığı halde,fsam gibi bilim düşmanı insanlar kendisi gibi olmayanlara kin kusarak ,ayrımcılık yaparak ,kendilerine yer edinmeye çalışıyorlar

matay;

Siz de şu an kendisine cevap yazarak aynısını yapmıyor musunuz? "Kin kusarak" mesela

sayın magnum ,ben ayrımcılık yapan herkese kin kusarım,ayrımcılık yapan birinin elini sıkmam,yüzüne bakmam,adam yerine koymam,ayrımcılık yapandan tiksinirim ,midem bulanır,bir insanı dini ,rengi,cinsel tercihleri ,ırkı ile ayıran,ya da bir insana engelli diye farklı bir gözle bakan kim olursa olsun benim düşmanımdır,bu da benim hayat felsefemdir

matay;

Saygı duyarım :) ama unutmamak gerekir herksin doğrusu kendine
Sizin adam yerine koymadığınız kişi sizi de adam yerine kaymaz zaten
Ve tabi ki İNSANIZ ve BİR değiliz
Felsefeniz doğru diyemeyeceğim yanlış bir yaklaşım ,aynı fikirde bulunmadığınız kişilerle uyuşmayabilirsiniz ama ykıştırmalar yapmak yakışmıyor her kim olursa olsun
Bu hepimiz için geçerli

durup durup hortluyo bu konu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt