Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devotee (cinsellikte sakatları tercih etmek) hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mesajların hepsini okumadım ama:
Artık şu yaşadığımız dünyada her şey olabilmekte ve herşeye açık olmak zorunluluğuna malesef getirildik. buna ister teknoloji deyin ister değişik fanteziler yada başka bişi oyüzden bence bu olaya şaşırmamak lazım .kaldıki artık erkek erkekten yada kadın kadından hoşlanabilmekte hatta bazı ülkelerde evlenebilmekteler. bu olayda bunha benzer bi durum.
ALAN RAZI VEREN RAZIYSA SORUN YOKTUR. :mrgreen: :mrgreen:

ne yazsam bilmemki varolan iki cinsiyet vardıR (ERKEK-BAYAN) tartışılması bile bana açayip geliyor.. gay ve lezbiyen olanlar ergenlik dönemlerinde neyin ne oldugunu ve nelerden zevk alınacagını bilmedikleri ve flürt edecekleri arkadaşları sevgilileri olmadıgı ve bilinç altına gizlenmiş olan iç güdüleri sayesinde böyle sıradışı bir saplantıya girdikleri kanatindeyim

uzun zamandır sitedeyim ama bu tür söylemlerin sitede yayınlanması beni gercekten üzdü...

her iki taraf razıysa sorun yok(acigim bende ilgilenen bayanlara duyurulur:)

bence burda bahsedilen kişinin engellilere hayranlık duyma konusu sırf cinsellikle bağdaştırılamaz diye düşünüyorum.ayrıca engelli insanlara cinsel yakınlık duyan birini neden sapık olarak yargılayalım ki.hoşlanabilir yada hayran olabilir çok normaldir.sapıklık kelimesi normalin dışında duyulan cinsel isteğe söyleniyor.(çocuklara ilgi,tecavüz isteği,hemcinslerine ilgi duyma hayvanlarla cinsel ilişki,akrabaları ile cinsel ilişki ,vs.)ama engelli insanlar bu sınıfa girmez.çünkü biz ilgi duyulması yasak yada yanlış olan kişiler sınıfına girmiyoruz.(yoksa giriyoruz da benimmi haberim yok) kendimizi böyle sınıflandırmayalım bence. :wink:

Keşke tamamını bir okuyabilseydiniz.BUrada bahsedilen şey ; tek taraflı bir olay. Yani, sizin haberiniz yokken yada şöyle yazayım,sizi nasıl ve hengi amaç uğruna sevdiğini bilmeden sadece engelli olduğunuz için sevilme olayı.Sizi engelli olmanızdan dolayı seviyor yani.( yanlızca bunun için ) Bu durum da normal kabul görmez sanırım.Tabiki her insan ilgiden hoşlanır yada haz alır ama söz konusu olan sevgi değilki :wink:

yav bu insanlara hakketen yaranılmaz , sakatız diye sevilmez yada ilgi duyulmaz çok üzülürüz , seviliriz ilgi duyuluruz yine olmaz
Dediğim gibi alan veren bu işten razıysa bence kesinlikle bi sorun yok sonuçta iki insanın özel hayatı ,eğer olayda sapıklık derecesince bir sorun varsa zaten rahatsız olan ilşkiye son verir olur biter,daha fazla bence irdelemeye gerek yok.

SORUYORUM VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ;
1. ŞİMDİ SİZ DEĞERLİ DOSTLARIM , BU KONUDA SİZLER NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

cevap : ilk defa duydum bence sorun yok

2. SİZCE BU DURUM NORMAL Mİ DE BEN Mİ ANORMALİM ?

cevap : durum normal sen anormalsin

3. ENGELLİLER OLARAK SİZLERE BU ŞEKİL DE YAKLAŞILMASINI NASIL BULUYORSUNUZ ?

cevap : devoteden hoşlandıysam sorun değil

4. BU DEVOTEE LİĞİN SADECE BİR TERCİH OLDUĞUNA MI İNANIYORSUNUZ YOKSA BİR SAPKINLIK OLDUĞUNA MI ?

cevap : tercihtir bence çünkü zevk için yapılıyor sonuçta
5. BİR İNSAN SIRF ENGELLİ OLDUĞU İÇİN SEVİLİR Mİ?

cevap : evet sevilebilir

6. ŞÖYLE BİR KANI MI VAR ACABA ; “ ÇÜNKÜ BEN NASIL OLSA ENGELLİYİM VE BENİM İLE BU ŞEKLİMLE BİR SAĞLAM İLGİLENMEZ. NE DE OLSA BU DEVOTELER İLE BUNU YAŞAYABİLME İMKANIM VAR.” MANTIĞIMI HAKİM ACABA ?[/b]

cevap: vallahi parayı verince bu işi yapan kişiler varken üstüne bide durumdan hoşlanan biri varsa olabilir

Bunlar benim kendi fikrim ilk önce onu belirteyim.
1- ilk defa duydum sorun yok.
2- Durum normal ,anormal diilsindir heralde.
3- Zaten adı üstünde hoşlandıysam tabikide sorun yok.
4- Kesinlikle tercihtir.
5- sevilmese devotelik diye birşeyde olmazdı zaten.
6- Bazı kişilerde kesinlikle sırf bu düşünce hakim olduğundan kabul edilebilir bence, yani sağlam bir insanın kendisinden hoşlanmıyacağını yada birlikte olmıyacağını düşünerek bu olaya ilgi duyabilir.

sevgili laus_deo her insanın ideal bi tipi yokmudur hayalinde canlandırdığı?şöyle karakterde şöyle tipte bi aşkım sevdiğim olsa diye zihninde cahlandırdığı bi kahraman yokmudur.biz bu tipleri gidip haber mi veriyoruz önceden onlara ?? :D
1:devoote kelimesini internetten araştırdım ama hep yabancı yazılar çıktı.zaten herşeye bi isim yakıştırmalarına bi anlam veremiyorum.bi sorun yok bana göre.
2:normaldir.
3:eek:lumlu olumsuz bi kanım yok.zevk meselesi.
4:tercih.
5:evet.
6:öyle bir kanım asla olmadı ve olmazda.
nuriye senin 6.cı soruya verdiğin cevabı anlayamadım pek.??

Konu açılalı 2 yıl olmuş, tekrar gündeme gelmesi değişik fikirlerin oluşmasına sebep olmuş anlaşılan:)

Devotee kelime anlamı olarak "One who is ardently devoted to something; an enthusiast or advocate"

yani; kendini şevkli, hevesli bir biçimde bir şeye adamış kişi, savunucusu demek.

devotee'nin başka bir ifade şekli (Yunancada) Ameloteism ise; Kişinin karşı cinsteki bazı engellerden veya organların olmamasından (özellikle kol-el, ayak-bacak) hoşlanması. Bu durumu cinsel açıdan çekici bulmasıdır.(bkz)

Şimdi;

şeker kız' Alıntı:
devoote kelimesini internetten araştırdım ama hep yabancı yazılar çıktı

Türkçe bişeyler bulabilir miyim diye göz attım biraz ama gerçekten daha çok İngilizce açıklamalar mevcut nette bu konuda.

Daha önceki yorum ve tartışmalara bakarak , belki bunun bir tercih olduğunu söyleyebilirdim.. Fakat araştırırken gördüm ki;

Özellikle İnternet ortamında bu olay tamamen sektör işine dönmüş ne yazık ki..

Artık tamamen bunun sapıklık olduğunu düşünüyorum. Böyle kişilere de "sapkın kişilik" diyoruz biz eğitimde.

Şimdi sevgili Laus_Deo'nun sorularına gelecek olursam;

1. Şimdi siz değerli dostlarım, bu konuda sizler ne düşünüyor sunuz?

Kesinlikle sapıklıktır diyorum! Artı, cinsel istismar olarak görüyorum.

2. Sizce bu durum normal mi ben mi anormalim?

Sen gayet normalsin arkadaşım. :) Anormal olan durum ve durum içindeki kişiler.

3.Engelliler olarak sizlere bu şekilde yaklaşılmasını nasıl buluyorsunuz?

Engelli değilim, önce bunu belirteyim. Engelli olsaydım ne düşünürdüm? Kesinlikle bana bu şekilde yaklaşılmasını istemezdim.

Ki; engelsiz bir birey bile bunu istemez. Hangi aklı başında insan birilerinin kendisine "sırf" cinsel açıdan yakınlık duymasından hoşlanır?

Engelsiz olarak bunu kabul etmezken, engelli olsaydım engelimden dolayı böyle sapıkça bir yaklaşıma maruz kalmayı asla ve asla istemezdim şüphesiz!

4.Bu devoteeliğin sadece bir tercih olduğuna mı inanıyorsunuz yoksa bir sapkınlık olduğuna mı?

kesinlikle sapkınlık..

5. Bir insan sırf engelli olduğu için sevilir mi?

Engelli olduğu için sevmek.. Saçma geliyor bana. Engelli olduğu için sevilmez bir insan , kişiden kişiye değişen değerler vardır. Bu değerleri bir engelli taşıyorsa neden olmasın? Tabii ki sevilebilir. Ama sebep sadece engelli olması olmamalı bence.

6.Şöyle bir kanı mı var acaba; " Çünkü ben nasıl olsa engelliyim ve benim ile bu şeklimle bir sağlam ilgilenmez. Ne de olsa bu devoteeler ile bunu yaşayabilme imkanım var" mantığı mı hakim acaba?

Bu konuda birşey söyleyemem sanırım. Engelli arkadaşların bakış açısına bağlı bu. "bu şeklimle hiç bir sağlam ilgilenmez" ; yanlış bir kanı bence. bir önceki soruya cevabımda belirttiğim gibi, kişi bazı değerlere sahipse şeklin ne önemi var? Karakterini sevdiğim bir engelliyi pek ala sevebilirim. Seviyorum da. :)

Peki bu benim devotee olduğumu mu gösterir ? engelli bir bireye Aşık olmam veya yakınlık duymam?

Tabiki hayır. Ama dediğim gibim gibi salt sebep cinsellikse; İşte o zaman Orda bi durup düşünmek lazım..

arkadaşlar devoote kelimesin hangi dilde ne anlama geldiği hiç önemli deyil.konumuz da bu kelimenin anlamı olmamalı bence.kaldı ki bir kelime her dilde farklı anlam ifade edebilir.söz konusu olan bir insanın engelli bireyi cinsellikte tercih etmesi.şimdi bayanların çoğu atletik vucutlu erkeklerden,erkeklerin çoğu da güzel vucutlu bayanlardan hoşlanır.onları cinsel olarak çekici bulur.peki cinsellikte belli ölçüleri çekici bulmak sapıklıkmıdır ?herkesin hayalinde canlandırdığı çekici bulduğu bir tip yokmudur?daha öncede belirttiğim gibi engelli kişiler cinsel olarak arzulanması yanlış olan kişiler sınıfınamı giriyor aceba?bir kişinin özellikle engelli tercih etmesi nasıl sapkınlık olabilir??
şimdi burdaki yazıları okuyan engelli bir kişiyi seven bir birey ne düşünür aceba kendi hakkında??
çünkü aşk salt sevgi deyil,cinsellikle beraber oluşan bir duygudur.
sektör konusu olma durumu farklı bir olay tabiki.bunu genele yaymak doğru olmaz sanırım.çünkü her durumu çıkarına kullanmak isteyen kişiler her zaman vardır.

kesinlikle sapkınlık ,sapıklık,saplantılık yada bunun gibi kelimelerin karşılığı asla devotelik olamaz . kardeşim bende esmer bayanlardan hoşlanıyorum noldu şimdi benim tüm esmer hatta zencilere duyduğum hayranlık sapıklıkmı oldu şimdi ,ben onlara karşı ayrı bir isteğim var .
Ama ben gitipte zenci çocuk yada esmer çocuklara (sübyan) ilgi duymuyorumki, he tamam ben zenci yada esmer sübyanlara ilgi duyarım tamamdır ozaman bu sapıklık olur .
Adam engelli kişiye karşı bi isteği bulunuyor ,eğer bu istek şöyle olursa sapıklık olur bence ; hayran olduğu engelliye sado mazoşist cinsel eylemlerde bulunmak ister yada az önceki verdiğim örnekteki gibi çocuk yaşta sayılacak engelliyle birlikte olmak ister vs vs bu örnekleri dahada fazla sıralayabiliriz ,mesala ters ilişki kurmak ister ( kimine göre ters ilişki istemek sapıklık) yada bazılarının kesinlikle kabul etymiyeceği şekilde cinsel istekleri olur belki bunlar sapıklık yada saplantılık olarak kabul edilebilir ama kesinlikle bir insanın engelli birine haz duyması ondan hoşlanması sadece engelli olduğu için bu duyguları hissetmesi bence sapıklık değildir tercihtir.
Umarım açıklayabilmişimdir.

bende sağlam ve sportmen erkekleri çekici buluyorum.hadi bakalım bende mi sapkınım bu durumda :D şimdi bana da devoote dersiniz :D

slm

bende devoteyim o zaman ne yapacaksınız buyrun linç edin.ne yapayım çıktığım bayanlardan 3 ü engelliydi sevdimde gerçekten. hiçte aklımdan böyle yazdığınız şeyler geçmedi ama saayenizde sapık olduk.asıl siz ayırım yapıyorsunuz.önyargılısınız hem de çok.iki insanın arasında yaşadıkları şeylere böyle bilimsel tanımlar yapmak yada aşağılamak hiç insani diil

Engelli olduğu için sevmek.. Saçma geliyor bana. Engelli olduğu için sevilmez bir insan , kişiden kişiye değişen değerler vardır. Bu değerleri bir engelli taşıyorsa neden olmasın? Tabii ki sevilebilir. Ama sebep sadece engelli olması olmamalı bence.

Demiş saliha'cım

Evet bu mudur??Bu dur bence de...

lepran' Alıntı:
bende devoteyim o zaman ne yapacaksınız buyrun linç edin.ne yapayım çıktığım bayanlardan 3 ü engelliydi sevdimde gerçekten. hiçte aklımdan böyle yazdığınız şeyler geçmedi ama saayenizde sapık olduk.asıl siz ayırım yapıyorsunuz.önyargılısınız hem de çok.iki insanın arasında yaşadıkları şeylere böyle bilimsel tanımlar yapmak yada aşağılamak hiç insani diil

Değerli arkadaşım; bizde "aklından böyle şeyler geçirenler" için yazdık bu konuyu.Aklından bu gibi şeyler geçirenlerin de nasıl bir ruh hali ile bu konuya vakıf olduklarını anlamaya çalışıyoruz.

Sonuçta cinsellik kavramında kim kiminle ne tür paylaşımlar yaptı bizi ilgilendirmez.Ancak karşıdaki kişi SALT ENGELLİ olması neticesinde seviliyorsa,o zaman bu işte birşeyler vardemektir.

şeker kız' Alıntı:
bende sağlam ve sportmen erkekleri çekici buluyorum.hadi bakalım bende mi sapkınım bu durumda :D şimdi bana da devoote dersiniz :D

Mesele kimin neyinden çekici bulunduğu değilki :wink: Mesele; hoşlandığınız kişinin saedce ve sadece ( ana etken olarak ) engelli olması dolayısı ile sevilip engelli kişinin ise bu konudan bir haber yaşaması olayı.Yani sizi sevecek yada sizinle beraber olacak kişi sadece siz enggeli olduğunuz için ilgilenecek.Siz ise bu yaklaşımdan haberdar olmayacaksınız.Siz sacede beğenildiğinizi bileceksiniz ama karşınızdaki kişi SADECE VE SADECE sizi ENGELİNİZ den dolayı kabul edecek.

Bir insan ile birliktelik ve yaşamda paylaşımlar da bulunmak sadece bir nokta üzerin de olmamamalıdır.Birlikteliğin yada birlikte bir bütün olarak yaşamanın belli kriterleri olmalıdır.BURADA BİR GİZLİ DUYGUDAN bahsediliyor.Ben şahsen Karşıdaki kimsenin paylaşımda bulunmadan ve habersizce yapılan GİZLİ DUYGULARI benimsemiyorum.Beni sevecek ve seven kişi benim ile paylaşımlarını GİZLİ olarak yapmamalıdır.Benim onun duygularından her daim haberim olmalıdır.

Yani Öz olark Soru şu aslında;

SEVGİ PAYLAŞILDIKÇA BÜYÜDÜĞÜNE VE BERABERLİK YETİSİ ARTTIĞINA GÖRE,PAYLAŞILMAYAN TEK TARAFLI GİZLİ DUYGULARIN ( DEVOTEE LİK )'İN İLİŞKİYE KATKISI NEDİR YADA BU DURUM SİZLERİ RAHATSIZ EDERMİ :?:

Yani bir insan sadece bir eli,ayağı yok diye yada tekerlekli sandalyede olduğu için ve SALT ENGELLİ olduğu için sevilirmi :?:

şeker kız' Alıntı:
sevgili laus_deo her insanın ideal bi tipi yokmudur hayalinde canlandırdığı?şöyle karakterde şöyle tipte bi aşkım sevdiğim olsa diye zihninde cahlandırdığı bi kahraman yokmudur.biz bu tipleri gidip haber mi veriyoruz önceden onlara ?? :D

Değerli arakadaşım;Tabi ki insanların birlikte olacağı insanlarda kendi zihninde kararlaştırdığı,hayatını geçireceği insan'da belirli kriterleri vardır.Yoktur dersek manasız bir söz sarfetmiş oluruz.Ancak bu tiplemeleri yada Duyguların paylaşımı söz konusudur.Paylaşılmayan Gizli Duygular ancak alanın razı olaması anlamına gelir ki bu ilşki tek taraflı bir ilişkiden öteye geçemez.

Arkadaşlar;Alan razı veren razı diyen arkadaşlarımız var.Pek tabi ki alan ve veren kavramında alanın da verenden razı olması gerekir.Kişilerin kendilerinden ve birbirlerinden bir haber oması ilşkinin ne kadar sığ bir platforma konulduğunu beilirtir bir noktadır.

Konuyu bu çerçevede invelediğimizde;Alanın verenden razı olduğunu söylemek çok iyimser bir yaklaşım olur.Bence sorun yok diyen arakadaşlarımıza pek tabi diyecek bir şeyimiz yok.Onlar baştan kabul etmiş sayıyorlar kendilerini.

Son olarak,bu yazıda ve konu başlığında hiç kimseyi devotee lik ile suçlamıyoruz.Sadece bu kavram karşısında bir tartışma açtık.Açtık ki konuyu bilmeyen yada daha önceden görmemiş ve yaşamamış kimseleri bilgilendirelim.

Saygılarımla.

tabii ki bi insaN yalnızca sakat olduğu için sevilmez.ben diyelim ki hayalimdeki kişiye çok uygun biri ile tanıştım.onu sadece hayalimdeki kritere uyduğu için sevmem elbette.onun kişiliği karakteri duygusal olarak anlaşmamız,kısacası istediğim erkek karakterine uyuyorsa ancak o zaman severim elbette.ancak bu durum yinede her insanın zihninde çekici bulduğu bir kahraman olduğu gerçeğini değiştirmez.beni sakat olduğum için çekici bulan birine sapık demem ne kadar doğru bilemiyorum. sanki burdaki konuşmalardan şu sonuç çıkıyor gibi geldi bana.biz sakatlar aslında acınacak yardım edilmesi gereken zavallı insanlarız.bu durumda olan insanlara cinsel yakınlık duymak çok ayıp hatta sapkınlık derecesinde.
ancak şunuda belirteyim bi kişiye sadece cinsel anlamda yaklaşmak sağlam olsun yada sakat olsun bana göre doğru bişi deyil.burda önemli olan bana yaklaşan kişinin niyeti.beni kendi çıkarları için kullanmakmı istiyor yoksa ciddi anlamda bir beraberlikmi istiyor.bir insanı sapık yada deyil ayırdeden şey bu olsa gerek.

şeker kız' Alıntı:
ancak şunuda belirteyim bi kişiye sadece cinsel anlamda yaklaşmak sağlam olsun yada sakat olsun bana göre doğru bişi deyil.burda önemli olan bana yaklaşan kişinin niyeti.beni kendi çıkarları için kullanmakmı istiyor yoksa ciddi anlamda bir beraberlikmi istiyor.bir insanı sapık yada deyil ayırdeden şey bu olsa gerek.

İşte sorun da bu zaten.Bu tip insanlar kişilere ilk bakışlarında engellilerdeki cinselliği ön plana çıkarıyorlar.Zaten çıkarları da bu yönde.Hal böyle olunca engelli insanlar resmen kullanılıyorlar.Burada kullanılmaktan kasıt;cinsel manada kişinin engelinden dolayı istismar edilmesi durumu.Çünkü karşıda ki kişinin tek düşüncesi var o da sadece engelli ( engellilik türü kişi den kişiye değişebiliyor ) ile bir ilişkşye girmek ve onun engellilik halinden cinsel yol ile haz sağlamak.

şeker kız' Alıntı:
sanki burdaki konuşmalardan şu sonuç çıkıyor gibi geldi bana.biz sakatlar aslında acınacak yardım edilmesi gereken zavallı insanlarız.bu durumda olan insanlara cinsel yakınlık duymak çok ayıp hatta sapkınlık derecesinde.

Vallahi bu yazıya ne desem bilemiyorum doğrusu. Sizler yada bizler,kendimizi acınası varlıklar gördüğümüz sürece toplumun diğer kısmıda bizlere yada sizlere acınası varlıklar gözü ile bakmaya devam eder.Bilemiyorum haksızmıyım acaba:?

Bir kişiye sadece sarışın-esmer, uzun-kısa, şişman-zayıf, doktor-çoban, zengin-fakir, zeki-aptal olduğu için ilgi duymakla engelli-sağlıklı olduğu için ilgi duymak arasında hiçbir fark yoktur ve sapkınlıktır.

Genel olarak ilgisini çeken bir tanımlama vardır; esmerleri sevebilir ya da zekidir, ukaladır, tombuldur sevdiği hoşlandığı ilgisini çeken tipler; ancak bir kişiye salt esmer, şişman ya da engelli olduğu için ilgi duymak bana pek normal gelmiyor.

Üstelik bundan haberdar olmak da oldukça itici ve yaralayıcıdır.

Ünlü bir cerrah olan sevgiliniz ona duyduğunuz sevginin tek sebebinin kariyeri ve sahip olduğu statü ya da cüzdanı olduğunu öğrendiğinde bunu nasıl karşılar ve tepki verirse; kolu-bacağı olmayan sevgiliniz de beslediğiniz sevginin olmayan kolu-bacağına ait olduğunu öğrendiğinde aynı şekilde karşılayacaktır bundan hoşnut olmayacaktır.

İnsan bilinçli, irade sahibi, düşünebilen, konuşabilen, akledebilen, karar verebilen, muhakeme yapabilen bir varlıktır. İnsan dış kabuğunda taşıdığı değerlerin yanında birçok değere/değersizliğe sahip komlike bir varlıktır.. ve bunun bilincindedir. Bu nedenle karşısındakinin kabukta kalması onu memnun etmeyecektir dolayısıyla "alan memnun, satan memnun.." ifadesi yanlıştır.

Karşılıklı rıza/memnuniyet olmadığı sürece de mevzu ne olursa olsun bu bir istismardır....

ben hiç duymamıştı bu kelimeyi burda duydum yazıyı okurken tiksindim bu nasıl bi düşünce nasıl bi yaklaşım ben onaylamıyorum böyle düşünnler war mı anllam weremiyorum hiç hoş değil
haftanın konusu olacak kadar var :lol:
tartışılır yani

bu haftanın deyil yılların konusu olmuş artık. :D çokta tartışılması gerekli bir konu deyil bence.

2 kişinin fanzetisi için bu konun bu kadar konuşulması çok saçma, dünyada kaç kişide bu rahatsızlık (bence) vardır sanki.

Daha ciddi bi konu olsa bu kadar tartışılmaz heralde.

bence daveto denilen olay avrupanın sapıklıkları olup bunu gerek kelime anlamı ve gerekse duygu yönü ile insanımıza bilinçleşme adına bilerek veya bilmeyerek taşıyan insanların gelişme veya avrupalaşma adına sapıklıkları ile TÜRK insanının tertemiz duygularını kirletme yöntemi olarak niteliyorum. Arkadaşlar gelin insanımızı geliştirecek birşeyler kazandıracak konular seçerek haftanın konusu yapalım.

sakin olun, ürkmeyin ...

öncelikle herkese merhaba. kimse araştırmaya uğraşmasın diye peşin peşin anlatayım engelli değilim ve de sırf bu konuya mesaj yazabilmek için apar topar siteye üye oldum.
Niye bu kadar apar topar peki ? ister kendini ifade etme isteği deyin isterse içimden yükselen ‘’ azcık yer açın, ben de oturayım bakın o kadar da korkunç değilim’’ sesi olsun.

Öncelikle oturan boğayı açık fikirliliği ve formu bu kadar prıfesyonel yönettiği için;
Belashı da cesareti ve sabrı için tebrik ediyorum.

Arada çıkan atın bu herifi forumdan, kilitleyin konuyu gibi eli silahlı tipleri de kınıyorum. Hiç bir bilgi engellenmemeli, farklılık zenginliktir bilmiyor musunuz.

şükür ki oturan boğa arkadaşımızın sizin kadar diktatör duyguları yok ki ben uzun yıllardan sonra ‘’bende bir farlılık var ama nedir’’ diye araştırırken google da forumu buldum. Konunun açılış tarihini 2006 larda görünce üzüldüm ama neyseki bu zamanlara kadar uzamış. Gerçi çoğu kişi sanırım ilgisini kaybetmiştir ama yine da yazmadan geçemeyeceğim.

Belash a gelen tepkileri üzüntüyle okudum. Hala da korkmuyor değilim bu tür saldırılardan ama aslında asıl amacım sizi biraz sakinleştirip, arkadaşlar bazı zorluklarınız sizi daha güçlü ve çekici yapıyor diyebilmek.

Sanıyorum belasha bu kadar tepki gelmesinin en öncü nedenlerinden biri erkek olması. Böyle bir talep görmek bayan arkadaşları kırdı sanırım ve bilirsiniz ki kadınların kalbi kırılınca tehlikeli olurlar. Erkek arkadaşlardaki tepkileri ise bireysel tepkinin yanında biraz da ‘bacılarımızı koruyalım’ anlayışı olabilir diye düşünüyorum.

Bir de bu açıdan bakın bende dişi olarak belashla aynı güdüleri paylaşıyorum. ama ne sırf engelleri olduğu için bir erkekle birlikte oldum (inanın bayan isterse bu çok daha kolay olur) ne de taciz ettim. sadece bana çekici geliyor ve de tercih sebebi olarak görüyorm bunu. Çoğu kadın atletik vücutlu erkekleri beğenir benim ise en büyük aşk kahramanım NOTRE-DAME’IN KAMBURU Qua-simodo'su idi. Tabii ki Qua-simodo karşıma çıksa onu hemen yatağa atmazdım ya da o beni atamazdı en azından :) oturur önce birer kahve içer hayattan ordan burdan konuşurduk. bir kaç kere sinemaya falan gider birbirimizi tanırdık. karşımda romandaki gibi hem engelli, hem tutkulu, hem güçlü, hem cesur birini bulursam onu tavlamak için elimden geleni yapardım.:)

yani arkadaşlar lütfen sizi çekici bulan insanlara haksızlık etmeyin. adı ister devotee olsun ister başka birşey bu durum anormal de olsa sizi beğenen insanlar var. sırf bu özelliğiniz tabi ona sahip olmanıza yetmeyecek ortaya karakterinizi de koyacaksınız. sarışınlar, mavi gözlüler, uzun boylular biz beğenilenlerdeniz diye ortalıkta kasım kasım kasılırken siz neden saldırıyorsunuz sizi beğenenlere.

allah size engeller verirken yanında bir de çekim gücü vermiş bu fena bir şey mi. ilgi gördüğü için beynini doldurma gereği duymamış duygusal zekası zayıf beyin özürlülerden 3-5 adım öndesiniz benim nezlimde. zaten zor olan hayat, sizin için daha da zor ve bu sebepten çok daha güçlüsünüz, ben güçlü erkekleri severim:) yani diyorum ben sapıksam esmer seven de sapıktır, müzisyen seven de sapıktır...

Ben sonunda neden böyle hissettiğimi buldum iyi yada kötü yorumlarınızla beni aydınlattığınız için teşekkürler hepinize. sapık olduğumu düşünmüyorum çünkü hiç bir art niyetim yok.
özlü sözümü de yazıp son veriyorm konuya
'' herkes aynı şeyi düşünüyorsa, kimse düşünmüyor demektir''

İnsan Olmak

Allah kainatı yaratır iken dengeler üzerine kurmuştur, insanlarada bu dengelerin koruyucusu ve yöneticisi olarak düşünme yeteneği vermiştir. Ayrıca insanın insan olma özellikleri vardır, bunun içersinde sapık duygular ile ihanet asla yoktur. Sapık ruhlu insanlar çeşitli sapıklıklarına kamuflaj ararlar işte ne bileyim beğenilme, hoşlanma kötümü, bu normal duygular ile anormallik yapmaktadırlar, o insanların anlayışına göre pedofili, lezbiyenlik, homolukta bunların aslında bilinç altındaki sapık duygularıdır. Kimisi bunlar engelli aklı ermez düşüncesi ile değerlendirerek siteye dalış yapmış, bu acil vakalar insanlardaki gerçek engeli bilmiyor, herhalde gerçek engel insanların düşüncelerinde ve beyinlerindedir. Buna önerim insanı insan eden özelliklere sahip olabilmek için toplum sosyolojisini araştırarak okumasını tavsiye derim. Adama sormuşlar kıyametin geldiğini nsl anlarız demişler, adam şöyle bi bakmış etrafındaki insanlara insan olma değerlerini kaybetmişler kültür adı altında kültürsüzlük yapıyorlar ahlaksızlıklarına aşk ve hoşgörü gibi duyguları kullanan insanlardan mevcut demiş ki, "en büyük kıyamet toplum ahlak ve kültür yapısına ters olan olayların normal olarak karşılanmasıdır." ACİL VAKALARA duyrulur. "İnsanları küçümser iken kendi insalığını sorgula"

she.zofren , kesinlikle bende seninle aynı fikirdeyim daha önceki yazımdanda anlaşılacağı üzere

sevgili she.ofren,

hayalindeki quasimodo'nu gercek hayatta bi an önce bulmani, onu tavlayabilmeni ve birlikte cooooook cok mutlu olmanizi diliom ;).... ayrica, sefdim seni, kiz! vaktin varsa gel otur shöle accik yanima da anlat biras ;):);

(...) ama aslında asıl amacım sizi biraz sakinleştirip, arkadaşlar bazı zorluklarınız sizi daha güçlü ve çekici yapıyor diyebilmek (...)
bu cümlen beni sakinleshtirmekten ziade biras kafami karishtirdi, sevgili she.zofren... biras acar misin?... sakatligimizdan dolayi cektigimiz zorluklar midir "bizleri" (quasimodo'yu) senin gözünde cekici yapan (hormonlarini ziplattiran :))?...

selamlar :)...

anaaaa bende devotee'yim galiba yaf :eek: bugüne kadar aşık olduklarım genelde engelliydi , :D ortaokuldaki Gamze ve charlize theron hariç :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt