Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bazı yerlerde uygulanan kök hücre tedavisine inanmak ve soru işaretleri?

Bülent bey bilgilerinize bende şunu ekleyebilir miyim ?

Şirvan, doku uyumu sonuçlarını almak için 6 hafta beklemek zorunda, denmiş anneye. Doku uyum testi benim bildiğim ameliyattan yani nakilden önceki testlerle belirlenmiyor mu ? Bunların sistemi ya çok çok eski, ya bu işi bilmeden sadece hücre satım amaçlı nakil yapılıyor, ya da akıl karıştırıp, nakilin bir sonuç vermeyeceğini bildiklerinden ilersi için bir cevap adına; bak sende doku uyumu olmadı ondan bir iyileşme olmadı diyebilme payı olabilir. Hem hastanın madem ki kendisinden hücre alınıyorsa doku uyumuna neden ihtiyaç oluyor.

Pardon ama kök hücreden beklentiniz nedir?Kök hücre uygulandı hooop sihirli değnek kalktı yürüdü mü!olacak?...

''Parmağını oynattı diyelim,bu mudur?''derken,bu olayın hiç hareketi olmayan birisi için ne denli önemli bir gelişme olduğunun farkında olmak gerekir bence.

Kaldı ki,kırık seviyesi ve dahi sinirler aynı hasarı almış olsa bile,her iki hastanın gelişmesi farklı olur.Bu gelişmede moral çok önemlidir-iyileşebilme inancı çok etkilidir.Bu yüzden X'de bir gelişme olursa bu demek değil ki diğer hastalarda de gelişme olacak...veya tam tersi bir durum...

Baben abi ben hastaların adını falan verip hastaları hastalara yönlendirsinler demiyorumki. Örneğin hastalardaki gelişmeleri falan video ile internet sitelerine koyup diğer hastaların takip etmesini sağlayabilirler. Bu adamların işi bu zaten bu tip şeyleri yapmak zorundalar. Minareyi çaldıysalar kılıfınıda hazırlamaları gerekir. Xcell den aliaba topbaş beni aradı o zaman dedimki bu tedavi olunca iyileşme şansım nedir dedim. Bana diyoki tedavi olmadan bunu bilemeyiz diyo. Eee şansa olursa olur diye gidip bir servet değerindeki parayı nazilere verip dönelim iyi o zaman yarın öbür gün %100 işe yarayan bir tedavi çıktı diyelim bi daha o kadar parayı nerden bulalımda gidip tedavi olalım. Ben hep söyledim yine söylüyorum xcell bana kesin bişey söylesin veya somut bişey göstersin (video olabilir) ben yarın hemen uçak bileti alırım. Ama yok işte adamlar somut bişey sunmuyolar. Öyle oluncada insan ister istemez çelişkiye düşüyor...

:) Anladım seni.. "Sanal dünya var" diyosun.. Ama onun adı üstünde.. Sanki!.. Gerçek diil yani! Senin daha iyi bilmen gerek.. İstenildiğinde webcamda dahi, canlı canlı, aslında öyle olmadığı halde öyleymiş gibi gösterebilmek mümkünken, videoda bunu yapabilmek çocuk oyuncağı gelir bu işin kurtlarına..

Geçenlerde ABD seçimleri sırasında tvde uygulanan bir teknik vardı.. Bizim Ali Kırca'da hemen kopyalayıp bir iki defa canlı yayında show yaptı.. Adam başka bir yerde olduğu halde çekim hileleriyle, sanki ışınlanmış gibi stüdyoda Ali Kırca ile sohbet ediyordu.. Daha önce açıklama yapıldığı için o olayın gerçek olmadığını biliyorsun.. Peki ya açıklama yapılmasaydı?:confused: X-cell'in de buna benzer bişey yaptığını düşün.. Parayı verdiğinde "valla billa doğru" diyecek o kadar çok şahit de bulunur ki.. Hele sanal dünyada..:) İnanmaktan başka seçeneğin kalmaz..

Ben "tamam, xcell doğrudur, haklıdır" demiyorum!! Ama onun yanlışlığını kanıtlamak için senaryo üretmeye de gerek yok diyorum!! Bekleyelim bakalım.. :)

Abi doğru söylüyosun haklısın ama en azından genelleme yaparak hastaların durumlarının iyiye veya kötüye gittiğini söleyebilirler. Örneğin ben xcell e güvendiğim halde bu durum karşısında şüpheye düştüm...

onur illaki bir genelleme istiyorsan,x-cellin ana sayfasında var..orda % de olarak hastalardaki olumlu-olumsuz gelişmeleri yazmışlar...

Cok üzgünüm

Küçük Şirvan öldü!
Trafik kazası sonucunda boynundan aşağısı felç olan küçük Şirvan hayatını kaybetti

Ben öldüğünü bilmiyordum cok üzüldüm

Daha gecen gun dua ettim kök hücrenin faydasını görür insallah Küçücük daha diye dua ettim ona Allah rahmet eylesin cok üzüldüm cok..

Eğer Şirvanın ölümünde kök hücreden kaynaklanan herhangi bir kompilikasyon varsa ve bu otopsi ile kanıtlanırsa hastahane hakkında mahkemelere suç duyurusunda bulunula bilinir mi ?

Bildiğim kadarı ile şikayete ilişkin delillerin elde edilmesinden sonra, Almanya da savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekiyor.

Savcılık, şikayet konusunu deliller üzerinde inceler. Sonrasında ise, şikayet edilen tarafı, savcı suçlu bulur ise, şikayetçi hakkında KAMU DAVASI açılmasına karar vererek, şikayet edilen tarafın ceza mahkemesinde yargılanmasını sağlar.

Ceza mahkemesinde görülen dava sonucunda, şikayet edilen tarafın ceza alması halinde ise, Şikayet eden tarafın tazminat davası açma hakkı doğar.

onur biraz anlamaya çalış kendi söylediğinin üzerinde durma,şimdi ikimizde fa lıyız ben ağustosta felan gidicem inş.diyelimki benden 2 milyondan fazla hücre üretildi sonuç pozitif bu aynı şey sende olacak anlamına gelmiyo,diyelimki ben yürüdüm sana xcell den dediler hülya fa lı yürüdü sende yürürsün deseler sen koşa koşa gidicen tedaviye sonra senden 1 milyon hücre çoğaltıldı sonuç iyi değil sonra ne olacak xcell umut taciri olacak kötülenecek anladınmı adamlar umut vermiyo ayrıca bu organ nakli değil doku uyumu önceden belli olsun

hüllü valla ağzına sağlık..işte aynen senin dediğin gibi...herkeste farklı...birinde oluyosa diğerinde olmayabilir...bu tamamen senin vücudunda ne kadar kök hücre çıktığına bağlı...veeeeeee unutmamak gerekirki hala kök hücre tamamen deneysel...isteyen şansını dener...

Merhaba hüllü, ayrıca bu organ nakli değil doku uyumu önceden belli olsun, demişsiniz. Bu nasıl bir doku uyumu durumu, bir açıklar mısınız o zaman. Bu doku uyumu hastaya nasıl açıklıyor xcell.

Ben sanıyorum ki, bu firma bazı ülkelerden gelenlere bu sorumsuz davranışla uygulamayı bu şekilde yapıyor. Oranın sağlık bakanlığına ve bilim kurullarına bu durum sorulsa anlatacakları prosedür çok farklı olacaktır. Çünkü bu tarz bir uygulama gelişmiş ülke standartlarına çok ters. Çünkü TREAT-NMD üyesi bir grup çalışmamız olduğu için de deneysel çalışmaları gözlemlediğimizde durum çok farklı. Burada belki de ilk soru şu olmalı. Bu gittiğiniz çalışma kaçıncı faz çalışması. Önceki fazdaki veriler bilimsel dergilerde ve kongrelerde sunuldu mu ? Kaç hastaya uygulandı. Bu hastaların özellikeri neydi? Sizin katıldığınız ya da katılacağınız faz da ( faz çalışmasıysa bu ) kaç kişi var ve bunların ortak özellikeri nedir ? Bu sorulara cevap olamadan bilir bilmez şekilde hastaların kafaları karıştırılmasın lütfen. Ben bu uygulamayı Almanya gibi bir ülke uygulaması değil Çin ve G.Kore uygulamaları olarak algılıyorum. Bu nedenle kendi halkına ve bir AB ülkesi halkından bir hastaya da aynı prosedür mü uygulanıyor ? Eğer öyle ise Almanya devlet sisteminde bir gelişmemiş ülke şekline dönüş mü var? Bu olmayacağına göre burada sorgulayamayan toplumların çaresizliklerinden rant edinme durumu mu var. Çünkü biz toplum olarak bu tuzağa çok düşüyoruz. Kendimizi buna layık görüyoruz. Bakın burada onca laf kalabalığı, kala göz arasında yönlendirmeler var ama biri de çıkıp iyileştim diyemiyor. O zaman bu sohbetin konusu tedavi değil sadece hayal kurmak ve kurdurtmaktır. İşte bu hayal kurdurtmak kısmı bu rant olayını körüklüyor. Yoksa isteyen hayal kursun ama oluşabilecek zararları göz önüne alıp hayal kurdurtmasın.

Bakın burada onca laf kalabalığı, kala göz arasında yönlendirmeler var ama biri de çıkıp iyileştim diyemiyor.
Burada Defne'den başka X-Cell'de kök hücre ameliyatı olan var mı?:confused:

Sanki "onlarca kişi o operasyonu geçirmiş de biri bile iyileşmemiş" der gibi olmuş. :)

BABEN evet bencede sankı defnex hanımdan baska bır cok kısı o hastanede kök hucre naklı olmuşta.ama utanıyormu cekınıyormu neyden yaa:) anlamadık....

Bir veya daha çok ben genelden bahsettim yani o xcell firmasının adet gösterdikleri. Acaba yoksa onlar mı iyileştiklerini söylemekten utanıyorlar. Görüyorum ki cevap veren arkadaşlar konuyu istedikleri gibi görmek ve gördürmek hareketindeler. Yani ortada bir gösterge yok ama buradaki savunucular sanki o kök hücre nakil tekniğinden anlarlarmış gibi böyle şöyle diye yorumlarla kafa karıştırıyorlar. Bu konunun önemli çalışanlarından biri olan dr Dougles Kerr kök hücredeki durumu geçen aylarda Kapadokyadaki kongrede açıkladı. Ve OF için insana deneme çalışmaları 2010 yılında başlayacak ve eğer olumlu sonuç alınırsa 2011 gibi de ALS-SMA-1 insana denenecek. Aşağıdaki linkte bu doktorun konuyu anlattığı video var. Bunu hepimiz görmüş, konuyu anlamıştık ne çabuk unutuldu.

..:: NTVMSNBC VIDEO ::..

Kollarini dahi kaldiramayan boyundan asagisi tutmayan sadece kafasini biraz saga
sola hareket ettiren biri icin azda olsa vucut kontrolu saglanirsa onun icin bir
devrimdir bu...

iyide fulya hanim bir doktor oyle dedi baska doktor boyle dedi biri cozaar iyi
gelebilir dedi bir baskasi kanser hastalarinin kullandigi ilac kas yapar dedi
oteki kok hucre olur dedi beriki olmaz dedi...

kok hucre konusu ustelik almanyada birakin boyle bir merkezi saglik ocagi
olsa bile alman makamlari onun denetimini yapar orasi uganda cumhuriyeti
degil ..

diyelim bir kisi tamamen guc kayip etmis yatalak sandalyede dahi oturamiyor
boyle birini tedavi yaptilar haydiii adam ayaga kalkti ciftetelli oynadi mumkunmu
boyle birsey ...

Bir veya daha çok ben genelden bahsettim yani o xcell firmasının adet gösterdikleri.
:eek: Tamam.. Yanlış anlamışım..

Neyse.. Dur biraz.. Sakinleş lütfen.. :cool: Hemen "X-Cell'ciler", "X-Cell'ci olmayanlar" yaftasını hazırlamışsın.. :) Gören de sanki arenadayız, gladyatörler gibi ölümüne savaşıyoruz sanacak.. :eek: Yani şurası alt tarafı bir forum ve 3 kuruşluk keyfimiz var.. Onu da elimizden alma! :)

Ben "tamam, xcell doğrudur, haklıdır" demiyorum!! Ama onun yanlışlığını kanıtlamak için senaryo üretmeye de gerek yok diyorum!! Bekleyelim bakalım..
demişim!!

Kimseye "git" ya da "gitme" demem ben.. Onca parayı toparlayıp sonu belirsiz bir tedaviye harcamak kolay değil.. Bunu yapabiliyorsa, benim sözümü de dinlemeyecektir zaten.. :)

Ayrıca, konu gerçekten ilgimi çekmiyor! Ne bir makalenin tamamını okudum bunun üzerine ne de video falan izledim.. Ancak, sert ve kırıcı konuşmalar rahatsız etmeye başladı beni..:( Bölüm moderatörü olarak, gereksiz ve kişisel polemiklerin yaşanmaması için müdahale etme ihtiyacı hissettim.. Hepsi o.. Sakinleşin lütfen.. :cool: :cool:

Ben bu uygulamayı Almanya gibi bir ülke uygulaması değil Çin ve G.Kore uygulamaları olarak algılıyorum. Bu nedenle kendi halkına ve bir AB ülkesi halkından bir hastaya da aynı prosedür mü uygulanıyor ? Eğer öyle ise Almanya devlet sisteminde bir gelişmemiş ülke şekline dönüş mü var? Bu olmayacağına göre burada sorgulayamayan toplumların çaresizliklerinden rant edinme durumu mu var.

Altı yıl önce Haluk Deda nın yaptıgı operasyonları hatırladınız mı? Medyada neler cıkmıştı ben o dönemde Deda nın hücre nakli yapacagı bir arkadaşla konuştum Deda Almanya ya gönderiyordu hücreleri ve orada ayrıştırılıyordu Medya Deda yı Almanya ya Türk hastaları denek olarak kullandırıyor diye suçlamıştı.Almanya kendi vatandaşlarına nakil yapıyormu bilmiyorum bence yapıyordur çunki yıllar önce başladı zaten nakil yapmaya adresini hatırlamıyorum şu anda ama ilk açıp baktığımda gözümde şimşekler patlamıştı yıllardır ilk defa omurilik tedavisi diye bir şey okumuştum sitenin türkçe seçenegi bile vardı okuduğumda sevinçten deliye dönmüştüm Arkadaşın hücreleride gitti hücreler cok verimli zengin cıkmadığı için operasyon yapılamadı. Haluk Deda ya 3 yıl önce temasa geçtim emarlarımı gördü ve saglık bakanlığından izin alarak nakil yapabiliriz yüzde elli fayda göreceğine inanıyorum demişti bana ben biraz daha bekleyip yapılan operasyonları takip etmeyi seçtim.

Yine aynı dönemlerde 5 yada 6 sene önce national geographic belgesel kanalında Çinde nakiller yapıldıgını ve bazı hastalarda yedi sekiz defa hücre yapıldıktan sonra yüzde yüz başalı oldugunu izlemiştim.
Amerika lı bir hasta hücre naklini başından sonuna kadar anlattı hic yürüyemeyeceğini söylemiş doktorlar ama cok sağlıklı yürüyordu izleyen varsa hatırlar

O senelerde cok sansasyon olmuştu yıllardır süren araştırmalardan sonra ilk defa insanlar üzerinde denemelerin başarılı olduğu gösteriliyordu. Fakat su anda gelinen nokta hala beklemekteyiz. Daha ne kadar bekleriz bilmiyorum ama en sağlıklısı yapılana kadar diyorum ben şöyle elleri bir alışsın hele Defnex arkadaşımda umarım siz faydasını görürsünüz hücre naklinin bizim buradaki paylaşımlarımıza bakmayın siz pozitif olup bekleyelim siz bizim önümüzü açarsınız belki sizden iyi haberler bekliyoruz sizin adınıza sevinmek için kendim için birşey bekliyorsam ne olayım deermişim :D

Çok uzun yazdım yine özür sevgiler..

bak şimdi..ne demek elleri alışsın:) kendimi bana şuan tezgahın önüne çıkmış müşteri gibi hissettirdin:)aşk olsun yani:)

Yani kök hücre nakli tedavi şekli olarak benimsensin doktorlar bu operasyonları rütin olarak yapmaya başlasın anlamında öyle düşünme lütfen siz bizim gösteremediğimiz cesareti gösterdiniz nakil oldunuz tebrik ediyorum sevgiler..

defnex senin için kesinlikle bir umut var şunu unutma felç sinir kaynaklı ve eger sana netür bir hücre verildiyse seninle bu konuyu konuşmak isterim sinirsel hücrelerin sinirdeki hasarı yapabildigi kanıtlanmıştı bana gelen bilgide ve scs zaten beyindeki sinir kaynaklı FA adlı hastalıkta zaten insan denemesine geçti yani sinirsel hücre konusu iyi ilerledi ve kesinlikle Allah'ın izniyle yürürsün sinirin onarılması biraz uuzun süürer ve ilk tepkiyi kendin ayaklarında hisettiginde bilki sıra sennde ve eliden geldigi kadarıyla hareket etmeye çalış ve sinirin onarılmasında senindee katkın olur senin adına sevindim İnşallah herşey yollunda gider senin için kesinlikle biir umut var:):):):):):):):):):)

senin için kesinlikle bir umut var
...hersey_66_ bence ne olursa olsun bu kadar kesın konusmamalısınız..defnex ınsallah ıyı olacak hepımızın duası defne hanımın arkdasında umut edıyoruz fakat sızın boyle KESIN demenız yanı onceden bılıyormus gıbı konusmanız bence yanlıs..

ben gitme sebebimi açıkladım,tekrar tekrar söylemeye gerek duymuyorum,biz kimseyi umutlandırmıyoruz ayağa kalkar koşarızda demiyoruz,isteyen istediği gibi algılasın ayrıca OF ve çoğu hasta gruplarında deneme aşamaları başladı hatta bitmek üzere
ayrıca fulya hanım,ben böle tartışmalara girmek istemiyorum ama adımı kullandığınız için cvp veriyorum,doku uyumunu doktorlara sorun onlar size açıklar ben ne desem anlamayacaksınız çünkü, xcell somatik k.h ted. yaptığı için zaten kendi hücremiz doku uyumuna felan gerek yok

arkadaşm ben kesin konuşmuyorum bilimin sundugu kanıtı söylüyorum eger bir merkez kök hücre nakli yapıyorsa bir bildikleri var ki yapılıyor scs bir kök hücre araştırma merkezi bu kök hücre aaraştırma merkezi dünyadaki bütün kök hücre calışması yapan ve faz 1 ve faz 2 calışmalarını başraıyla bitiren hücre türlerini listesine katar burda sinirsel kök hücre listesine baktıgımda burda var buda demektirki kanıtlanmış bir çalışma bu kadar kesin konuşulurken neden benim senin yürüme umudun var demem sorun olyor anlamıyorum:cool:

hersey_66_ istersen yazdıklarını bır daha oku...kırdıysamda ozurdılerım...evet varsa bır yanlıslık kök hucre naklını ıle ılgılı bılıyorum..ama sadece kesın konusmanın her halıyle yanlıs bır sey oldugunu soyluyorum..

kök hücre tedavisinin arka yüzü

bu başlığı açıp açmama konusunda kararsız kaldım...kök hücre için gittiğim Almanya'daki hastaneyi herkes biliyor..ismini tekrar yazmak istemedim...

beni tedavi için çağırdılar.tüm olanaklarımı kullanarak gittim..tüm sağlık işlemleri yapıldı..doktorlar beni pof poflamaya başladı...müthiş derecede kök hücre elde edilmiş..hatta ilk defa başlarına böyle bişey gelmiş..çünkü normalde alt sınır 2 milyonken ,benden 12 milyon üretiliyor...ve canlılık oranıda %89...yani süper ötesiymiş...

hatta biz ikinci bir kök hücre nakli için gelelimmi dediğimizde gerek yok..çünkü süper herşey..olağanüstü dediler...neyse sevindik tabi....

Türkiye'ye döndükten sonra 2 haftada bir arayan hastane baktı ki gelişme yok, 2 aydır beni aramıyorlar bile...eee tabi onlarda umudu kesti....

yani anlayacağınız arkadaşlar oraya giden hastalara ver gazı gönder yapıyorlar...artık karar sizin...

bu siteden tanıştığım biri var..o da aynı hastaneye kök hücre için gitmiş..onuda umutlandırmışlar.benden tam 2 gün sonra kök hücre nakli olmuş....onda da en ufak bi gelişme yok..o arkadaşlada daha dün konuştum...

bizim sitede x-cell center müşterisi olmuş...peynir ekmek gibi kök hücre satıyorlar...

----------

ben kafayı bozdum iyice..akıllanmamki ben..şimdide yavaş yavaş çin'e gideyimmi diye düşünmeye başladım....:rolleyes:

Defne kardeş çin konusunu bende düşünüyorum ama şunu iyi bilmelisinki embriyonikte olsa somatikte olsa herkeste aynı etkiyi göstermiyormuş bu kök hücre xcell de hüsrana uğradın hiç olmassa çinde de hüsrana uğramamak için bunu iyice düşün araştır derim. Mesela ben çine gidip durumunda biraz iyileşme olan O.F li hiç duymadım. Peki sen neden gitmeyi düşünüyon dersen ben O.F li değilim ben F.A lıyım ve çinde tedavi görüp daha 4 ay olmasına rağmen fayda gören f.a lı arkadaşım var ve onun durumu bana umut olduğu için bende çini düşünüyorum...

DEFNEX;
Yılda 2.5 milyar dolarlık para kazandıran bir pazar var ortada ve her ülke bu pazardan pay almak için birbiriyle yarış içindeler. Onların rekabeti Ar-Ge yönünde değil mal farklıaştırması yönünde... Bunu en iyi başaranda çakma merkezi CHINA. Sakın gitme derim ama param var diyorsan ancak gezmiş olursun.
Şunu da söylemeden geçmeyeyim, embriyonik kök hücre terapisi dünyada uygulanmıyor. Uygulanmıyor derken; ruhsatlı sağlık mekezi yok fareye maymuna uygulanıyor.
Bende bir FA hastasıyım şunu iyi biliyorum ki; kök hücre felçli hastalara %10 etki yapıyorsa FA hastalarına %0.2 katkı sağlıyor. Senin durumundan diğer hastaların pay çıkarması gerek, durumunu paylaştığın için çok teşekkürler. Hayallerin içinse üzgünüm, yanlış anlama defnex senin hayalin benimde hayalim.
Dediğim gibi paran varsa git gez...

Üst Alt