Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Artık hızlı tren de engellilere ücretsiz mi?

TCDD engellilere ulaşım ücretlimi ücretsizmi? To

Bölgesel ve şehirler arası tren seferleri %40 ve üzeri olanlara ücretlimi ücretsizmi?

YHT Ücretsiz şehir içi yerel trenler ücretsiz. ana hat ve yataklı olanlardan cüzi bir miktar alınıyor. ancak tcdd'ye gidip abone olmanız gerekir

Kotan
Nasıl abone olacağız? Yerel dediğin bölgesel trenmi? Yani mersin Adana arası bide üyelik için her ay para mı ödüyoruz

marangozz
üyelik için herhangi bir üc ret ödemiyosun her ay bi ödeme de yapmıyosun . yaşadığın şehirde başvuru yapılan TCDD biriminin adresini bulup engelli kimlik kartın ve raporunla gidiyosun engelli kartının arkasına abonman pulu yapıştırıyo raporun süresizse ömür boyu ücretsiz kullanıyosun.

Merhabalar bir soru sormak istiyorum engelli TCDD uygulama kaydım var İstanbul Konya seçimi yaptım aynı sefer yan yana koltuk 2 bilet alınıyor bu nasıl oluyor ikisinde de adım soyadım yazıyor ağır engelli deilim

Merhaba arkadaşlar

İlk defa yht engelli bilet alicam ne yapmam gerekiyor

necatidem

Aile ve sosyal politikalar bakanlığınin verdiği kimlike barkod aldinmi.Tcdd de engelli olarak kaydını yaptırdığını varsayarak uygulama üzerinden anlatıyorum.gidecegin bileti seçtikten sonra ödeme alanında abonman kullan diye bir seçenek var onu işaretlersen businness hariç ücret çıkmıyor o şekilde halledebilirsin

mindar

Muhtemelen sistemsel bir hata olabilir. Yeniden giderek, düzelttirebilirsiniz.

Engelli kimlik kartı cıkartıp e devlet'den engelli kimlik kartınızı alıp tren yerine gidip gerekli formları doldurmanız lazım sonra sizden arkalı onlu kimlik fotokobisi ve arkalı onlu engelli kimlik kartı istiyorlar. bende bu şekilde oldu mailime tren sitesine giriş e posta ve şifrem geldi.

Gidiyorsunuz anahat istasyonuna.. vezneye git engelli kimlik kartına karekodlu sticker yapıştırıyorlar onlar hem kimlik hemde engelli kimlik fotokopisini alıyor extrem bir şey yok siz sadece engelli kimlik kartınızı alın yanınıza... Sonra e-foto çekip online sisteme dahil oluyorsun. Üyeliğin varsa istasyona gitmeden uygulaması üzerinden biletinizi ücretsiz alıyorsunuz...

Üst Alt