Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Artık hızlı tren de engellilere ücretsiz mi?

ben kullanıyorum ücretsiz kaynağa gerek yok. başbakanlık kartıda oluyo ücretsiz istanbul kartıda oluyor gösteriyosun geçiyosun. ayrıca hızlı tren için başbakanlık kartı geçerli ücretsiz seyahat ediyorsun.

şu şehirler arası otobüsleri aynı trende gemide olduğu gibi niye devlet yapmıo acaba

yht tren ücretsiz olalı 3 ayı geçti defalarca yazdım

şuna aldanmayın garda ve tren biletlerinde engellilere yüzde 50 indirim yazar oysa ücretsiz

defalarca bindim gittim geldim hem banliyölü şehirler arası şehirler içi olan vede hızlı tren ankara konya Eskişehir ve İstanbul

ÜÇRETSİZ ÜÇRETSİZ ÜÇRETSİZ

Demiryollari hizli tren dahil başbakanlık kartıyla bunun disinda marmaray metro tramway iett sehir hatlari Vapurlari metrobüs. Vs. Ise sari renkli engelli istanbul kartiyla kadıköyden aldim geçenlerde cumartesi gunleride acik iett sitesinden bilgi Alabilirsiniz

Başbakanlık kartini gösterip giseden bilet mi aliosun. Bide bu hiZli trende koltuk numarasina gore heralde business ten falan alabiliomusun engelli kartiyla yoksq hep ekonomiden mi cakiyolar bileti

Bisnis tan vermiyorlar başbakanlık veya aile sosyal politikalar bakanlığı kartını gişeye verip biletini veriyorlar

Arkadaşlar ben bu gün işlemi yaoptım Başkanaklık kartınızla YHT istasyonunda vize işlemi yaptırıyorsunuz ve bilet rezerasyon işlemi yapıyorsunuz. Bu aşamadan sonra da Ücretsiz olarak binebilirsiniz ilk deneyimi 3 ARALIK ENGELLİLER günü nde yapacağım ve gözlemlerimi yazacağım e çok güzel olacağına eminim benş şimdi THY nin yurt içi yurd dışı indirimleri hakında bilgi almaya çalışacağım Uçaklarda da indirm varmı yok mu onu a araştırıyorum şu anda

Arkadaşlar bugün TCDD müşteri hizmetleri ile konuştum. Engelli kartı varsa Yüksek hızlı tren dahil türkiye de ki tüm trenler ücretsizmiş. Ayrıca engelli kartında refakatçi hakkı bulunur yazanlar, yanında bir kişiye de ücretsiz yolculuk yaptırabiliyorlarmış. Durum budur. İzmir - ankara ve izmir istanbul YHT yapılırsa (Ankara - izmir yapılmakta şu an) ben her zaman istanbuldayım artık. Bağlasan durmaz :D

İyi günler arkadaşlar yht ücretsizdir ben iki senedir ücretsiz kullanıyorum hatta şimdi biletinizi internetten alıyorsunuz istediğiniz zaman gara filan gitmeye gerek yok ama ilk önce başbakanlık karıtınızla gidip gardan sisteme ekletiyorsunuz ve size şifre veriyorlar sonra internetten her saat bilet alıp iptal edebilirsin yani iki yıldır ben kullanıyorum ankara istanbul arası gidip geliyorum bilginize

Şehirlerarası hızlı tren için ağır engelliler ve bir refakatçileri ücretsiz istifade ederler diyor.

Engelliler Business bölümünden de bilet alabiliyorlar.Bunun için aradaki farkı ödüyorlar.

Mesela Ankara İstanbul arası Ekonomi bölümü 70 YTL-Business bölümü 101 YTL

31YTL öderseler Businessten bilet alabilirler.

Sametmenc05

Doğu Ekspresi ile 444 8 233'ü (TCDD Müşteri Hizmetleri) aradım. Engelliler için ücretsiz olduğunu, yataklı vagonla seyahat etmek istemem halinde sadece yatak parası alındığını söylediler.

@Sametmenc05 [FONT=tahoma]Ben öyle bir şeye şahit olmadım kardeşim. Otobüs bileti yine aldım Engelliyim dediğimde benden 25 lira aldılar bu defa hiç bir şey demedim yine 25 lira istediler. indirim falan boş. Arabam çıksın minnet etmem zaten.

Bir acayip derde düştüm herkes gider karına.
Bugün buldum bugün yerim, Hak kerimdir yarına. Zerrece tamahım yoktur şu dünya varına. Rızkımı veren Hüda dır kula minnet eylemem.[/FONT]

TahaAY

şehirlerarası otobüslerin belli bi kontenjanı var 2 kişi diye biliyorum.otogardan bilet alırken durmunuzu bildirin zorluk çıkarıp indirimli bilet vermzlerse otogardakı zabıtaya şikayet edin.

Şehirler arası otobüslerde %30 indirim var kanun diyorki herhengi bir firma buna uymazsa ceza alır +sınırlı kontenjan diye bir şey yok bu onların kendi kafasından engelli yolcu almamak için yapılmış bir uygulama

-mka bunuda daha önce söylemiştim. Ben nerden bileceğim 2 tane engelli aldığını? Kontenjanım dolu dedi diyelim bana otobüste kimler engelli mi diye soracam?

TahaAY

benzer durumda olan biri şikayet etmış şikayet edınce kota doldu demışler onlarda otogar çıkısında görevlılerle otobüse bınıp yolculru kontrol ettırmısler.kısaca kota doldu bahanesı yapamıolar.ha sen dersın kı lanet olsun 5 lira için uğraşmam o başka.

-mka Arabam gelirse kula minnet eylemem dedim ya. 20 yıldır şehir içi şehir dışı otobüse binmedim son 2 aydır biniyorum. Aracımda geldi şükür ama diğer arkadaşlar adına yazıyorum.

TahaAY

hayırlı olsun kazasız iyi günlerde kullanmak nasip olsun.

Merak ettiğim konu buydu. Benimde rapor haftaya çıkmış olacak inşallah tren yolculuklarına devam artık. İnternetten alınabilmesi çok iyi olmuş.

-mka Teşekkür ederim. Bu hafta sonu hızlı trenle (aracımla) memleketime gezmeye gidiyorum inşallah. Cümleden ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

TahaAY

anlamzmıyım komşu anladım :D.
senın hızlı tren beleşmi.:D

TahaAY

aynı olsa bile senın hızlı tren iidir.çünkü makınıst sensın ıstedıgın yerde mola verırsın istediğin zaman harekete gecersın.mesafe çok olmasa bile kafana göre takılır dinlene dinlene gidersin.

Hasan bey;Eskişehirde engellilere yönelik şehiriçi ulaşım nasıl?engelli kartı yeterli mi yoksa şehiriçi ulaşım için kart mı almak gerekiyor.?

@asanur[FONT=sans-serif] [/FONT]Çogu durakta engelli kartınızı gösterdiğiniz zaman güvenlik geçişinize izin veriyor.Ama garanti olsun istiyorsanız 1 resim ve engelli kartınızla belediyeye başvurup ücretsiz kartınızı alıp kulanabiliyorsunuz.

tcdd'nin uygulamasii indirip bilet almak istedim fakat engelli katagorisi yok malesef
internet uzerinden nasil ucretsiz bilet alabiliriz bilgisi olan varmi

Üst Alt