Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşları aylık olarak mı ödenecek?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
imkansız değil aylık yapmak istemiyorlar eve bakım maaşı alanlar her ay alıyorsa engellilerde aylık olarak alır

imkansızdan kastım şu an için maaşların her ay verilmesi kendileri ek bir maliyet oluşturacağından böyle bir çalışmaları yokmuş. sen önce şu iki maaşı birbirinden ayır destny. 2022 maaşı muhtaçlık maaşı evde bakım maaşı ise evde engellisine bakana verilen bir ücret. devlet sanki engelliye bakması için personel çalıştırıyormuş gibi düşün. şahsen bende bu evde bakım maaşlarını anlamış değilim ve gereksiz buluyorum. evde bakım parası vereceğine engelliye adam gibi bir maaş ver. yine bakıcı istiyorsa kendisi tutsun veya evine katkıda bulunsun.

biliyorum mertata ikisinin farkını haklısın evde bakım maaşları çok gereksiz o parayı engellilere vermeleri lazım ben evde bakım maaşını 4 gözle bekleyip kahvede bitirenleri gördüm son model telefon alıp evdekine bakmayanlar var devlet nasıl veriyor o parayı onlara ??????

s.a destny herkez kendnden sorumludur devlet ekpss de kendi üyelerini alıp millete 3 kurusa muhtac ederse millet napsın vakit gecirmek için ben takılmam pek ama takılanları biliyorum bahsettigin gibi tanıdıklarım var ama kimse kimsenin hayatını eleştirecek kadar ileri gitmemelidir diye düşünüyorum

o zaman devlet bunları görüp doğru düzgün bişeyler yapsın çok haksızlık oluyor maaş işinde

hak etmişler almışlar 2022 maaşını 2022 maaşlarını memur maaşları gibi kademeli yapamazlarya gerci yuzde 70 kademesi var bizdede %70 üzeri 1150 falan alıo biz 783 tam 400 lira fark var ben 10 nun üzerinde amaliyat oldum yemek borusu kalbin yanından geçio verdikleri rapor %50 insallah 2014 de ekpss sınavında iktidar uyelerini değilde hak edene ayrımcılık yapmadan bir yerleştirme olur

Engelli Aylığı Aylıkmı Verilecek

Yüzde 71 oranda engelli raporum var arkadaşlar aylık verilecek mi doğrumu bilgisi olan varmı arkadaşlar 144 arıyom açmıyolar

belli değil haso 2014de olacak diye duyumlar var ama kesin değil AYLIK olmasıda çok zor

aylık özür oranına göre maaş verilmeli %50 ye 500 tl %70 e 700 mesela .herkese ayda bir maaş veriyorlar engellilere hala 3 ayda bir veriliyor ayda bir olsa belki bişeye yarar 3 ay beklenir mi ya delilik bu akla mantığa sığmıyor gün sayıyoruz maaş için ha 85 gün kaldı ha 75 gün kaldı aldığımızda çerez parası adaletsizlik yapılıyor engellilere

aynen aykiz çok doğru.. herkese aylık veriliyor oğlu askere gidene bile ayda veriliyor bi insan ihtiyacını 3 aydan 3 aya gideremezki ya engelli maaşından bıksınlar çalışssınlar demek istiyorlar yada onların ihtiyacı olmaz diyorlar yada çok sesiniz çıktı sizin deyip keserler.ben akp ye oy veriyorum ama bu kanununa karşıyım genel sağlık sigortasına ehliyetle ilgili kanuna karşıyım

Ya o kadar önemli işler yapmış bi hükümet niye böyle basit bişeyi düzeltemiyor bu siteden biri şöyle demişti engellilere her ay maaş verilmesi çok zor çünkü aylık maaş verme işlemleri masraflı olur devlet yanaşmaz o yüzden 2022 maaşlarını aylık yapma tekliflerini önemsemiyor ama önüne gelene her ay maaş veriyor

Suriyeli mültecilere ödenen katrilyonlar senin devletinin cebinden cıkmıyor. Bilmeden yorup yapıp milletin günahına girmeyin. Evet verilen maaş az hemde baya az ama bunu karşı tarafı çamurlayarak bişey elde edemeyiz.

WFP ve NATO üyeleri artı kızılay tutarlar her ülke için aynı şekilde verilmektedir. Daktir edersen önümüz seçimlerle dolu :) Böyle söylentilere yada yandaşlara itibar etmemek gerek. Yardımın yapılmasında sıkıntımız yada hor gördümüz yok daha detaylı incelersek aslında bu ülke için şimdilik çok güzel enflasyon ve ımf gibi lobilere :) karşı daha güçlü olmamızı sağlıyor ama ben çok istersdim oraya yapılan yardımlar kadar vandaki kardeşlerimiz için de yapılır olsaydı bunu da göz ardı etmemek gerekir.

suriyeden gelenlerede yardım yapılacak tabi ölüme terkedilmeyecek o insanlar hergün donarak ölüyorlar :/ içim gidiyor mecbur olduklarından geldiler türkiyeye ama türkiyede haybeden maaş alanlar var devlet ömss den işe almadı millet napsın evde bakım maaşına hucum etti diyorlar bu nasıl mantık yawww illa devleti sömürecekler yani birde engelli maaşlarını avrupa türkiyeye hibe ediyor diyorlardı doğrumu bilmiyorum

Devlet suriyelere sahip çıktığı gibi kendi vatandaşına bu kadar sahip çıkmamıştır ayrıca bir Türk vatandaşı başka ülkeye gitse bizi hemen sınır dışı ederler

bende maaşların aylık olmasını çook istiyorum her ay düzenli para almak ayrı 3 ayda bir almak ayrı ayrıca maaşlar yetmiyor lütfen biraz zam yapılsın 2014 te

2022 maaşları aylık alınabiliyor mu?

2022 maaşları aylık alınabiliyormu?

ben her düşündüğümde sinir oluyorum düşünsenize taaaaaa mart ayında maaş alacaz o zamana kadar napacaz :confused::mad: hiçmi düşünmezler ya bu insanlar ne yapacaklar o süre içinde demiyorlarmı yıl olmuş 2013 hala 3 ayda bir maaş veren bi devlet var

2022 maaşı değil aylık maaş

Arkadaşlar oy zamanı bimere yazalım yada sayfa kuralım madem Avrupa birliğine üyeyiz Avrupa nedersede yapıyorsak Avrupa hangi ülkesinde 3 ayda engelilere maaş ödeniyor ve bunu da almak için bi sürü şarti koşuluyor neymiş muhtaç olacaksın 255 tl yi gecmiyeceksin ya bu şart lar değişir yada hükümeti değiştiriz.

benim görüşüm çalışamaz raporlu tüm engellilere şartsız şurtsuz maaş verilmelidir çalışa bilir engellilere şart koşulu getirilebilir bu benim görüşüm

38 yıldır engellilere 3 ayda bir maaş veriliyormuş sonradan çıkan uyduruk maaş alanlar bile aylık alıyor yemin ederim şu ülkede engelliyi adamdan saymıyorlar saysalar düzenli olarak her ay düzgün bi maaş verirlerdi.

kalem abla her ay maaş verilcek dendiya bu sefer cıkardıkları yasada ev bakım maaşları 2022 maaşına gelir olarak verilcek denmiş bizler boşuna ugraşmışısz heralde her ay verilcek denilen kulaktan uydurma şeylere geldik yani kerizyerine konduk

işte her gazete haberine veya kulaktan dolma haberlere inanmamak gerekior işte ablam. Yoksa yeni yönetmelik değişikliğinde de ödemelerin 3 ayda bir ödeneceği yazıyor.

2022 maaşlarının aylık olması gibi bir durum söz konusu mu?

herkeze selamlar 2022 maaşı aylık oluyor diye bir söylenti dolaşıyor.Bu konuda bilgisi olan var mı?

eğer burada yazılanlar doğru ise akp suç işliyor aylıklarımızı gasp ediyor demektir

[FONT=Arial]Kanun Teklifi Bilgileri[/FONT]
Kanun Teklifinin Metni
Dönemi ve Yasama Yılı23/3
Esas Numarası2/425
Başkanlığa Geliş Tarihi03/04/2009
Teklifin Başlığı65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
Teklifin ÖzetiTeklif ile, altmış beş yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesizlere üç ayda bir toplu olarak verilen aylıkların her ay verilmesi öngörülmektedir.
Teklifin Son DurumuKANUNLAŞTI

[FONT=Arial]Kanun Teklifi Komisyon Bilgileri[/FONT]
Komisyon TipiAdıGiriş TarihiÇıkış TarihiYapılan İşlemKarar Tarihi
Esas KomisyonPlan ve Bütçe Komisyonu14/04/200921/01/2011Raporunu Verdi21/01/2011

Esas Alınan Tasarı Teklif :1/971
Esas Komisyon Raporu(Sırasayısı)606
Kanun Numarası:6111

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

Karizmatik kaynak verirmisin uc ayliklar .ayliga donerbilirmi sen nerde yaptin bunu anlayamadim kaynak lazim herkese ....

ist01 açıklamış olayı hala siz neyin kafasını yaşıyorsunuz anlayabilmiş değilim.zaten 3 aylık maaşı önden alıyorsun.o zaman sen aldıgın maaşı yeme 3 aya böl al sana her ay maaş işte

Arkadaşlar milletin elindeki 2022 aylığı kesiliyor,siz aylık ödensin derdindesiniz isterse yılda bir verilsin ama yeterki verilsin.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt