Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014 - 2015 ÖMSS hakkında..?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kanunlarda öyle yazar ama uygulamaya gelince pek uygulayan yok. mesela hizmetlilerinde görevde yükselme sınavı kanunla 2 yılda bir yapılması gerekir diye belirtilmiştir. ama en son sınav 2010'da yapılmış.

KARAKABUS;

Puanınız yüksek olduğu sürece Eğitim düzeyinize göre istediğiniz yeri istediğiniz şekilde yazabilirsiniz yanlız Yardımcı Hizmetler Statüsünü yazamazsınız çünki şuan mevcut kadroda yer almaktasınız buarada VKHİ de bazı Kurumlar Bilgisayar işletmenliği Serfitikası isteyebiliyor aklınızda bulunsun belge elinizde olsun MEB deki Hizmet sürecinizi belgelendirip emekli olacağınıza yakın saydırabiliyorsunuz aksi halde geçiş yaptığınız kurum sizin daha önce nereden geldiğinize çalışıp çalışmadığınıza bakmaz sil baştan başlamış olursunuz

esmerelza;

hocam VHKİ olmak için bilgisayar işletmenliği sertifikası şart. bende de o sertifika mevcut. ben meb hizmetli kadrosuna atanır atanmaz hizmet birleştirme yaptım.

KARAKABUS ;

söyleyebileceklerim şuan için bukadar başka sorunuz olursa cvp vermeye çalışırız hayırlı uğurlu olsun Arkadaşım:eek:

ömss net ve puan

arkadaşlar ömss 2014 yapılırsa gireceğim, önlisanstan 45 net yapan arkadasların puan durumu nedir?

arkadaşlar 2013 yılında aralık ayına kadar ömss ataması yapılacakmı ,bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim .teşekkürler .

arkadaşlar ; bakan çalıştığım kurumu ziyaret etti, yaklaşık bir önceydi, ben bizzat sordum bu konuyu, 2014 şubatta ömss süreci başlayacak , dedi .

ömss başvurusu nasıl ösym denmi tarihi varmı

Engelli memur alımları ne oldu ????

Sayın yetkililer herkes atandı galiba yeni alım için bi ses yok.hani bu yıl bi alım olacaktı.yoksa palavra mı çıktı.

ahil kentli ‏@gonul_recetem13 Temmuz
@FatmaSahin_ASPB sayın bakanımız engelli vatandaşlarınızla ilgili kamuda istihdam anlamında yeni bir sınav veya alım var mı teşekür edrm

Fatma Şahin ‏@FatmaSahin_ASPB16 Temmuz
@gonul_recetem Bir sonraki ÖMSS sınavının 2014'te yapılması planlanıyor. Ancak tarihle ilgili net bir durum söz konusu şu anda belli değil.

net karar verseler ölecekler bu ne yaa engelliler memur olamıyacak mı

huseyinmetin arkadaş umarım dediğin gibi olur da şu sınavın tarihi biran önce açıklanır,rahatlarız ve ona göre yolumuzu çizeriz.

Tarihi bi söleselerde dediğiniz gibi yolumuza baksak. Ona göre dershaneye qideceğim Özel hoca tutacam. Bu sene atanmam lazım artık yanı yenı bi sınavda atanmam lazım özel sektörde çalısmaktan bıktım usandım. 3 kurus para verıolar bide eşek gibi çalıştırıyolar. Yazıklar olsun tüm engellilere yerleştirmeyen ve bizi özel sektör köşelerinde süründüren devletimize.

sınava girmek için ilk başvuru nasıl oluyor sınavdan nekadar önce

Ösym normalde temmuzda önümüzdeki yılın sınav takvimini açıklardı diye biliyorum ama henüz sınav takvimide yayınlanmamış sanırım:(:(:(

kumsaatimisali;

ben de aynı durumdayım son mezuniyetimle gireceğim. Daha sonra terfinin mümkün olduğunu duydum ancak bununla ilgili resmi bir açıklamaya ulaşamadım

atama olacak 2014 başı seçimlerden önce devlet oylara gebe çalışma bakanıda söylemişti zaten alım olacak kaçınılmaz oy için :)

2014'te ÖMSS SINAVI VAR MI ?

Merhaba 2014 Ömss sınavı varmıdır kimisi var diyor kimisi yok diyor var ise başvuru tarihleri ne zaman olur , sınav hangi ay yapılır ??

olacaktır bende tahminim o yönde osym 2014 sınav takvimini açıkladığı gün öğreneceğiz ıspartadanmı kardeş :)

eğer 2014 nisanda olursa başvuru tarihi hangi ay olabilir. Benim raporum sürelide mart ayında bitiyor.

başvuru tarihi subatta başlıyor diye biliyorum 2012 de oyleymiş 20 subat - 2 mart arası..senin raporda ne yazıyor süreli derken bende şuan almaya çalışıyorum rapor ne amaçla almıştın raporu

işitme engelliyim işe girmek için almıştım TIP Fakültesinden alıyorum raporumu devlet hastahaneleri az veriyor diyorlar oranları ondan devlet hastahanelerinden almak istemiyorum özür oranım şuan % 49

bende aynı şekilde devlet hastanesine gittim normalde 30-31 vermesi gerekirlern %24 diğer rahatsızlıktan düşük oran verirlerse itiraz edicem kulaktan nasıl düşürür anlamıyorum geçmiş testler var adam bizi iyileştirdi iki dk da...devlet hastanesi kaç verdiki size bide tipta rapo almak uğraştırıyormu kolaymı

normalde devlet hastahaneleri erken veriyor ama oranı çok düşük veriyor ben 2007 de devlet hastahenesinden aldım oran %16 çıktı 2009'da TIP Fakültesinden aldım %49 çıktı TIP Fakülteside çok geç veriyor raporu 3 ay sonra veriyolar sınavıda kaçırıyoruz.

işitme testi standart bir test bi yanlışlık olmalı iki rapor arasında uçurum var sizin...mesala bnm sol sağ kulak 190 toplamı ona görede 24 ediyor sizde ya 49 da yada 16 da sıkıntı var ikisinden birinde..3 aysa yetişir 6 ay var daha sınava

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt