Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012 ocak ayı Evde bakım aylığı yatan iller..?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bizler yine üvey evladız. Neredeyse 15 milyon nüfusu olan İstanbul bile 13'ünde yattı. Gaziantep yine ayın sonlarını bekleyecek...

Kimse lafıma kızmasın, bakıyorum da İstanbulcular ortalıkta yok. İstanbul'un bu ay erken yatması, bir kez daha bizlere gösterdi engelli de olsa herkesin kendini düşündüğünü, kimsenin kimseyi umursamadığını ve iki kuruş paranın nasıl da hepimizin sesini kestiğini. Bu mu birbirine destek olmak, bu mu parasını geç alan arkadaşların haklarını savunmak? İsterseniz beni afaroz edin. Ama böyle dayanışma olmaz olsun, sizler mutlu mesut yaşayın. Ben istemiyorum bizi ay sonuna kadar süründürüp de verilen parayı...

Pardon ama İstanbulluların şimdi ne yazmasını bekliyorsunuz. Buraya yatan iller yazılıyor İstanbul yattı ve yazıldı. Neden hep bir suçlu arıyoruz. Neden hep kızacak bir şeyler arıyoruz.

Bu forum dayanışmanın, birlik ve beraberliğin yeridir. İstanbulluya helal olsun aldığı para. Ama ayın 10'undan itibaren başlanırdı "İstanbul ne oldu? Daha yatmadı mı? Ne zaman yatacak? Yine geç kaldı?" gibi ifadeler kullanılmaya. Bu ay erken yatınca neredeyse kimse foruma bile uğramadı. Burayı sadece ihtiyacımız olduğunda, sıkıntımızı gidermek için kullanacaksak bir anlamı yok. Ki bu diğer iller için de geçerli. Kızmaya gerek yok. Biz ne kadar birbirimiz koruyoruz, birbirimizin hakları için çabalıyoruz, bunu sorgulamak lazım...

Valla ben hergün uğruyorum ne gibi düşünceler var kontrol ediyorum. Ama şimdi hala anlayamadım maaşını alan İstanbullular'dan ne gibi bir beklentiniz var bu noktada. Dayanışma ise dayanışmanın en güzeli, en karşılıksızı zaten burda... Hergün girip bişeylerde yazsak sizin şehrinizin maaş gününü değiştirebilmek gibi bir yeteneğimiz yok.

Dediğiniz gibi, "Bir şeyler" yapsak da boş. İstanbullulardan beklediğim bir şey yok. Lafım, forumu sadece çıkarları doğrultusunda kullananlara, bu maaşı alanların büyük çoğunluğunun(ki buna İstanbul da dahil) mağduriyetini gidermek için en küçük bir adım atmayanlara. Maaş zamanı mı geldi, hadi, girelim foruma iki üç gün ah oh edelim, yine geç yattı diyelim, isyan edelim, maaş ay sonunda yattı mı gelecek ayın sonuna kadar ortalıkta görülmeyelim. Bak, ne güzel dayanışma. Demek insanlar halinden memnun. Ben boşa konuşuyorum. Nasılsa yarın bizim maaş da yatar, bizim de sesimiz kesilir...

Arkadaşlar, Elazığ evde bakım aylıkları yattı mı? Elazığ'da Ocak evde bakım aylıgını alan var mı?
Bu konuda bilgisi olan buraya yazarsa memnun olurum.

2012 Şubat ayı evde bakım aylıgı alan iller..?

Bu ay zamlı olacakmış arkadaslar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt