Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

16.06.2012 de Sağlık Bakanlığı Özürlü Sınavı yapılacakmış, ÖMSS boşuna mı yapıldı?

golden_heart;

xxxman ne yazmış mesajının iki üstündeki mesajı bir oku kardeşim, Daha nasıl peşine düşülür bir işin ? Ayrıca bunu bu tür forumlarda dile getirmek ve araştırmaya çalışmak da işin peşine düşüldüğünü gösterir...Uzun uzun yazmıssın ama boş yazmışsın. Ben ondan ya da bundan değilim ama sen o araştırmıyorlar diye eleştirdiğin insanlardan daha vahim durumdasın. Araştırmayı bırak bir şeylerin dile getirilmesinden bile rahatsızsın. Adamlar ağzımıza .. ne güzel kokuyor diyeceğiz.

Bu olay yanlış anlamadan ibaret olabileceği gibi, gerçekten el altından bir şeylerin döndüğü anlamına da gelebilir. O ayrı bir konu ben bundan bahsetmiyorum.

ee sağlık bakanlığı memur açığını bu sınavla mı tahsis edecek?? ben bir şey anlamadım.. kimlerin haberi oldu bu sınavdan acaba?? neden içimizden bir kişinin bile haberi olmamış?? çok ilginç gerçekten...

Çok ilginç Dostlarım... Ve enterasan! Söyleyecek birşey bulamıyorum arkadaşlar! Bir memur olarak Allah yardımcınız olsun...

İşçi alımı olsun, memur alımı olsun farketmez ne olursa olsun ÖMSS'nin haricinde başka sınav olmamalıydı. Bütün kurumlar ÖMSS'nin çatısı altında kalarak, tercihlerine göre değerlendirmelidir.

TarikUzel, yükselme sınavı olduğuna emin misin? İlanda neden Yükselme Sınavı'dır diye belirtmemişler.

Bizim bankada da kurum içi sınav oluyor ve dışardan kimsenin haberi olmaz mesela bu da öyledir diye en azından umuyorum ben. ; )

kamu kuruluşları kendileri sınav yapıyor da memur alıyorsa, ben ne anladım bu ömss sınavından...

sağlık bakanlıgını aradım. onunla sadece başbakanlık ılgılenıyor 150 yı arayın dedıler

onlarda bız bakmıyoruz dıyor ıl sosyal hızmetler mudurlugunu arayın dıyor ne arkadaş bu hepsı kaçıyor bu olaydan

memurlar net halen özürlü alım ilanları devam ediyor arkadaşlar... biz bu sınava bosşuna mı girdik neler oluyor yaw.. birileri açıklama yapmıyacakmı çıldırmak üzereyim..

Yau boşuna olur mu elbette onun da sırası gelecek. Tek beklememiz kılavuz..

yahyaalbaba, bahsetmiş olduğun alımla ilgili bir yazıya rastladım. Gece yayınlamış...

Engelli işçi alımlarında KPSS değil ÖMSS sınav sonuçları kullanılmalı![FONT=Arial]
Yıllardır dile getirilen öneriler sonrasında bu yıl ÖMSS sınavı yapıldı. Sınava 60 bin aday katıldı. Ancak, Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan yönetmeliğe göre ÖMSS sadece memur alımlarında geçerli olacak. Bu sınav sonuçlarının işçi alımlarını da kapsaması çok uygun olacaktır.

[/FONT]
[FONT=Arial]3/10/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yapılan ÖMSS sınavı sadece memur alımlarını kapsamaktadır.[/FONT]
[FONT=Arial]
Diğer taraftan, 9.8.2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
hükümlerine göre ise işçi alımlarında KPSS sınav sonuçları dikkate alınmaktadır.[/FONT]

[FONT=Arial]
Artık tam da engellilere özel bir sınav yapıldığı ve bu sınav sonuçları oluştuğuna göre, işçi alımlarında da ÖMSS sınav sonuçlarının esas alınması yararlı olacaktır.

memurlar.net[/FONT]

Sağlık bakanlığı aradım oradaki yetkili kişi böyle bir sınavdan haberlerinin olmadığını böyle bir sınavın olmasının mümkün olmadığını alımların ömss ile olacağı ve onu beklediklerini söyledi, hiç bir kurumun engelli alımı ile ilgili kendi bünyelerinde sınav yapmalarının yasak olduğunu böyle bir şey yapmalarının mümkün olmadığını söyledi peki Meb'in anasayfa sınavlar duyuru bölümünde 16.06.2012 Tarihli Sağlık Bakanlığı Özürlü Sınavı, Sınava Giriş Belgesi ilan var baka bilirsiniz hâla duruyor ve sınav 2 gün sonra nerden öğrene bilirim dediğimde Meb’i arayın oradan öğrene bilirisiniz dedi sınav sağlık bakanlığının onun için sizi aradık, peki bu sınav kurum içi görevde yükselme sınavı olabilirmi diye sordum şuan için sağlık bakanlığının o yöndede bir çalışması yok olsa bile sağlık bakanlığının resmi sitesinde olur mebde olmaz her kurum kendi içinde yapar görevde yükselme sınavını başka kurumları bağlamaz, bir yanlışlık olabilir araştıralım sonra tekrar arayın bilgi edine bilirsiniz dedi. Sonra meb’i aradım oradaki yetkili tamamen hiç bir şeyden haberi yok sorunca şaşırdı kendi resmi sitenizde sınav duyuruları bölümde olduğunu söylediğimde biraz bekleteyim öğrenip döneyim dedi bir süre bekledim döndüğünde öğle bir duyuru olduğunu ama kendisinin bu konu ile ilgili bir haberi olmadığını araştıracağını söyledi bir bilgi öğrendiğinizde döne bilirmisiniz dediğimde geri dönme gibi bir hizmetlerinin mümkün olmadığını öğleden sonra yada yarın aradığınızda bilgi alacağımızı söylediler. Anlayacağımız hiç bir kurumun bu sınavla ne ilgisi var ne bilgisi. İnşallah yanlışlıkla olan bir şeydir.

T.C milli Eğitim Bakanlığının bünyesinde 16.06.2012 Saat: 10:00 tarihli Sağlık Bakanlığı Özürlü Sınavı yapılacağının haberini almış bulunuyoruz. Bu durum ÖMSS sınavına girip tercih klavuzu bekleyen binlerce engelli vatandaşı hüsrana uğratmıştır. 16.06.2012 saat:10:00 'da Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı, Sağlık Bakanlığı Özürlü Sınavının amacı nedir. Memur olmak için ÖMSS 'ye binlerce engelli boşunamı girmiştir. Lütfen yapılacak olan sınavın içeriği hakkında bizleri bilgilendirmenizi arz ediyoruz.

BİMER'e yolladığım dilekçe. Sizlerde bu veya buna benzer dilekçelerle Bimere ve diğer yetkili yerlere başvuruda bulunursanız yakın zamanda sorumuzun cevabını alırız.

Arkadaşlar dikkate almadığınız bir nokta var sanırım hepimizin

ilgili linkin altında;

NOT:
13 Kasım 2010 tarihinde yapılan özürlü personel sınavıyla ilgili olarak
mahkeme kararıyla yeniden sınava alınacak Zafer YILMAZ’a ait sınav giriş belgesidir.

ibaresi bulunmakta, anlaşlılan o ki Zafer YILMAZ adlı kişi herhangi bir neden ile sınava giremedi ve konu yargıya intikal ettirilip tekrardan sınav hakkı tanındı. Bundan dolayı bu sınav tek bir kişilik .

mahkeme kararıyla yeniden sınava alınacak Zafer YILMAZ’a ait sınav giriş belgesidir. diyor linkin altında.panik yapmaya gerek yok :)

arkadaşlar işte böyle örgütlenirsek sesimizi duyurabiliyoruz tşk ederim herkeze

2saat öncesinde öyle bir dip not yoktu.gelen sorular üzerine eklendi sanırım

En başta notu yazsalardı bunca insanı paniğe düşürmezlerdi. Geçmiş olsun hadi bakalım :)

Arkadaşlar dikkate almadığınız bir nokta var sanırım hepimizin

ilgili linkin altında;

NOT:
mahkeme kararıyla yeniden sınava alınacak Zafer YILMAZ’a ait sınav giriş belgesidir.

ibaresi bulunmakta, anlaşlılan o ki Zafer YILMAZ adlı kişi herhangi bir neden ile sınava giremedi ve konu yargıya intikal ettirilip tekrardan sınav hakkı tanındı. Bundan dolayı bu sınav tek bir kişilik .

Vizyon; Dikkate alınmayan Nokta Dediğiniz Şeyi ; Yeni Sisteme Koydular ... Dunden Beri ; 50 Sefer Bakıldı o Duyuruya .. Sadece ; Sağlık Bakanlığı Özürlü Personel Sınavı ; 16. 06. 2012 --> Şeklinde Yazıyordu... 2 Gunde Onlarca Telefon alınınca ; Akıllarına şimdi geldi yazıyı koymak ... Hayırlısı Olsun

Olması gerekende buydu.Ekstra bir sey yok yani.Konuyla meskul olmaya gerek yok...

Üst Alt