Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ziraat mühendisi olan kim var?

ultraslan

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Ziraat Müh Engelli Arkadaşlar Burada Buluşalım,Kaynaşalım
En Önemlisi Mesleğimizi Yapabilmek İçin Birlik Olalım.

ARKADAŞLAR
Biliyorsunuz Engelli Alımlarında Bizim Branşımız Pek Çıkmıyor.Bu Yıl 38,000 Engelli Alınacak Dendi Ve Tarım Bakanlığınında 800 Civarında Açığı Olduğu Açıklandı.Son Olarak Tarım Bakanlığı Bu Yıl 2500 Zir Müh Aldı İçinde Yine 1 Tane Engelli Yok.

OYSA Başbakanlık tarafından ilan edilen 2004/28 sayılı genelgede ‘’Belirli bir mesleği
olan özürlülerin meslekleriyle ilgili işlerde çalıştırılmaları sağlanacaktır.
DENMEKTEDİR

AYRICA MESLEĞİMİZLE İLGİLİ SİZE KENDİ ÇABALARIMLA YAPTIĞIM BİR ARAŞTIRMAYI SUNMAK İSTİYORUM
2009 kasım itibariyle ülkemizde en az 48
adet ziraat fakültesi mezunu vardır(sadece işkur) .Doğal olarak söz edilen 48 mezunun hepsi bir yılda
mezun olamayacaktır.Fakat ilanlar incelendiğinde sadece 8 adet ziraat fakültesi mezunu(peyzaj mimarlığı dahil)
alınmıştır.Ayrıca bu verilen ilanları incelediğimizde de hiçbir ilanın Tarım Bakanlığı
tarafından verilmediği ,verilen ilanların bazı belediyelerce verildiği görülmektedir .
Tarım Bakanlığı tarafından verilen ilanların genellikle Büro memuru,Büro işçisi
vs olduğu görülmektedir.

ONUN İÇİN BİRLEŞİP TALEP OLUŞTURMALI VE BU TALEBİ HEP BİR AĞIZDAN BAKANLIĞIMIZA İLETMELİYİZ DERİM.

birlik olmak güzel olabilir ama ne yapabiliriz?Mesela ben 2006 sonrası raporlara göre özürlü bile olamıyorum yani tarım bakanlığı alsa ben özürlü olarak başvuramıyorum normal kadrolar da sağlamsın demiyor arada kaldım.Buna karar veren ankaradaki heyeti araziye götürüp yaptığımız şeylerin ne kolay işler olduğunu görmelerini isterdim.

evt o rapor işi benimde başımda büyük sorun ama sürekli raporlar geçerli olması gerekiyor bu yönetmelikte açıkça yazıyor.

birlik olmaya gelirsek kardeş ağlamayan çocuğa meme verilmez tarım bakanlığı bizi yok sayıyor el birliğince biz buradayız ve mesleğimizi yapma imkanı istiyoruz mesajını onlara vermeliyiz .
böylece tarım bakanlığı bu güçlü talebin farkında olup yine vasıfsız büro memuru vs almaktan bi nebzede olsa vazgeçip müh alma yoluna da gidecektir.
bu 800 kadrodan en az 50si 100ü mühendis olsa açıkta arkadaşımız kalmaz.
ama birlik olup tek yumruk olmak şart

Üst Alt