Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Zihinsel engelli çocuklar servislerden ücretsiz yararlanacak

Engellektuel

Aktif Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
8
[size=4]OKULA GİTMEK SİZDEN SERVİS ÜCRETLERİ BİZDEN

Özürlü çocukların eğitimine yönelik projelere bir yenisi daha eklendi. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Devlet Bakanı Beşir Atalay'ın gayretleriyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu'ndan 3.750.000 YTL tahsis edilerek özürlü çocukların eğitimine yönelik bir proje hayata geçirildi. Özel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 7 Şubat 2005 tarihinde hayata geçirilen proje özürlü çocukların eğitimine destek ve ailelerine maddi açıdan yardım maksadı içermektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı, zihinsel özürlü çocuklara hizmet veren özel eğitim okullarında başlatılmış olan proje, zihinsel özürlü çocukların servislerden ücretsiz yararlanmasını kapsamaktadır.

Servis ücretlerini ödeyememeleri sebebiyle çocuklarının eğitimini sağlayamayan ya da yarıda bıraktıran aileleri göz önünde bulundurularak başlatılan bu uygulama ile özürlü çocukların eğitime kazandırılmasına katkı sağlayacaktır.

Kaynak: ÖKM[/size]

Kamuda çalışıp da , engelli çocuğu olan memur ve işçilerin Özel Eğitim Merkezinde okuyan çocuklarının okul ücretleri devlet tarafından karşılanıyor yeri gelmişken söyleyeyim...

Bu uygulama da iyi düşünülmüş.

Üst Alt