Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Zabıtaya, kaldırıma park eden araçlara ceza kesme yetkisi verildi

Engelli52

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
0
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/12/20211218-7.htm

Resmi Gazetede yayımlanan Belediye Zabıta yönetmeliğiyle zabıta personelinin yetkileri artırıldı

Belediye zabıta yönetmeliğindeki değişiklikler 18 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Yönetmelik ile belediye zabıtasına, kaldırımlara, otobüs duruklarına park eden araçlara ceza yazma ve araçların buralardan kaldırılmaması halinde en yakın otoparka çektirilme yetkisi verildi.

Belediye zabıtasına verilen yetki şu şekildedir:

"6) Belediye sınırları içerisinde kaldırımları, toplu taşıma araçlarına ait durakları, yangın musluğu, doğalgaz kutusu, yeşil alan, engelli geçişi ve benzeri yerleri motorlu veya motorsuz araçlar ile işgal edenler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu doğrultusunda işlem yapmak, bu araçların sahipleri tarafından kaldırılmaması ve sahibinin bulunamaması halinde yetkili birimlerle en yakın otoparka çekilmesini sağlamak,ruhsatında belirtilen amacı dışında kullanılan motorlu araçları emniyet birimlerine bildirmek."

On numara düzenleme. Umarım adil şekilde işletilir ve işe yarar

Sokakta simit satan ,erik satan garibanlarla uğraşacaklarına ,biraz işe yaramış olurlar .

Zaten kaldırıma araç parkeden bir insan bencilin ,narsistin tekidir .

Bakalım o 10 yaşında simit satan çocukların üzerine yürrüyen kahraman zabıtalarımız , bmw'deki pisliklere de artislik yapabilecek mi ?

Sovyetler Birliğin'de ,zabıta yoktu ,simit atan çocuk yoktu ,kaldırıma park eden serseriler yoktu .

Çünkü insanca yaşamın bilimsel formülleri üzerine inşa edilen bir toplum vardı .

aslında trafik zabıtanın asli görevi fakat daha sonra emniyet teşkilatını görevlendirmişler.

nereye şikayet edeceğiz devletiimizin hazinesine biraz para girsin.

keşke önce engelli park yerlerine park eden uyanıklara ceza kesseler ama yine böyle olmayacaktır. bu iş yine seçmeli olacaktır. örneğin geçen yıl bilmediğim bir şehirde sokak içinde karşımdan ters yönden gelen araç ve arkamdaki aracın sıkıştırması ile ters yöne girmek zorunda kaldım, 30mtlik bir mesafe sonunda ana caddeye çıkıyordum. 10 mt sonra trafik polisini gördüm ve cezamı kesti ki çok haklıydı. Ama orada durup izledim sadece yabancı plakalı araçlara ceza kesiyordu memur. kurallar ve cezalar esnetilmeden herkes için uygulanırsa en azından sistem işletilecektir.

heh sankim uygulayacak resmi merci cikar:mad:
sokaklarda kaldirimda biz yuruyemiyoruz tamam
ama bir sagir olarak ne kadar dikkat etsemde kaldirimdaki aracin icindekini farkedemedigimde
marsa basindada duyamadim cok olur
az panik olmamisimdir
az dikkatsiz surucunun kaldirimdan asagi inerken pestilimi cikarmasina ramak kalmistir:mad:

Üst Alt