Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yurt dışından araç getirtmeyi düşünüyorum. 5 yıl sonra satarsam vergi öder miyim?

selevkos

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba ben engelli otomobili çıkartmak istiyorum..
1)5 yıl sonra istediğim yerlere satabilir miyim?

2) 5 yıl geçtikten sonra satmaya kara verdiğimde herhangi bir ödemeyle karşılaşabilir miyim?

3) aracı farikasından aldığım fiyattan başka bir ödeme yapmadan mı alırım? yani sadece otomobilin fabrikasına ödiyeceğim paraylamı kalırım..başka ödeme olur mu? cevaplar mısınız?

yardımcı olursanız sevnirim?

İthal edilen araç ithal tarihi +:

• 3 yıldan önce başta ödenmeyen tüm vergileri ödemeden -sakatlar dahil- hiç kimseya satılamıyor.

• 3 yılda: aracınızı araç ithal hakkı olan birine vergisiz satabilirsiniz. ithal hakkı olmayan birine satmak isterseniz, başta ödemediğiniz tüm vergileri geri ödemek zorunda kalırsınız

• 5 yılda: aracınızı araç ithal hakkı olan birine vergisiz satabilirsiniz. ithal hakkı olmayan birine satmak isterseniz, ÖTV hariç diğer gümrük vergilerini geri ödemek zorunda kalırsınız. (bu süre sonunda yurt içinden ötv istisnaslı araç alma hakkınız doğdu)

• 10 yılda: aracı vergisiz olarak kime isterseniz satabilirsiniz.

http://www.engelliler.biz/forum/oze...ali-icin-yapacaklari-tum-islemler-burada.html

Üst Alt