Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yüksek Lisans Tezimi "Engelliler ve Konut" üzerine yapıyorum. Yardımcı olur musunuz?

dilaevliyaoglu

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Yüksek Lisans Tezimi "Engelliler ve Konut" üzerine yapıyorum. Yardımcı olur musunuz?

İyi günler arkadaşlar,Ben Yüksek Lisans Tezimi "Engelliler ve Konut" üzerine yapıyorum ve sizlerin yardımına ihtiyacım var.
Evlerde, evin her alanında daha rahat edebilmek, daha konforlu yaşayabilmek adına öncelikli istekleriniz neler olurdu?
Evde neyin ya da nelerin ne şekilde olması işlerinizi kolaylaştırırdı?
Kendinizi evde en çok nerede rahat hissediyorsunuz ve neden?
Bunlar benim aklıma gelen sorular. Bu sorular dışında da görüş ve beklentilerinizi iletebilirsiniz.
Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Tez Çalışmam İçin Bir Anket.

Merhaba Arkadaşlar,
Tezimi engelliler için konut ideal konut tasarımı üzerine yapıyorum.
Daha verimli ve faydalı olabilmek ve çalışmamı tamamlayabilmek adına yardımlarınıza ihtiyacım var.
Kısacık bir zamanınızı ayırıp, hazırlamış olduğum bu anketi doldurabilirseniz gerçekten çok yardımcı olursunuz.
İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.
Link aşağıdadır:
https://docs.google.com/forms/d/1AFgQJvTFfEPwj0vaSaonMfSD2rCke6EAdJgX_4cKQdU/viewform

Anketi doldurdum. Arkadaşlar da doldurursa çok yararlı olacaktır...

Tekerlekli sandalye kullanıcıası olarak sanırım koridor tipi evlerden ziyade tüm odalara genişçe bir holden girildiği ev tipini tercih ediyorum. Çünkü dar koridorlardan dönüp odaya giriş yapmak mümkün olamıyor.
Ayrıca kapı standartları mutlaka doğru olmalı. Özellikle banyo/tuvalet olabildiğince geniş olmalı.
Özellikle yatak odaları geniş olmalı.

inşallah faydalı olur bu arada ne mezunusunuz ?

fayda sağlayacağından eminim, teşekkür ederim ilginize.
iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunuyum.

bende doldurdum ama soruların en başına keşke engel durumu ve kullanılan araç gereçleri sorsaydınız daha güzel olurdu.
Tekerlekli sandalyelilerin farklı, kanedyen& koltuk değneği kullananların farklı, görme engellilerin farklı talepleri olabilir.

ilginiz için teşekkür ederim,
tavsiyeniz ise uyarı niteliğinde ve haklısınız.
yeni bir anket üzerinde çalışıyorum ve bunu kesin ekleyeceğim, teşekkürler:)

Bende formu doldurdum ama arastırma tarıhıne bakılırsa epey gec oldu)))

Üst Alt