Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yogayla omurilik felcinin iyileştirilmesi

Zahra

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Selam aleykum, arkadaslar yoqa Kazim diye bir dokdor duydum. Turkiyede reabiltasiyon merkezi acmis yoqayla omurli felclileri iylesdiriyormus. ne kadar dogru bilmiyorum, bi bilgisi olan varsa cevap yazsin. Onceden tesekkurler.

Doktor değil arkadaşım yogi Kazım İstanbulda yaşıyo bir dönem kendiside omurilik felçlisi olmuş kendi kendini yogayla iyileştirmiş ,bi dönemde bi prensi iyileştirmiş ama daha sonra millet kapısında yatmaya başlayınca bırakmış

yoga!!!
sadece gönlünüzü hoş etmeğe yarayabilir.
iyileşmekten kastınız buysa iyileştirir.
hayata bağlılığınızı arttırabilir.
bişeylerle uğraşmış olursunuz.
sosyal ve sportif aktivite babında.
bir söz vardır,
''boş duracağına, köyün köpeğini taşla''
gisinden,
bir işe yarar,
gerisi olacağına varır.:)

Hani diyoruz ya herşey beyinde biter diye.. Bu amcamda yoga disipliniyle vücudundaki enerji akışını düzenleyerek kendi kendini iyileştirmiş ..
Söylediği ve yaptığıda kendi enerjisiyle düzeni bozulmuş aküleri tekrar şarj etmek , bence mantıklı ,Günümüzde denize düşen yılana sarılır misali duyduğumuz tüm umut tacirlerini deneyen Hacı hocada dahi, bizlerin Yoga Kazımıda denemesinde bence bi sakınca yok(ne kaybederiz).Tabi amcayı tedavi etmesi konusunda ikna edebilirse..:)

:):):):)
baba, bizim akü beyin ise, bence tam şarzda.
bizim sorunumuz, ''kablolar kesik'', yani alt tarafa emir gitmiyor.
yani sorun anatomik.

:) yok yav akü olan beyin değil ,beyinle olumlu düşünecen ama hani doğu kültürüne göre insanda 7 tane olan chakralar, tıkanmalar ,enerjiler, auralar vs..vs..vs.. diye giden epeyce uzun bi konu..:)

oooooooooooo baba sen iyice dalmışsın konuya,
hadi sana kolay gelsin.:)
yoga işe yaramaya başlamış............

:):):):)
baba, bizim akü beyin ise, bence tam şarzda.
bizim sorunumuz, ''kablolar kesik'', yani alt tarafa emir gitmiyor.
yani sorun anatomik.

sizinle ne kadar yıldızımız barışmasada ve yukarda yazdıklarını benimsemesemde ve yukarda yazdıkalrın yogayı ve felsefesini bilmediğini göstermesine rağmen, alıntı yaptığım noktadaki düşüncelerin kesinlikle doğru.. yoga bir yere kadar, hani derler ya buğday ekmeden, sadece dua ederek boş araziden buğday yetiştirmek gibi bişeydir uygulanan tedavide yoga.. çünkü bende yogayı ve felsefesini biliyorum yoga yardımcıdır ve rahatlatıcıdır ve enerji dengelemesi ve akışını düzenler. ama omurilik felcini iyileştirecek kadar güçlü değil yani önce toprağa buğday atacaksın, gübre ve çapa ve zirai müdahele ve destekleyici ve geliştirici uygulamaları yaptıktan sonra yağmurun yağması için dua edeceksin.. İşte yoga bu durumda dua etmeye benzer..

saygılarrr..

yogayla omurilik felci iyileştirilebilseydi, dünyada böyle bi hastalık olmazdı.:)hepimiz bir araya gelip yoga yapardık...

Arkadaşım Google'a Yogi Kazım yazın ve arattırın adamın hayat hikayesini bi okuyun inanırsınız ya da inanmazsını ama ortada inkar edilemeyecek bi gerçek varki adamın bi prensi iyileştirdiği, daha da önemlisi kendi kendisini iyileştirdiği.. Birde adamın yaşına bakın ve etrafınızda varsa eğer o yaşta birisi bi karşılaştırın..:) (Kendimi amcanın avukatı gibi hissettim hee...:)

dostum mac,
eskiden hocalarımız, ''gazete haberinden tıp olmaz'' derlerdi.
internet de öyle. sanal alemdeki bilgiler yalandan-yanlıştan ayıklanmamış bilgilerdir.
burda mucize yaratan çok tipler var. mesela yalınayak. nerdeyse hepimizi, bırak yürütmeyi, dans ettirecek. niyeti ne, anlayabilmiş değilim.
he de, doğrudur de, tekerlerine taş koyma diyeceğim. ama bazı arkadaşlarımız bunları ciddiye alabiliyor.
üzülüyorum...

ismayil kardeşim gazetecileride eğitirken "Eğer bi köpek insanı ısırırsa haber değeri yoktur ama eğer insan köpeği ısırırsa işte o zaman bu haberdir" diye eğitiyorlarmış e sen hiç bi insanın köpeği ısırdığını duydunmu? o zaman hiç haber yapılmaması lazım değilmi?..:) Haklısın etrafımızda bizim durumumuzdan yararlanmak isteyen birçok sahtekar var ama bu maalesef doktorlardan da çıkabiliyo e ozaman ne yapalım bu doktor sahtekar çıkabilir diye doktora damı gitmeyelim?? ( Almanyadaki kök hücre tedavisiyle ilgili topickte benim yedek parçayı değiştirmek isteyen alman doktoru anlatmıştım)

Evet evet, yoga da omurilik felcinin iyileştirilmesinde kullanılan onlarca tedavi yöneteminden biri. Ben şahsen "lailaheillah" çekiyorum. 1 katrilyon defa çekince omuriliğim düzelecek. Buna inanıyorum :) Düzelmezse; o zaman kesin ya eksik ya da fazla çekmişimdir. Omuriliği düzeltiiim, sonra zoga ile uçmayı denicem. :)

Boşuna heveslenme sen uçamazsın kimyana ters..Oturan boğa uçan boğa olamaz..:D

Yok yok, ben gibi bi öküz bile uçabilir. Sonuçta zoga bu! :) Olmadı hobaaa yaparım gene uçarım :)

fil uçar da boğa uçmaz mı. uçan fil diye bir film izlemiştim ve fil uçuyordu.

yoga,reiki,nefes bunlar insanlık tarihi kadar eski
et ve kemikten oluşmuyoruz içimizde bir enerji var
inanmıyorsunuz ama dalgada geçmeyin

Zahra, başlığı sulandırdığımız için özür dilerim. Ama omurilik felcinin tedavisi diye yoga bile soruluyorsa, durum gerçekten trajik hale geldi demektir...

Selam aleykum

Her kese tesekkur ederim bilmis kendi dusuncelerinizi paylasdiniz. ben de sadece televizyonda duydum ve sizler daha iyi bilirsiz diye sizlere sodum. Anlasilan o kadar da abartilacak bi sey yok, sounda insanda inam lazim ki yoqa belki yardim eder. dediyiniz gibi insani psixoloji rahatlatacak bi sey. tekrar tesekkurler, her kese acil sifalar diliyorum...

Selamlar
Ben bu konuyu isterseniz soyle ozetliyelim derim.Hani bir arkadasımız kablolar kesik demis ya onun anlatımıyla girelim konuya Yoga burda bence sadece vicuttaki akımı yukseltmemizi saglayabilir o da heralde 0.001 amper kadar ama bu ise yaramaz mı? O tartısmalı bir konu bence sadece pozitif bakabilen bu kucuk faydadan yararlanabilir ama diger kokhucre konusunda ise gelistirildigi takdirde vicudumuzdaki sinir aglarını 220V bakır kablo gibi gorursek (kesik kablo alıntısından)bakır kablonun tamamen kopan yerine lehim yapabiliriz bence

engelsizbiz'in yazısı ''tak fişi bitir işi'' gibi olmuş.:)
keşke bu kadar basit, kolay ve olabilir olsa.

İsmayil arkadısım kesinlikle o kadar kolay olmadıgını biliyorum ama konuyla ilgili arastırmalar iyi organize edildiginde olucagınada inanıyorum.

gerçekleri kabullenip hayata olduğumuz gibi katılmaktan başka çare yok. ne yazık ki durum böyle....

kabullenmiyorum.kabullenmiyeceğimde.tabiki yogayla olmaz ama kök hücrede güzel gelişmeler varken neden umutsuzluğa düşelimki?kabullenmek demek baştan yenilgiyi kabul etmek demek...

Defnex;
Sizin mesajlarınızda umut ışığı görmek umutların varlığını hissetmek gerçekten sevindirici ve çok güzel. İnanın şaşırdım! İnşallah umutlarınız gerçek olur.

''ben, böyle de yaşarım'' demek neden yenilgi olsun ki.

Arkadaslar ben İsmayil arkadasımızada katılıyorum ama sunu savunuyorum hayatta oldugumuz surece mucadele etmemiz gerekli soyle yada boyle ılk once bulundugumuz konumu kabul etmeliyiz bencede ama bulundugumuz noktada elimizden geleni sonuna kadar yapmalıyız ve bir konuda umut ısıgı varsa pesinide bırakmamalıyız ama ona cok kapılıpta gitmemeliyiz bize faydası olmasa bile yapacagımız olumlu gelismeler katkılar ileride bizim durumumuza dusen bir cok insanın kurtulmasına neden olabilir. İlla biz kendimizi dusunerek yapıcaz diye yapmamlıyız .Tabiki kendimizide dusunucez ama onemli olan dogru dengeyi yakalamaktır bence

Üst Alt