Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yılık kontrol şartlı B sınıfı ehliyetim varken A2 ehliyet almak!?

Konular
5
Reaksiyonlar
51
Başıma gelenleri anlatayım.

- B ehliyetim vardı 103.03 kodu yıllık kontrol şartı ile Nöroloji tarafından yenilendi.

*yıllık kontrolü emniyetin kontrol etmediğini öğrendim kontrole gitmeyecektim ancak
a2 motor kullanmak istedim maddi durumdan araba alamadığımdan dolayı motor ehliyeti için sağlık raporu almam gerekti bende ikisini halledeyim diye vermeyen aile hekımınce norologa oradan yine vermeyen norologca il saglık mudurlugune yurudum (yurudum fızıkı olarak hasta olsam bu ehlıyetı alamam) oradan tekrar heyete gun verdi henuz girmedim.

Sorularım : - 125 cc b ehlıyetı yasası gececek bundan dolayı heyete gırmesem mı eski ehliyeti nasılsa emniyet kontrol etmıyor eskı ehlıyetle kullanırım 103.03 yıllık kontrol kodu var ama gerek yoksa kontrole emnıyet bakmıyorsa o ehlıyetle motor da alıp oyle devam edeyım dıyorum ?

- 2 yıllık 31.08.2023 te sona erecek olan yenileteceğim %70 norolojik raporum var bu raporu yeniletmez isem de aynı muameleye maruz kalır mıyım

- heyete girince nasıl konusmalıyım
teşekkürler

Son düzenleme:
Üst Alt