Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim maaşı için muhtaçlık belgesi nedir?

Sabo58

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar konu ile ilgili bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.. Yetim maaşı başvurumuz onaylandı muhtaçlık belgesi istediler bu belgenşn içeriği tam omarak nedir, hanede kişi başına düşen gelir mi hesaplanıyor, üzerimize ait oturduğumuz ev var hane gelirimiz 10300 4kişiyiz evde. Cevap bekliyorum sizlerden teşekkürler

4 c mi durumunuz memur çocuğu kaymakamlıktan isteniyor evet böyle bir uygulama var gelir sınırı nedir tam hakim değilim konuya

Sabo58 merhaba bı kaç sorum olacaktı yetim maaşı için Sivas Cumhuriyet üniversitesi ne mi başvurdunuz vede vurduysaniz kabul edildim ziraa ben 2 yıl öne yetim maaşı için başvurmuştum cumhuriyet üniversitesi nde sonuclum hep ret gelmişti en sonunda Kayseri fakülteye basvurunca kabul edilmişti

bekone

Ankara kamu emeklileri daire başkanlığına başvurdum.. Babam emekli sandğı emeklisiydi ben%80engelli raporu ile emekliye ayrıldım

Göreleli

Bu durum BAGKUR için de geçerli mi.. Sadece emekli sandığı mı istiyor muhaçlık belgesini

Merhaba. Benim babam devlet memuruydu. Ben emekli sandığına bağlı çalışmadığım ve bekar olduğum için, e devlet üzerinden başvurmuştum. Hemen yetim maaşı bağlanmıştı. Yoksulluk belgesi falan istenmedi. 2 sene kadar yetim maaşı aldım babamdan. Ama öğretmen olarak atandığım için eylülden itibaren yetim maaşım kesilecek. Yoksulluk belgesine gerek yok ki. Diğer şartlarınız uyuyorsa zengin de olsanız babanızdan veya annenizden yetim maaşı alma hakkınız var... Haa bu arada cinsiyetinizi bilmiyorum. Ben erkek değilim tabi...Kız çocuğu olarak aldım yetim maaşını. O da babamın emekli maaşından yüzde 30 sadece...

Denss
45yaşında erkeğim kanser tedavisi nedeni ile %80 engelli raporum var, tüm şartlar tutıyor fakat emekli sandığından muhtaçlık belgesi istediler, belge içeriğini merak ettim, kendime ait evim var ama gelirim 8000 tl emekli maaşım var, evde 4kişiyiz bu maaşla geçinmek imkansız. Üzerime ev olduğu için valilikten belge vermediler, anlamadığım evin duvarını kapaısını mı yiyeceğiz,, evim olmasa 8000 tl ile nasıl kira verip geçiniriz yazık gerçekten

Üst Alt