Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni bir hayata başlamak istiyorum ama bir çıkış yolu da bulamıyorum...

marcelline

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaslarim. Ben 24 yasindayim. Su anda migren ve epilepsi tedavisi goruyorum. engelli raporu almadim. doktor hayatinin her alaninda karsina cikar, gencsin zorlanirsin dedi. ayni zamanda psikolojik tedavide goruyorum. yani fiziksel ve mental olarak calisamiyorum. calismayi cok denedim ama kendimi zorlayinca fenalasiyorum. ailemin maddi durumu cok yok. su anda kalabalik cocuklu bir ailede yasiyorum. ailem cok cahil oldugu icin beni hic anlamiyorlar. bana sagligim konusunda hic destek olmuyorlar. haci hocaya goturmek istiyorlar. cocuk sesini de kafam goturmuyor. nobet gecirdigimde bazen iki gun araliksiz yatiyorum ve sessiz isiksiz bir ortam olmasi gerekiyor. yani demem o ki ailemle hic mi hic yapamiyorum. en azindan calismak yeni bir hayata baslamak istiyorum. ama saglik sorunlarimdan yuruyuse cikabilirsem sukur edebiliyorum beni yasayanlar anlar bir tek. arkadaslar ben ne yapabilirim. omrumu bu sekilde geciremem. sakin, sessiz bir ortam istiyorum. ailem onlara yuk oldugumu dusunuyor. psikolojim iyice bozuluyor. bir cikis yolu bulamiyorum. hic arkadasim yok. konusabilecek kimsem yok. evden calismayi denedim o da olmadi. tum yollar kapali sanki. sizler nasil hayata tutunuyorsunuz? sadece kimseye muhtac olmamak istiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.

hayatının her alanında çıkar derken neyden bahsetti ki doktor

marcelline
Durumun zor Allah yardımcın olsun özellikle aile desteğinin olmaması durumu dahada zor yapıyor.
Psikiyatri kontrolüne gittiğinde ailenide yanında götürmeye çalış durumu ailene birde doktor anlatırsa belki ailenin tavrı değişir.
Engelli raporu bence eğer rahatsızlıkların kronikleşmiş vs iyileşme ihtimali yoksa almalısın tamam önüne çıkar ama bu şekildede çalışamıyorsun çözüm değil ki rapor almamak raporla en azından engellilere uygun işlere başvurabilirsin ama anlattıklarına göre sakin yapıda bir iş lazım sana.

Üst Alt