Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yavuzlar dershanesi...

Pegasus

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
Bakırkoy incirli caddesinde bir dersane var; Yavuzlar dersanesi...
İcinde de yuregi insan sevgisiyle dolu ,egitime gonul vermiş saygıdeger ögretmenler. Aydın kimlikleriyle bu insanların hayallerini susleyen egitimli Türkiye ruyasında engellilerede kocaman bir yer bırakılmıs... Kurum ticari kimliginin yanına sosyal odev bilincinide yerleştirmiş.

Geçirdigim trafik kazasından sonra universiteyi okumaya karar vermişdim. Yaş ilerlemiş bildiklerimizide unutmus bir halde bunu nasıl başaracagımı dusunurken dersaneyi tanıyan bir arkadasın ricasıyla verilen bir burs karsılıgında oss ye hazırlandım. Eger bu imkan tanınmasa dersane ucretini odeyemezdim...
Dersane gorevlileri asansor olmadıgından sınıfıma cıkan uc kat merdiveni beni kucaklarında tasımak suretiyle aşmamı sagladılar.
Bu tam sekiz ay surdu...
Ve bu sure zarfında hicbirinin yuzunde en kucuk bir memnuniyetsizlik ifadesi gormedim.
Verdigim mucadelemi alkıslıyorlardı...

Aldıgım egitim sayesinde kazanabilecegim en uygun universiteyi burslu kazandım. Ozel Bahcesehir Universitesinin iletişim Fakultesi oturdugum semtte idi ve ortopedik engellilerin en buyuk sorunu olan ulasım derdini de ortadan kaldıran bir yakınlıktaydı.Bende iletişim sanatları okumak istiyordum. Sonuc beni cok mutlu etmiş hayatım daha anlamlı bir hale gelmişdi. Şu an ingilizce hazırlık okuyorum derslerim cok cok iyi...

Peki bu dersane yonetimi benimle birlikte bu duyarlılıga bir son mu verdi? hayır...
Su an yirmi kör arkadasımız ucretsiz oss hazırlık kursu alıyor. Ayrıca lgs sınıfında da birkac engelli ogrenci olmasına ragmen ısrarla sınıfı kapatmıyorlar.

Medya bu kurumun yaptıklarını tabiki es geçiyor. Onlar dersanenin tanınmış mankenleri cagırıp, gerceklestirdikleri bu duyarlılıgı reklam etmelerini bekliyorlar. Dersane yonetimi bunlara gulup geciyor...
Ülkemizde guzel seylerde oluyor ve bunlar aydın, bilinçli insanların gercekleştirdigi eylemler olarak yuregimize kazınıyor...
www.yavuzlardershanesi.com
yavuzlardcomersa@superonline.com

:lol: :lol: :lol: Haklısın be dostum. Bizde güzel işler hep geri planda kalır.Dogru çalışanlar bilinmez hep çıgırtkanlar hortumcular iyi diye bilinir. ben de yavuzlar dersanesini bu duyarlılıgından dalıyı ALKIŞLIYORUM.....

Yavuzlar dersanesini tebrik ediyorum. Gösterdikleri duyarlılığı alkışlıyorum. Bu ince davranış es geçilemez. Bence medya bu dersaneyi haber yapmalı. Haber yapmalı ki ; diğer eğitim kurumlarına da örnek olsun.
Belki de medyayı biz haberdar etmeli ; harekete geçirmeliyiz. :roll:
Pegasus size eğitim hayatınızda başarılar dilerim...

t.ederim yavuzlar dersanesi ve sanırım Türkiyede emsali yok.şanslısın arkadaşım.çünkü ben, üniversiteye hazırlık kurslarına asansörü olmayan ve 3- 4 kat merdiven çıkmak zorunda olduğum bir kursta gittim.neyse...ogünleri anımsamak dahi istemiyorum...

TEŞEKKÜRLER YAVUZLAR DESHANESİ
BU ÖRNEK HİZMET ANLAYIŞINIZDAN DOLAYI
DİĞERLERİNEDE ÖRNEK OLMASI DİLEĞİYLE :D

Üst Alt