Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yavaş yavaş yok olmak... [O an]

Capricorn

Aktif Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
12
arkadaşlar bendeki bir hastalık ve bir anda olan birşey değil..
daha beş yaşındaydım kas erimesi tehşisi konulduğunda. .ilk yıllar hiç bir sorun yaşamadım. ilkokulun sonuna doğru hastalık kendini belli etmeye başladı. önce vucudum zayıfladı... dirseklerimden yukarısındaki kaslar eridi ve aynı şekilde dizlerimin üstündeki kaslarda öyle.. ama yinede hala yürüyebiliyordum. ortaokulun sonunda hastalık iyice sarmıştı bedenimi. tabi bu arada doktorlar, koca karı ilaçları, hacılar hocalar her yerden bir şifa arıyoruz... tabi bulamadık tam olarak bi çözüm.
ortaokulun son sınıfında kaslarım iyice zayıfalmış merdiven çıkmakta çok zorlanıyordum, hatta yürümekte bile.. ve bir gün grip oldum ve 2 hafta kadar yataktan çıkmadım.. o anı hiç unutamıyorum, tam iyileştim gripten kurtuldum dedim, yatağımdan doğruldum ve ayağa kalkmak istedim, ama ne yaptıysam başaramadım. sayısız denemden sonra yere düştüm ve tavana doğru baktım ve o an anladım kas erimesi hastalığının beni iyice zayıfalttığını ve bir daha ayağa klkamayacağımı
ve işte o gün ailem hiç üzülmedi, hep bana destek oldu.. mücadele etmem için beni hep fişeklediler.. o günlerden sona hastalığmdaki ilerleme durmuş durumda, ama tabi benden çok şeyde götürdü beraberinde.. ama yine de vazgeçmedim yaşam sevincimden..
başımıza ne gelirse gelsin biz savaşırsak sıkıntılar dertler hastalıklar geri adım atmak zorunda kalır... hep beraber savaşalım..

savaşmak olayı başarmak anlamında bence başımıza geleni yaşıyoruz ama herşekilde mutlu olmayı başarıyoruz bu da bizim fakımız... çok geçmiş olsun arkadaşım :D

evet haklısın buda bizim farkımız... :)

sen benim canımsın canım arkadasım.cok güzel olcak hersey unutma:)

savaşmak gibisi var mı?
aslında arkadaşım senin yaşamına "yavaş yavaş yok olmak" değil , "yavaş yavaş dirilmek" denir:)

yeniden doğmak yani...inadına hem de ...

evet kosova .. herşey çok güzel olacak yeter ki burda birbirimizi sevelim ve kollayalım...yediteppe senin başlığın daha güzel olurmuş..yavaş yavaş dirilmek.hoşuma gitti..

en ge lim yaşamak zorunda oldugum beraberligimsin .................... :mrgreen:

insanı acıtan bir yan vardı gene bu yazıda..tüm yazılarda olduğu gibi...yüreğine sağlık ve mücadelenden asla vazgeçme..

YAVAŞ YAVAŞ UYANIŞ BELKİDE...DAHA NE İSTİYORSUNKİ SENİ ÇOK SEVEN BİR AİLEN VAR.SANA HAYATINDA BAŞARILAR DİLİYORUM.

Üniversite ikinci sınıfta iken benimde tanım konulmuştu, evet biraz geç gibi görünüyor ama belirtiler özellikle yoğun olarak o dönemde ortaya çıktığı için böyle bir gecikme oldu :cry: Ve o zamanlar dünyada bu hastalığa sahip tek kişi benmişim gibi hissettim :shock: doktorlar kesin bir şey söylemiyor, kötünün iyisi diyor hiç bir şey önermeden 6 ayda bir kontrole gel diye gönderiyordu sadece bir kere doktora gittim sonrada gitmedim.Doğru bir davranış mı belki hayır.Hastalığım neymiş, neler tetikler,ne biraz daha iyi gelir ömrüm bunları araştırmak ve elimden geldiğince uygulamakla geçti, bu hastalığa sahipsen kesinlikle doktorun kendinsin noroloji doktorusun,psikiyatristsin,diyetisyen,fizyoterapistsin ve şu an aklına gelmeyen diğer uzmanlık alanlarından işine yarayacak her bilgiye sahip ve uygulayıcı kişi durumundasın :roll:
Bizi tek şey yıkabilir,hayattan uzaklaştırır kendimizden ümidi kesmek ,kesmemeliyiz inanmalıyız(bir gün bizim içinde tıp dünyası bir şeyler bulacak,umut verici çalışmalar olduğunu duymaktayız :idea: )moralimizi yüksek tutmalı,hayatın bize sunduğu güzellikleri görmeliyiz, alimezi,arkadaşlarımız,dostlarımız bunların değerini bilmeliyiz ve kendimizi sevmeliyiz :D :wink:
İlk tanıştığım kas hastası arkadaşım dilemma sayesinde tek olmadığımı anlamıştım, bu site sayesinde ise kocaman bir aile olduğumuzu gördüm lütfen bu ailenin her ferdi güçlüdür, sende böyle devam et :arrow:
Ve umarım bir gün hepimiz için geçmiş olur ve şifası bulunur bu hastalığın :?

YÖRÜĞÜM BİR İNSAN SENİN GİBİ BİR İNSANA SAHİPSE YANINDA SIRTI YERE GELMEZ ASLA..BU DESTEĞİN VARYA BENİ HAYATA DAHADA BAĞLIYOR...BİR TANESİN SEN ..SENİ ÇOK SEVİYORUM

CAPRİM SENİ ENGEL DEĞİL ENGELLER YENEMEZ BEN BUNA İNANIYORUM SEN BURDA TANIDIĞIM EN YARAMAZ VE EN SEVİMLİ İNSANSIN MUTLU OL OLURMU HEP YÜZÜNDEN GÜLÜMSEME EKSİK OLMASIN :)

hocam size desteğinizden dolayı binlerce teşekkürler.iyiki varsınız..ha ama sanmayınki desek oldum diye bu çocuk yaramazlık yapmıyacak artık.. :lol: :D :lol: :D ..tabi bunlar şaka. hep beraber mutluluğa

Kararlılığın ve azmin ve Pozitifliğin çok güzel Capri....

İnsan böyle olduğu sürece üstesinden gelemeyeceği zorluk yoktur diye düşünüyorum....

Mücadeleye devam...;)

Sağlıklı Mutlu Uzun Bir Hayat Diliyorum Arkadaşım: )

barbie sana desteğin için binlerce teşekkür ..insanın arkadaşları gibisi yok..sana gelince yörük sen hele bi gelme yanıma .walla ben gelirim döverim geri dönerim.. :eek: :eek: :lol:

HERŞEY BİZ İNSANLAR İÇİN CAPRİCORN MÜCADELEYE DEVAM...
HAYATTA MUTLU OLMANI TEMENNİ EDERİM

HER İSTEDİĞİNİZİ YAŞAMANIZ VE BAŞARMANIZ DİLEĞİYLE... HEP ÇOK ÇOK MUTLU,HUZURLU OLUN, VE GÖNLÜNÜZDEN NASIL GEÇİYORSA NE GEÇİYORSA HEPSİ GERÇEKLEŞSİN.

Çok teşekkürler arkadaşım dileklerin için kim bilir belkide bana güç verende bu iyi dilekler ve dualardır.. (Eminim ki öyleler...)

HAYATA BAKIŞINI , POZİTİFLİĞİNİ GÖRÜNCE ENGELİNİ ÇOKTAN YENMİŞSİN ,MÜCADELEYİ KAZANMIŞSIN DİYE DÜŞÜNÜYORUM CAPRİ.
DİLERİM ŞİFA BULURSUN...

...

slm

Bu hayata tutunuşunla daha çok güzel günler yaşayacaksın umarım capricorn.

ASLINDA BURDA KIMIN HIKAYESINI OKUMASAM YUREGIMIN BIR YERI ACIYOR SEN YADA BEN VEYA BIZLER HEPIMIZ IN YUREK ACITAN BI HIKAYESI VAR.. BIZIM GIBI OLMAYANLAR HEP ANLAYABILDIKLERINI SOYLERLER AMA ASLA ANLAYAMAZLAR ANLAMALARI ICIN BIZDEN BIRI OLMALARI LAZIM.. HA ONLAR BIZIM GIBI DEGIL DIYE SUCLAMIYORUM KESINLIKLE TABI AMA BIZ OZELIZ VE BIZI ANCAK BIZIM GIBI OZEL OLANLAR ANLAR.. VE CAPRI SENI COK IYI ANLIYORUM..UMUDUN HIC BITMESIN ARKADASIM.......

umudunun bitmeyişi...hayata sevgiyle sarılman çok güzel...seni tebrik ediyorum arkadaşım...Allah sabrını sevgini şükrünü arttırsın....

Canım arkadaşlarım sizlerde iyi ki varsınız bu desteğiniz bu sarfettiğiniz guru okşayıcı sözler kendimi daha güçlü hissetmemi sağlıyor.. Hepinize tek tek teşekkürler..
Hep birlikte savaşmak dileğiyle...

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM.GEÇMİŞTE ZATEN.SEN YÜREKLİ BİR ARKADAŞSIN,SEVECENSİN,KENDİNİ İYİ LANSE EDİYORSUN.YANİ POZİTİF BİRİSİN.HER ZAMAN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM.YAZILARINDAN OKUDUĞUM KADARIYLA ZATEN O GEÇİŞ DÖNEMİNİ ATLATMIŞ SIN.GERİSİ KOLAY CAPRİM.
UNUTMA ANKA KUŞU ÖLDÜĞÜ ZAMAN YENİDEN DİRİLİRMİŞ KÜLÜNDEN.BİZLERDE ÖYLEYİZ CAPRİM.SENİ SEVİYORUM KARDEŞİM.

caprim her zaman yanındayım
  • anladın sen onuu... :p

Sağol akşahin abim desteğin ve sevgin için bende seni çok sevdim iyi ki varsın canım abim....

Gülüm canım ablam benim senin bu sevecenliğin yokmu muhteşem yaa.. iyi ki tanımışm dediklerimdensin.. Her zaman yanımda olacağını bilmek çok onure edici birşey.. ,,,

İyi ki varsınız..

Yavaş Yavaş yok olmak... Bu söz aslında bence olmamış.. Sen inatla ve azimle hayata tutunmuşsun bir kere yok olmakta neyin nesi..
Hep böyle pozitif ve hayata bağlı kalman dileği ile..

Çok teşekkürler bu güzel düşüncen için haklısın bu bende ki "yavaş yavaş yok olmak " değil "dirilmek" demek daha doğru olur galiba desteğin için çok teşekkürler.. :wink:

Buradaki yazının başlığı yavaş yavaş yok olmak...ama yazan kişi melpomene ninde dediği gibi hiçde yok olmak istemeyen bilakis, hayata sıkı sıkı tutunan biri :twisted: ve bu kadar azimli kas hastası arkadaşlarımı burada görmek beni mutlu ediyor,sanada bu zorlu hayat yolculuğunda hep daha iyi olmak adına başarılar,güç kuvvet dilerim capri :)

Üst Alt