Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşlıların düşürüldüğü durum

Konular
12
Reaksiyonlar
0
BU GÜN YARINIMIZ YARINIMIZ BU MU?

Bu gün televizyonda haberleri izlemek istedim.Kanalda yayınlanan haber yaşlılar ve yaşlılar için verilen 450.00 ytl maaşlarla ilgili bir haberdi.Yılların ve hayatın yıprattığı yorgun bedenleri ile maaş almak için kuyruğa takılmış ve o kalabalık ortamda saatlerce bekleyenleri konu alıyordu haber.Haberi seyrederken o kadar dolduki gözlerim.Ve o kadar kızdım ki bir çok şeye ne düşünsem ne yapsam bilemiyorum çaresizlikte.Evet arkadaşlar;
**‘’yere düşüp bayılan bu yaşlı insanlara bunları yaşatanlar mı suçlu?
yoksa
**onları bu hâle düşüren evlatları yada yakınları mı?
O kadar büyük bir ülke ve o kadar büyük bir şehirde bu sorunu ortadan kaldırabilecek olan basit bir yol yokmu?O insanlar sıcacık evlerinden yada hasta yataklarından kalkıp ta o maaşı almak için bu kadar işkence çekmeye mecburmu?’’
Kendimi tanımaya ve kişiliğimi algılayıp ben kimim demeye başladığım günden beridir her zaman aileme karşı saygı duyan bir evlat olmaya çalıştım.Çevremdeki yaşlı insanların ziyaretine gidip bir hâl hatır sormaktan aciz olmadım hiç bir zaman.Yüzlerindeki bütün çizgileri geçen bir yaştan oluşmuş elleri ile neler yapmış ne emek vermişleridir evlatlarına diye düşündükce o öpülesi elleri hep öpmüşümdür.Bir gün gelipte bizlerde yaşlanacağızı hiç unutmamışımdır.Ve tv da heberleri izledikten sonra o kadar kızdım ki bu acımasız olaya.Haykırmak istedim sanki siyaset hak emek nerede?Nerede bu insanların yakınları diye.Ve bu konuyu sizlerle paylaşmak isterdim.Ve cevabınız ne duymak isterim.
Siz bir evlat olarak anne ve babanızın bu hale düşmesine fırsat verirmiydiniz?
Devlette yetkili bir kişi olsaydınız siyasi açıdan bu duruma ne gibi bir çözüm bulurdunuz?
Bu durumda kimler suçlu?
Bugün yarınımız yarınımız bu mu?

emegin hoyratca somuruldugu bir dunyada yasiyoruz ... turkiyede durum maalesef
boyle... sosyal devlet olmamakla ilintili aslinda bircok olay bazende cok basit bir
sekilde cozulecek olaylar burokrasi yuzunden dugumleniyor ...

Üst Alt