Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Yeni kızım...

adriaan

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
KIZIM FE...

Arkadaslar aslinda nasail bunu size ifade edebilecegimi bilmiyorum.......bu benim aklimda bir yildir sure gelen bir dusunceydi.......
burada engelli cocuklari olan aileler hafta sonlari cocuklarini ailelere dilerlerse bakim evlerine birakabiliyor......tabi bu kural benim icin asla gecerli degil arifi hafta sonu birak bakim evine yasda bir aileye gozumun onunden bile ayiramam.......
ama burda hollandali ailelerin geneli bunu yapiyor hafta sonu rahat edebilmek icin....
aslinda benim aklimda bedensel engelli bir cocugu almak vardi cunku evim bedensel engellilere gorew yapiliydi banyom tuvaletim vs hepsi tekerlekli sandalyeyer uygun dizayn edilmisti.......
bu kararimi esimle paylastim aslinda ilk etapta tedirgin oldu ama sonra sen bilirsin dedi....yalniz annemi ikna edmek hicmi hic kolay olmadi.........
inanilmaz derecede tepki gosterdi ne gerek var canim,niye boyle seyleri hep sen dusunursun,baskla isin gucunmu yok........
annemin bilincli olmadan annelik icgudusuyle verdigi tepkiler.........
anneme bunu ikna edebilmem tam 6 ay surdu aslinda hala ikna olmadi ama bana olmus gozukmeye calisiyor............
zaten dewrnekte gorevli oldugum icin bunu yapan kuruluslarla cok yakin diyologum vardi.......basvurdum boyle bir sey talep ettim......tabi maasimi aile sartlarimi evimi gerkli herseyimi kontrol ettiler ve olabilecegini belirtttiler..........
bir kac cocuk gondermek istediler aslinda ama hep yaslari buyuktu........biri 13 digeri 14 yasindaydi.......onlasra pek sicak bakjmadim.....
13 tyasindaki bir cocuga isinabilmem malum coook zor..........
dahas sonra ustune pek dusmedim....bir gun bir telefon aldim bir kiz cocugunun oldugu ve ailesinin hafta sonu bakim evine vermek istedigini ama annesinin eger bir aile bulunursa aile ortaminin daha sicak olabilecegini dusundugunu soylediler........ne dersin dediler.......ve FE nin kor oldugunu soylediler.......
sasirdim dondum kaldim.........kor olmasi benim aklimin ucundan bile gecmemisti .aileyle tanismaya karar verdim.......ilk gorusmeyi bunu yapan kurumdan gorevli bir bayanla gittik......FE biziu kapida karsilada inanilmaz guzel guluyordu......ve o an dedim bu kiza evet........
sonra gorustuk aile benim gelip ev ortamimi gordu onlarda mutlu oldular ve kizim FE hafta sonlari ve tatillerde annesi olmam uzere bana verildi......18 yasina kadar cogu kararlarda benimde soz hakkim var..........
aslinda hollandaya iltica etmis ama bir turlu oturum iznini alamamis cok fakir bir kadinin kiziFE bu kadincagiz kizini hastanede dogurmak zorunda kalmis sigortasi hic bir seyi olmadigi icin hastane yetkilileri polise bildirmisler .polis oturma izni olmadigi icin sinir disi etmis ve kadin gitmeden hic olmassa kizini kurtarabilmek icin onu evletlik vermis.......galiba cine gerei gitse FEye hic bir sekilde bakamayacaqgini dusundu........
FE dogustan kor bir cocuk gozlerinin hioc bir seklide isigi gorebilme imkani su an icin yok.......ama simsicak cana yakin cok tatli bir kiz....
hafta sonu FE ilk kez bizde kaldi......evimi susledim o gelecegi icin.......geldi ilk once evi tanimaya calisti.....elleriyle dokunarak.......daha sonra abisine dokundu arifin cok tuhafina gitti tabi bu.arif korlugun ne oldugunu bir turlu algilayamadi......anne beni goruyor seni gormuyormu bizi siyahmi goruyor sacma sapan sorular sordu durdu.........
ona cok guzel bir odfa hazirladim bir suru hediyeler aldim arkadaslarim bir suru hediyeler aldi cok sevindi tum bunlara.........
aksam oldu odasina yatirdim geri birde dusundum ben ilk kjaldigim bir evde tanimadigim bir evde korkarim usurum........
aldim bunu benim yatagima arifide aldim yanima 3 kisi sicacik uyuduk....bana oyle icten sarildikin anlatama bence cocuk yillardir anne sarilmasina hasretti.......arif sirtini dondu uyudu FE sabaha kadar beni hic birakmadan gogsumde uyudu..........
ben hic uyuyamadim sevincden huzunden.......
allah kimseyi annesiz yapmasin.........
arif baya kiskandi aslinda onu cok guzel hazirladim ama elden ne gelir beyimiz kiskandi.........
ama cok harika bir hafta sonu gecirdim.......FEyi birakmaya gittigimde ondan ayrilmak istemedim gelirken agliyarak geldim eve.........
ama malesef sadece hafta sonu onun koruyucu ailesiyim........

:cry: :cry: :cry:
Öyle kötüyüm ki şu an yazacak tek kelime bulamıyorum...

yeni kızım

Sevgili adriaan
Gerçekten harika bir insan, gerçek bir annesiniz. :D
Diğer yandan sizi çok kıskandığımı da belirtmeden geçemeyeceğim.Neden kıskandım? Çünkü 13 yaşımdan beri çocuk evlat edinmeyi isteyen biriyim.35 yaşında bekar annelere de evlat edinme hakkı verildiği zaman nasıl sevinmiştim.Şimdi 34 yaşındayım ve çok heyecanlıyım.Ortamımı hazırladıktan sonra ben de sizin gibi en azından hafta sonları koruyucu annesi olcağım bir çocuğum olsun istiyorum.Umarım allah kısmet eder.
Sizi tüm kalbimle öpüyorum :D

Harika yaa. Tüm kalbimle kutluyorum sizi.

Arifi kocaman öpün yerime olur mu?

Ben de öncelikle koruyucu anne olmayı ve sonra da evlat edinmeyi çok istiyorum, geçen yaz bunun için bir araştırma yaptım ve aşağıda ki emaili Shcek (Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu)'e gönderdim

Çiğdem' Alıntı:
[size=4]Merhaba
Sitenizi inceledim fakat bu konu hakkinda bir bilgiye ulasamadim,
benim öğrenmek istedigim, fiziksel engelli bir aile veya fiziksel engelli bekar (erkek-kadın) diğer tüm kosullara uygun olduklari taktirde bu hizmetten yararlanabiliyorlar mı?
Tesekkur ederim[/size]

Bana gelen cevap ise aşağıda

[size=4]Sayin cigdem yuKSEL,

Koruyucu Aile Hizmetinde amac oz ailesi yaninda bakimi bir sure icin
yapilamayan cocugun ebeveyn olma ozelligini tasiyan baska bir aile yaninda bakimi ile bu zor donemden mumkun oldugunca az etkilenmesinin saglanmasidir.

Koruyucu ailelerin anne-baba ozelligini tasimalari yanisira yerlestirilecek
cocugun fiziksel,psikolojik,sosyal vb. gereksinimlerini cocugun ozelliklerine
uygun sekilde karsilamalari beklenmektedir. cocukla bire bir iliski kurulmasini ya da ailenin yasantisinda cocugun gereksinimlerinin karsilanmasini erteleyecek unsurlarin varligi ve cocugun bakiminin baska birine bagimli kalmadan ne kadar iyi yapilabilecegi gibi konular ayrintili olarak degerlendirilmektedir.

Evli olmayan kisilerin basvurularinda da belirtilen konularin yani sira diger
cinsiyetteki ebeveynin boslugunun nasil doldurulacagi, yerlestirilecek cocugun bu kosuldan etkilenme durumu vb. konular degerlendirilmektedir. Hizmet odagi cocuk oldugundan oz ebeveynlerinden ayrilma, kurum bakimi, sıklikla tekrarlanan ayriliklar ve durumlarina ozel pek cok travma yasayan cocuklarin yerlestirildikleri aileler yaninda mumkun olan en iyi sekilde yetistirilmeleri
amaclanmaktadir.[/size]

Açıkça belirtilmemiş ama ben bu cevaptan koruyucu annelik yapamayacağımı anladım. Ama gerekli ortamı sağlayınca tekrar derin bir araştırma yapıp bunun için uğraşacağım, henüz bunun için erken. Anne olsam bile bir tane çocuğumun Çocuk Esirgeme Kurumundan olmasını istiyorum. Dilerim hepimiz için ne istiyorsak gerçekleşir. Her şey gönlümüze göre olsun yani....

Sevgili aadrian, satırlarınızı okuyunca çok duygulandım; harika ve sevgi dolu, bu hayattaki amaçlarını çok iyi idrak etmiş iyilik sever birisiniz! Böyle bir işe kalkışmak büyük cesaret ister, çünkü bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğunuza ek olarak bir başka çocuğa daha anne olacaksınız. Zor görevlerinizin altından kolaylıkla kalkmanızı diler, Sizi canıgönülden tebrik ederim! Oğlunuzla yeni kızınızı da öpüyorum. Sevgi ve saygılarımla!

:( çok duygulandım.
sizi tebrik ediyorum, keşke herkes sizin gibi düşünse...
dünya cennet olurdu değil mi?

Harikasınız. Sizin gibi insanların olduğunu bilmek çok güzel..

gercekten sizi tebrik ediyorum.hafta sonu için bile olsa güzelliklerle dolu yüreklere aç1lmak ve paylasmak .sevgiyle yasamak,annesi olabilmek ihtiyac1 olan bir çocugun....keske bizler de evlerimizi açabilsek!Sokaklarda ve evlerde yaln1z kalan çocuklara

Sevgili Arif şahane bir anneye sahipsin ,sizi tanımış olmak insan olduğum için mutlu etti beni ....

Büyük sorumluluk ve büyük bir yürek. Tebrikler...

:)

müthiş bir yüreğe sahipsiniz o güzel yüreğinizden sevgi hiç eksik olmasın

ADRIANCIGIM SEN HARIKASIN INAN SENI TÜM KALBIMLE KUTLUYORUM GERCEKTEN OKURKEN COK DUYGULANDIM:(SEN BIR HARIKASIN:)

Söyleyecek söz bulamıyorum sahiden tıkandım.Müthiş bi insansın adrian.Herşey bundan böylede gönlünce olsun.

Satırları okurken boğazıma birşey düğümlendi sanki gözlerim dolu dolu oldun arife ve fe ye kucak dolusu sevgilerimi gönderiyor sizinde ellerinizden öpüyorum

Anne şefkatini, sevgisini, kokusunu paylaştığınız için Sizi Kutluyorum..

Tek kelimeyle harikasınız.okurken tüylerim diken diken oldu çok duygulandım.Keşke herkes sizin gibi olsa...

ŞUANDA YAZACAK HİÇ BİRŞEY BULAMIYORUM TEK KELİMEYLE HARİKASIN :lol: :lol: :lol:

SİZİ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYOTUM VE AYAKTA ALKIŞLIYORUM.

Üst Alt