Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Tek suçum düşmekti

Arzuum

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Geçen ay başıma gelen ve beni derinden sarsan bi anımı paylaşmak isterim.
Apartmanımızın altında yeni bi kuaför açıldı. Açılalı daha 5 ay oldu olmadı. Sahibi güler yüzlü hanım hanımcık biriydi. Ben de evde sıkıldığım zamanlar onun yanına inip sohbet ederdim.
Bir gün bu hanım annemle saç kesimi yüzünden tartışmış ve aralarında soğukluk olmuş. Benim haberim yoktu. Aradan bi süre geçmiş. Ben dışarı arkadaşımla buluşmaya çıkmıştım. Apartman kapısından tam indim ve bacağım boşa gelince düştüm.
O an kalkamadım ve etrafımda yardım edebilecek birini aradım. O sırada hanımefendi dükkandan çıktı ve tam ben yardım istemek için ağzımı açıcakken alaylı bi şekilde durup dururken başıma dikilip kahkahayı bastı.
O an bunu neden yaptığını anlamadım ve başka bi adamcağızın yardımıyla kalkabildim. Saolsun o adamcağız beni kaldırmakla kalmadı ona da bi temiz kızdı.
Tabi benim moralim yinede bozulmuştu, çünkü benim aram kötü değildi, ne oldu birden böyle diye düşünüyordum.
Dayanamadım ve başımdan geçen olayı anneme anlattım. Annem artık ona gitmemeye başlamış meğer o yüzden bende arada kaynamışım.
Kadının yüzündeki o ifade ve başımda dikilip yardım etmemesi beni çok sarsmıştı.

arzuum
geçmiş olsun
galiba iilk defa bu tür bir işle karşılaşıyorsun
alışşacaksın
çıkar ilişkiileri bunlar
aynı durumda arada bir uğradığım abim dediğim biriside bana buna benzer bir olayla kendini gösterdi :)
güleceksin . geçeceksin

:D

Düşenin pek dostu olmuyor..atasözü .bu örnekte yerini buluyor galiba :(

gecmiş olsun ARZUUM

Karşısına bir kuaför açmak da vardı ya... :)

Hayatta herşey bizler içinse eğer buda geçer diyerek geçmişe tecrübe olarak gömmeliyiz.Yaşamak için bir sonraki (hayata dair) adımı atabilmek için güçlü olmak gerekiyor.Elbette ki merhamet,sevgi,şefkat gibi insani hasletlerin bizleri güzelleştirdiğini, aksi halde ne kadar çirkin sonuçlar verdiğini de görüyorum veya görebilirsin arzuum'cum bu olay neticesinde..Hayatta iyiler ve iyilikler seni ve iyi olanları bulması temennisiyle.Sevgilerimle,

Keşke herkes iyi, dürüst, sevgi dolu olsaydı...
ama bu mümkün görünmüyor....
Meryem'e katılıyorum Arzu'cum dilerim iyiler ve iyilikler bizlerle olur....
Öğreniyoruz yaşadıkça,
en önemlisi bu tip olaylar karşısında
kendini fazla üzmemeyi öğrenmen...
Dilerim öğrenmişsindir canım ve dilerim yaşadığın son olay bu olur...

Hepinizin düşüncelerini okudum arkadaşlar.Aykan seninde anladığın gibi bu olayla daha önce hiç karşılaşmamıştım.O yüzden sarstı zaten beni.Ayrıca alşırsın demişsin.ALIŞMAK SEVMEKTEN DAHA ZOR GELİYOR bana.Özellikle bu yaşadığım olaya hiç alışamam.Dilerim kimse böyle saygısız insanların eline düşmesin.Çok zor.Bende yaşayarak öğreniyorum yeni yeni.

doğru söylüyorsun
alışırsın dedim ama neye alışalım
insanların aşağılayıcı tavırlarınamı :)

arzuum meryem adlı üye çok güzel yapmış
boşver göm geçmişe . tecrübe olsun :lol:

:mrgreen: Ne derlerdi AYKAN, ''Bir tecrübe bin nasihate bedeldir'' :mrgreen:

yaptığı çok ayıp

o utansın bir gün oda düşer ve bir el uzanaz ona sen canını sıkma arzuum kendine ii bak üzülme

Belki de düştüğünüz daha iyi olmuştur .

Karşınızdaki yaratığın ne kadar seviyesiz olduğunu asla bilemeyecektiniz.

Ve size ilerde daha büyük bir darbe vuracaktı.

Yere düşen mutlaka tekrar kalkar ayağa , ya gözden ve gönülden düşenler onların hiç şansı olmaz.

Geçmiş olsun

Ferit'e katılıyorum bir şey öğretmiş o düşme ,daha öğreneceğimiz çok acı olmamasını dilerim hepimize:)

:) sende ne düshüosun öle uluorta, kiz??!!!... zor durumda birakiosun safalli kadincaasi, tabiiki gülücek ... alla alla... huahahahaa...

amaaaan boshver gitsin... tek bi düshünce bile harcamaya deemes...
bence de aferits hakli... böle düshe kalka arkadashlik, dostluk kurmaya deemeyen insanlari elekten gecirmish olursun... ii bi metod.. hüehehehe... ben de uyguliim bundan böle ;)

Arzuum ordan geçiyor olmayı hatta sana ben yardımcı olayı içimden geçirdim bir an çünkü böyle kişiler beni hep sinirlendirir ve o beyin yaptığının iki katını ben ona yapmak istedim.

:mrgreen: GERO ve REKUR sizlerin düşüncelerini keşke o an bende düşünmüş olsaydım.Ama herşey için çok geç sayılmaz.Şimdi halen o kuaförün önünden geçiyorum.Ama bu sefer geçerken sırf o görüyor diye daha bir başım dik ve yere daha bi sıkı adım atıyorum.Şuan bana öyle boş gözlerle bakıyorki !! Çünkü bu sefer ben ona kararlı gözlerle bakıyorum.İyi ki düşmüşüm.Düşmeseydim o kadının gerçek yüzünü göremezdim.Düşmez kalkmaz bir tek ALLAH var.Dilerim bunu o kuaför gibi insanlar acı şekilde öğrenmez. :mrgreen:

iki yil once buna benzer bir olayida ben yasamistim... malum kas hastasi oldugumuz icin sik sik dusuyoruz birde becker olunca disaridan bakan bunda birsey yoktur filan oyun yapiyor diyen .... insanciklar var benim gibi kas hastalari yere yigildiginda tek basina asla kalkamazlar ayaga ve moralimiz sifir olur bu esnada insan olmayan insanlar... kendince eglencelik birsey buluyorlar...

Üst Alt