Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Rahmetli Sigaram...

ümit81

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Sigaramı terkedeli 2 ay oldu.Çok rahat ve huzurluyum...Tiryakilere tavsiye ederim...ama ne hikmetse rahmetli sigaramı bugün çok özledim....

Maalesef bir türlü rahmetli olmadı benim sigaram. Bıraktım 4 ay dayanabildim ve geri başladım. İnşallah sen bırakırsın. Sigara ne kadar illet birşey. İradem sıfırlanıyor ona karşı dayanamıyorum. Ama bıraktığım zaman içinde ne kadar rahattım. Keşke bırakabilsem.

senin adına üzüldüm ama

Beni korkuttun çünki henüz 4 ay olmadı, sevgili orhan ben devlet memuruyum, klavyem üzerine dökülen küllerden, elbisem üzerine açılan deliklerden vede evimdeki örtüler bunlar vücudumdaki rahatsızlıktan daha çok rahatsızlık verdi...Ama ağız sağlığı ve huzuru bir başkaymış 28 yıl içtim bu illeti......Maddi açıden ise bilmem belki bir ev başlangıcım olabilirmiydi.....

Korkacak bişey yok. İradene hakim ol kararlı ol bırak. Ben beceremedim. Kaptırmışım birkere kendimi bırakamıyorum. Yani sıkı tutmuyorum işi isteyince bırakılıyor elbette.

bence o illeti rahmetli olarak değil rahmetsiz olarak yad et ve onu nefretle an. özlersen işin zor be kardaş özlememeye çalış, bunu kendin için yap...

Benim için de "rahmetli" oldu sigara bir süre önce. iyi bir içiciydim çook da severek içerdim ancak bırakırım/bırakamassın tarzında bir iddia sonucu bıraktım yoksa bırakacağım da yoktu zaten pek bir mutluydum kendisiyle :) ...

Sigara zamanla alışkanlıktan çok bir yaşam tarzı haline geliveriyor farketmeden. Sigarayı bıraktıktan sonra anladım ki ardından yakacağım bir sigara ile alacağım büyük keyif için yemek yiyormuşum meğer! Üstüne bir sigara yakmadıkça yemek yemenin keyfi de kalmadı artık :) ...

Gerçi yine de çok iyi oldu sanki yeniden nefes alabiliyormuşum gibi hissediyorum 1 hafta kadar önce kaçamak yaktığım bir sigara ile (evet kaybettim iddiayı ama azimliyim içmiyorum yine de) aldığım iğrenç tat yüzünden bir kez deha "iyi ki bıraktım şu sigarayı" dedim...

Bırakıp da tekrardan başlayanları görünce moralim bozulmuyor değil ama her şey kişisel irade ile ilgili sanırım...

:(

hiç başlamasanız da bırakmak zorunda kalmasanız olmaz mı :cry:

BU FORMU GÖRDÜĞÜMDE SİGARAMI YENİ YAKMIŞTIM BİDE BEN OLMADAN ÖNCE ŞU SİGARAM RAHMETLİ OLSA ÇOK İÇMEYE BAŞLADIM BU SIRALAR Bİ KURTULSAM KURTULABİLSEM Bİİ

KURTULANLARI TEBRİK EDERİM

Hastalığımın ilk yıllarından beri zaman zaman bıraksamda yaklaşık 20 yıldır içtim nankör sıgarayı :D bana nankörlük yapıp akciğerlerimi berbat etti yaklaşık 20 gündür bende onu rahmetli ettim.

Yapmayın ya bırakın şu illeti! Sizler iradenize sahip olduktan sonra vız gelir gerisi. Öncelikle beyninizde bitirin işi. Bi inat edin bırakcam deyin ve bırakın yav mis gibi kokmak varken küllük gibi kokmak niye? :evil:

İradesi güçlü olan insanların birakmasında hiç bir zorluk
olacağını tahmin etmiyorum.

Bütün içicilere tavsiyen bir an önce birakmaları.
daha yirmi gün önce çok samimi bir arkadaşım boğaz kanseri
tehşisı konuldu ve boğazı delindi şimdi içmiyor dedim birakmasaydın
nasıl olsa olan oldu devam etseydin.Tabiki gülüyor seside kesıldı
onun için bazı şeylerden ders almalıyız zararından başka hiç bir şeyi
görülmemiştir.

Veleti birakalı üç sene oldu sebebide bir saba işe giderken ötobüse geç
kaldım biraz hızlanayım dedim birde baktımki nefes kesildi ve o an
dedimki seni bundan sonra içmeyeceğım ve hala devam ediyorum.

Ben sigaranın tadına baktım, ama asla içme taraftarı değilim
Bazen arkadaşlar içerken bende yakıyorum. iki gün boyunca onun kokusu ne elimden gidiyor, nede ağzım eski tadını buluyor.

Bir çok ilaç var bırakmak için işe yaramıyormu yoksa denemek istemiyormusunuz.

Üst Alt