Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Kör müsün kardeşim?!

ümit81

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
12-13 yaşımda bir otobüs seyehatimde; Radyoda âmâ bir vatandaşın anısını dinledim ve hiç unutamadım. Belediye otobüsü yolcuları tıkabasa almış. Ama yolcular arka tarafa ilerlemekteler. Bir yolcu ayağına basıldığını görüyor ve basan kişiye =Körmüsün Kardeşim Neden Ayağıma Bastın Diyor.= Basan şahıs evet körüm diyor. Bu sefer adam Özür dilemeye başlıyor ama Nafile testi kırılmış bir kere...İşte karşımızdaki insan ne olursa olsun asla nedenini bilmeden tepki vermemeliyiz...ne kadar o gönlü tamir etsekte orjinal olmaz dostlar....

işte sinirli ve agresif bi toplumuz ve nerede ne diyeceğimizi, nası konuşacağımızı bilmioruz.. yeni nesil biraz daha duyarlı ama eskilerin yeni beyinle düşünmesini sağlayamıyoruz. malesef odun her zaman odundur..

İlginize tşk. gökçe

Benim fiziken bir engelim yok ama bu sitede engelli birçok arkadaş edindim odaya pek girmiyorum..izleyiciyim herkeside çok iyi tanıdım...İnsanın çocukluk anındaki izler yaşlansada asla silinmez...o âmâ kişinin verdiği cevabı hiç unutamadım ve o çocukluk anımda bile çok üzüldüm...insanı diğer canlılardan ayıran fark; duygu ve düşüncedir...asla karşındakini ANLAMADAN tanımadan verecen bir tepkinin sana nelere mal olabileceni bilemezsin türk milleti çok agrasifleşti kırıcı oldu...örnekler çok ama mesaim bittiği için yazamıyacam GÖKHCE... ben diyorumki sevelim sevilelim asla saygıda kusur işlemeyelim.....sevgilerimle..........

BİRAZ BİLİNÇ BİRAZ NEZAKET VE BİRAZ DÜŞÜNCELİ OLMAK GEREK SONUÇTA KALABALIK BİR TOPLUMDASIN AYAĞA BASILA BİLİR YANLIŞLIKLA VERİLEN TEPKİ KÖRMÜZÜN BE KARDEŞİM OLMAMALI....!HOŞGÖRÜ DENİLEN BİŞİ VAR :!:

Helal Şirine

Bilinçli bir toplum dileğimle şirine.....tşk

bilinçli bir toplummu nerde inanmam! hoşgörümü inanmam hak hukuk adaletmi inanmam . tek adalet allah'ın adaletidir gerisi hikaye roman magazin televoledir .

Nedenini bilmeden tepki vermemeliyiz doğru, ama malesef hepimiz zaman zaman yapabiliyoruz bunu. Bunu toplumun bir özelliği olduğu için mi yapıyoruz yoksa stresli bir yaşamın getirdiği bir sonuç mu bu?

Üst Alt