Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Komşu Nine ve ben

naimsav

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
Komşu ninne.
Ağaç yetiştirme sevgisi çocukluğumda başladı. Bir gün sokakta arkadaşlarımla oynuyorum, komşu bir ninne seslendi ,misafirlerim geldi bana bakkala gidermisin dedi ,tabi giderim dedim,
bana birşeyler ısmarladı bakkal uzakta olsada koşarak gittim ,komşu ninnenin ısmarladıklarını getirdim, onu kırmayıp o uzakta olsa bakkala koşarak gidip ısmarladıklarını çabuk gettirmeme o kadar sevindi ki sana ne vereyem dedi, bahçenizdeki ağaçların altından bir fidan verirmisin
dedim, ninne çok şaşırdı 8- 10 .yaşında çocukum ,o daha çok sevinebileceğim bir şey vermek istedi, ağaçların altından çıkan bir fidan istemem onu şaşırtı.
Koş istediğin ağaçın altındaki fidanı sök dedi, aslında komşu ninne çok cimri biri idi, uçurtma yapmak için bir saz tanesi bile vermezdi, o gün o acele işini görmeme o kadar sevindiki bana ne istesem vereceğini söyledi, t
abi benim en çok isteğim bir fidan evet bir fidan,
8-10, yaşındaki çocuk leblebi, çokolata , şeker ister ben onların yerine ağaç diplerinden bir fidan istedim,
ninne izin verince koşarak bahçelerine girdim, fidan çektim çıkaramadım, bir fidan gördüm ağaça yapışık bir iki köküde toprakta ama biraz büyük seneye meyva verecek büyüklukte ,
ninne ye koştum sordum onu sökebilirmiyim diye sök sök ne istersen sök dedi,
fidanın başına gittim elle sökmeye gücüm yetmedi, lastik çizmelerim ayağımdaydı ağaça yapışık yerden basarak fidanı ayırdım sade iki üç ufak kökü vardı,
ninneye teşekkür ettim fidanı eve getirip ektim, bütün yaz suladım,diplerini kazdım fidan yeşerdi büyüdü ekttiğim yıl üç beş erik verdi,yıllarca her gelen geçen meyvalarından yedi, İnsanların haricinde kuşlardan,karıncalara kadar herkes rızkını yedi,
ben 60 yaşına geldim üstelik 32 yıllık Omurilik felçlisiyim hala her yıl birşeyler ekerim
geçen yıl kendimin sıyırma incir dallarından ektiklerim fidan oluştu, 20 ye yakın bu yıl fidan ektim, ağaç yetiştirme ve aşılama bende bir aşk bir tutku, benim ağaç sevgim,
Doğa sevgim iki dudak arasında değil, bildim bileli kalbimde,
benim en sıkıntılı anlarımı karşı Ormanlar giderir,Ormanlar ,ağaçlar sanki bana ilaç,

Saygılarımla..

Paylaşımınız çok güzel.Peygamber efendimiz (S.A.V) fidan dikerken kıyamet kopsada elindekini yine dek demiş.
Allah ondan ve ona uyanlardan razı olsun.

BIR FIDAN BIN HAYAT DEMEK.. KESKE BIZLERDE AYNI ÖZVERI VE INANCLA BIRER FIDAN DIKSEK...

paylaşımın için sağol arkadaşım
ne kadar güzel bişey yaa

Üst Alt