Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] "Keşke" üzerine

Mr Forehand

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
1
“KEŞKE” ÜZERİNE

Keşke o gün biraz daha erken kalksaydım,
Keşke orada olmasaydım,
O arabaya binmeseydim.
Gideceğim tenis maçı için bir gün önce kulübe gidip,
Katılım için müracaatta bulunmasaydım.
Hatta
Tenis oynamayı hiç öğrenmeseydim…
Keşke sınavda o Üniversiteyi kazanamasaydım
Ya da
Bir soru daha eksik ya da fazla yapsaydım ve başka bir yer olsaydı…
Keşke o sınava hiç girmeseydim.
O kızla hiç tanışmasaydım..
Herşeyin bir öncesi için
Keşke,
………..
Keşke,
…………..

Bu uzaaaarr gider ve “keşke hiç doğmasaydıma” dayanır.
Öyle ya, hayatımızdaki her şey bir öncekinin doğrudan ya da
Dolaylı sonucu değil mi?

Hatta, bu keşkeler öyle uzar gider ki bir bakmışsınız,
Yaradılışın başına gelmişsiniz.
Birisi çıkıp, daha da abartıp, diyebilir ki;
“Keşke Adem’le Havva hiç tanışmasaydı.”
Ya da
“Havva, Adem’e yüz vermeseydi… ”

Onun için;
“Keşke” diye bir şey yok, olmamalı.
Benim bildiğim sonuna “k” harfi gelmiş bir “Keşke” var.
O da güzel (ve benim çok sevdiğim) bir Yörük yemeğidir; KEŞKEK
Bütün keşkeler kazanların içine, “Keşkek” olmaya….
Haydi..
:wink: :wink: :wink:

Sevgili MR

KEŞKELER Okadar çok kii hayatımızda...

Ama çok güzel anlatmışsın :wink:

KEŞKE ler az [size=6]İYİ Kİ [/size]ler fazla olsun yaşamımızda.

Pişmanlıklarımız olduğu sürece KEŞKE'ler hiç bitmeyecek. Herkeze keşke'siz bir yaşam temenni ederim.
Saygı ve sevgilerimle.

hayatta yasadıgım hıcbır sey ıcın keske demedım.keske dıyecegım bır seyı de yasamadım.yasadıysam yasanmıstır ve elıme saglık derım,yasayamadıysam canım sagolsun der yasayacaklarıma bakarım.haya t cok kısa.keske dıyecek kadar uzun olsaydı belkı keskelı cumleler kurardım:)

KEŞKELERİ GÜZEL ANLATMIŞSIN. AMA KEŞKE YERİNE BİDAHAKİ SEFERE DESEK DAHA İYİ OLUR. AYRICA GEÇMİŞ GEÇMİŞDİR VEDE HERŞEYİN BİR NEDENİ VARDIR.

Keşke diyipte o dediği şeyi elde eden 1 kişi varmı? Bencede Keşkek demek daha iyi.

KEŞKE' ler yaşadığımız sürece hayatımızdan hiç eksik olmayacaktır.Çünkü insan yaşadığı sürece iyi yada kötü tecrübeler edinir. Bunlar iyi olunca İYİKİ' ler , kötü olunca da KEŞKE' ler hayatımızda yer alır.Dilerim hayatımızda İYİKİ' ler çoğunlukta olur.

Keşke bin "keşke" bir "şimdi" etseydi.

"keşke"nin ağzı kulağı ,ne bilim iki gözü falan varmıdır?...
bilen var mı?
yoksa hiç yokmudur keşke....
bizmi var ederiz düşüncemizle????????.....
yaşanmış olanda varda yaşanacak olanda yok......

bir anlık öfke yüzünden parmaklarını kaybeden çocuğun hikayesini bilmeyenimiz yoktur.

amerikada bir cocuk babası olan bi adam yeni bi kamyonet alır ve bu adamın 3 yasındaki kücük oglu eline cekici alarak yeni arabanın kaportayı bi güzel mahfeder bunu gören baba kücük cocugun parmaklarına cekiçle vurmaya baslar cocugun babası hırsını alamamıs bu işleme devam etmektedir ve birden sessiz bi sekilde durur ve cocugu hastaneye götürür doktor cocugunuzun parmak ları fena sekilde kırılmıs kesmek zorundayız der bunu duyan baba sarsılır ben ne yaptım diye ve cocuk parmakları olmadan elerine sarılmıs bandajla beraber hastaneden cıkarken babasına baba yeni aldıgın kamyona çekiçle vurdugum için cok özür dilerim ve babacım bu parmaklarım yeniden ne zaman cıkacak der bunu duyan baba eve gider ve yaşamına son verir

bir anlık öfke ile yanlış karar verdiğimiz durumlar olmuştur hepimizin. "keşke" lerle pişmanlığımız daha da artar.Ancak hikayedeki gibi, iş işten geçmiştir ve açtığımız yaralar kapanmaz durumdadır artık, kırılan bi kalbi tamir etmek kadar da zor bişey yoktur. şimdi ben de; keşke diyorum,,, keşke önce onu dinleseydimmm...

hayatımız keşkelere bağlı kalsaydı şimdi daha başka kimliklerle burada bulunurduk yada tanışırdık.

2006 yılına kadar "keşke" demedim hiç. bunu dedirtecek birşey yaşamadığımdan değil elbet. ama bu kelimeyi ısrarla anmadım. vardır nedeni herşeyin. olmasaydı demenin bir anlamı yok. çünkü olan olmuştur artık. İnşallah hayatımın kalan kısmında da bu kelimeyi söyletecek nedenlerim olmaz hiç... :roll:

BEN KULLANIYORUM ÖZELLİKLE ŞİMDİ KEŞKEEEEEEEEEEEEE 2 AY ÖNCESİNE DÖNSEMMMMM N OLURDU RÜYA OLSAYDI VE ŞU KEŞKEYİ DEMESEYDİM.KEŞKELERİ DEDİRTENLERİ ALLAHA CANI GÖNÜLDEN HAVALE EDİYORUM. :cry:

keşke...
keşke demeklede olmuyo mesela saliş anlattığı hikayede baba çocuğunu döverek parmaklarını kaybetmesine yol açıyo.....
yapmasaydı keşke demek durumunda olmasdı İŞ İŞTENNNNNNNNNNN GEÇİNCEDE KEŞKE DEMENİN FAYDASI OLMUYO...
BİR BAŞKA KEŞKEYSE ÖRNEĞİN ZENGİN OLMAK,HAYALERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEMENİN KEŞKESİ....YANİ HAYAL ETTİKLERİNİN KEŞKESİ.....BU DAHA GÜZEL OLAN KEŞKE... :lol:
İNSANAR HAYAL KURDUKÇA GERÇEĞE YAKLAŞABİLİR...HAYALLERİMİZDE YAŞAMIMIZIN BİR PARÇASI DEĞİLMİ????

slm

keskeleri ve zaten'leri sirket bünyerinde bile barındırmayan sirketler var..

kaldıki insan hayatının içine sızan bu iki kelime ki... bunlar bir anlamda birbirine bagımlı iki kelime gibi goruyorum ve dedigim gibi hayatımıza sızan bu kelimenin hayatımızda hiç yer almaması dilegiyle....

keskesiz günler...hepimizin olsun

BENDE SEVGİLİ DİLEMMA ARKADAŞIMIN DEDİĞİ GİBİ 2006 YILINA KADAR HİÇ "KEŞKE" DEMEDİM.

BEN HAYATIMI HER ZAMAN İLERDE "KEŞKE" KELİMESİNİ KULLANMAMAK ÜZERE PROGRAMLADIM ARKADAŞLAR İŞİN PÜF NOKTASI BURASI İŞTE.

MESELA ANNEM BANA KARŞI ZAMAN ZAMAN ÇOK KIRICI OLUR. AMA BEN ANNEMİ HİÇ BİR ZAMAN ÜZMEMEYE ONU HER DAİM MADDİ MANEVİ MUTLU ETMEYE ÇALIŞIRIM ÇÜNKÜ ALLAH KORUSUN ANNEME BİRŞEY OLURSA BEN "KEŞKE" DEMEYİM. YETERKİ O VİCDAN AZABINI YÜREĞİMDE DUYMAYIM.

ÖZEL HAYATIMDA DA HER ZAMAN YÜREĞİMİN GÖTÜRDÜĞÜ YERE GİTTİM. HER YAŞANMIŞI KENDİ İSTEĞİMLE VE HATTA SONUNUN OLMADIĞINI BİLE BİLE YAŞAMIŞIMDIR.

ONUN İÇİNDİR Kİ HİÇ BİR ZAMAN "KEŞKE" DEMEDİM. DEMEYE HAKKIM YOK ÇÜNKÜ BEN BİLE BİLE LADES DEDİM.

HEPİNİZE "KEŞKE" LERİN OLMADIĞI PİŞMANLIKLARINIZIN OLMADIĞI Bİ
HAYAT DİLERİM.

"Ahhhh keşke kendi düşüncelerimi şeytandan etkilenmeyip allaha daha yakın olsaydım... sizce de öyle değilmi?

"Keşke sefil olup ayaklarıma kapandığını, bensiz hep mutsuz olduğunu söylediğini görmeden ölmesem"

"Keşke nereye doğru gittiğimi bilseydim yani kararlarım daha net olsaydı.ve de keşke daha merhametli bir insan olsaydım. dipnot:kader , yolun başındayken ışığı görmek oldukça zordur.ilerlemek ise cesaret ister.kararı verecek olan sensin.olduğun yerde karanlıkta durmak mı yoksa ilerleyip ışığı bulmak mı?"

"Seninle çıkabilsem ya da seni bir an önce unutabilsem"

"İstediği kadar değer verip onu grurlandırmak için şuan ne isteseler veririm."

"Her şey keşkelerle olsaydı ama yinede ben onu çok seviyorum keşke ayrılmasaydık"

"KEŞKE ama KEŞKE kaybolan yıllarımı geri getirebilsem.. o yılları cok özlüyorum.. o yıllara tekrar baslasam simdi hersey daha farklı olurdu, yani umarım olurdu.. ama yinede ALLAH'a şükürler olsun..

"Keske biraz az yeseydimde daha zayiff olsaydim..............:)))))))"
Cimcime

"Keşke aşkından yanıp tutuştuğum kıza onu sevdiğimi söyleyebilseydim...seni seviyorum..

"Keşke daha güçlü bir karaktere sahip oysaydı ve karşılaştığımız ilk sorunda çekip giderken arkasında bıraktığı enkazı görebililseydi. artık çok geç...."

"Keşke 10 sene öncesine dönebilsem..."

"Keşke kulaklarım işitseydi duymamak çok zor çooooook"

"Kişinin en son keşkesi ölüp mezara girdiğinde olacaktır.NİÇİN RABBİMİN EMRİ ÜZERİNE YAŞAMADIM,KEŞKE YAŞASAYDIM demesi........enson ve en önemli KEŞKE bence..........."

"Siz siz olun, yapmanız gereken ve sizin için önem arzeden bir işi, başkasına yaptırmaya kalkmayın.. Sonra çokça "keşke" demek zorunda kalırsınız..."

"Ben almanyadayim.keşke anemde burda olsaydi veya ben onun yaninda olsaydim,"

"Keşke diye bir şey yoktur keşkeyi yaratan İNSANDIR."

"Keske şu an aynı yerlerde olsak MASUM BAKIŞLIM ôzledim seni..."

"Keşke aynı sehirde yasasaydık keşke onu bir kerede olsa ôlmeden görebilsem.keşke şu an hasta olmasaydı....insaallah iyileşir"
Melike

"KEŞKE HAYATIMA GİRMENE HİÇ İZİN VERMESEYDİM,VERDİM KEŞKE GİTMENE İZİN VERMESEYDİM."
=======================================0
çeşitli alıntılar.. :D

keşkeler

hayat keşkelerle güzel. Keşke sevmeseydim keşke yapmasaydım keşkeler uzayabilir... ama hayatı deniyoruz ve uğraşıyoruz keşke dememek için bir hayat külubesinde yaşamak ve hiç çıkmamak gerekiyor. umarım keşkeleriniz mutluluğa mutluk katmadım diye hayıflanmak olsun. Yoksa hayat bazen çok acı bazen çok mutlu bazen ikisinin ortası. Varolmanın dayanılmaz mutluğu sevinçliliği olsun korkmayın üzülücem diye sonuçtu hem sevinebilen hemde üzülebilen varlıklar değilmiyiz. hayatı iyi denemeler

Keşke hayat düşünebildiğin kadar kolay olsa,senin için her şey özelmiş gibi görünse ,biri beni kırdığı zaman onu hayatımdan silip atmak, “DELETE” tuşuna basıp ne kadar anı ne kadar hatıra varsa silinse, herkes üzerine geldiğinde, artık dayanamayacağını düşündüğünde ,her an ölümü düşündüğün bir zamanda “ESC” leyip kurtulsak her şeyden, bir şeylerin yanlış gittiğini anladığın, etrafında kimsenin kalmadığını hissettiğinde “RESET” lesen hayatını, canını sıkan her şeyi çöp kutusuna atsan, her hatandan, her kötülüğünden sonra geri al diyebilsem, en sonunda hayatımı kapatıp diğer gün kaldığım yerden devam etsem, yanlış giden bir şeyi “CTRL+ALT+DEL” yapabilsem ve sonlandırsam, en mutlu günümü “SAVE” leyip ne zaman moralim bozulsa o güne dönsem ve sonra biri beni kapatsa, sonsuza dek enerji harcamayacağım, elimin altında her şeyin bulunduğu bir yere gitsem, rüyalarımdaki ağacın altına uzanıp sevdiğimi alıp ona şiirler okuyup şarkılar söylesem, onu çikolatadan bile çok sevdiğimi söyleyip hayallere dalsam,sonra bir yaprak olup düşsem yere,aslında her şeyin daldan kopup yere düşene kadar yaşadığımı öğrenip isyan etsem,gözlerimi her kapattığımda gözlerini görsem ve sonra terk edildiğimde her ne kadar her şeyi onun için yaptığımı söylesem de inanmasa, haykırsam güneşe doğru püskürsem içimdeki alevi,güneşle bir olup yaksam tüm düşüncelerimi,keşke hayat düşünebildiğim kadar kolay olsa KEŞKE!!!
[size=6]
keşke
[/size] :wink:

Keşkeler.....

Can Dünradın ifadesiyle;

Mağlubiyetin takısıdır 'keşke'...
Kaçırılmış fırsatların, bastırılmış duyguların, harcanmış hayatların, boşa yaşanmış ya da hakkıyla yaşanamamış yılların, gecikmiş itirafların ağıtıdır.

Hayatımızda keşkeler o kadar çok ki;keşke hiç olmasalardı :)

keşke dediğim çok oldu ama bi zaman sonra keşke dediklerim ''İYİ Kİ'' oldu :)

hatice' Alıntı:
Keşke diyipte o dediği şeyi elde eden 1 kişi varmı? Bencede Keşkek demek daha iyi.

Huahahahhaaa.... Keşkek.... :))))) Super..

Şaka bi yana faydası olmayan hiçbirşey'in gereği yok... Keşke demekten istifade edilebilir mi?.. Hiç sanmıyorum!

.......

'Yaşama olan tavır ve bakış açımız herşeydir. Bu nedenle "yarın için üzülmeyin, bırakın yarın kendisi için üzülsün. Her geçen günün kendisine yetecek kadar derdi vardır."
Kaldı ki, bugün dün kaygılandığınız yarındır.'

insanlar kaybettikçe öğreniyor!..
dolayısıyla buda keşkelerimize bir anlam katıyor...

İnsan kaybettikçe oğrenir, katılıyorum… ancak hala keşke bu işin neresinde bulamadım…

İnsanın öğrenmesini sağlayan şey; kendini bilmekten geçiyor, doalyısıyla “Benim yaptığım bu iş yanlıştı diyebilmek öğrenmek için yeterli, Peki “Ben bu işi keşke şöyle yapsaydım” diyerek ne öğrenebilir insan? Olsa olsa gerçekten uzaklaşır, işin işten geçmesi sebebiyle… Zira olan olmuştur, dün hükmünü yitirmiştir… Yarına bakmak gerekir; oysa yarın da hükmedilemeyecek kadar uzakta ve belirsizdir… Muhtemel yarını hazırlayacak şeylerden kontrolümüzde olan tek şey “şu an” içinde gizlidir. Ve “şu an” düne bakıp keşke demeden hüküm vermek “an”ıdır.

Dolayısıyla öğrenmek ve anlam vermekle bitmiyor,
aksine “her şey” bu noktada başlıyor…

Üst Alt