Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Geçmişe dönebilseniz, neyi degistirirdiniz?

gülnihal

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Hayatımızı bir filmin karelerinden olusuyor kabul etsek...

O filmi geriye sarsak... İstedigimiz yerde dursak ve orayı degistirme imkanımız olsa keske...

Ben düsündümde neyi degistirirdim diye sanırım.. Engelli olmamın olduğu kareye gelirdim ki bu sitedeki bütün arkadaslarım benimle hem fikir olacaklardır. Kaderden kaçılmadığı bir gerçekte...

Olsaydı diye konusuyoruz.. Enazından annemin babamın daha bilinçi davranmasını isterdim... ki..

Folklor ekibine katılma hayalim gerçek olurdu, ehliyet almak için bir sürü zorluga gögüs germek zorunda kalmazdım..Yeni bir insana yürüyerek giderken onun bacağım bakmasına engel olurdum. Bakıslarını çektirirdim üzerimden...

Her sorana açıklamak zorunda kalmazdım..

Yani hayatı irdelediğimde o kadar çok sey çıkacakki.. Yok iste geriye dönme sansı yok malesef

Su gerçeğide kabul ettim artık.. Geriye dönüp bakmak yerine ileriye basım dimdik bakmam gerektigini ögrendim...

Ya siz olsaydınız.. Filmi nereden geriye alırdınız...?

Yinede olsaydı diyemeden edemeim..

Şu anki kişiliğimle ve hayat görüşümle bir 12 yıl öncesine dönmem mümkün olsaydı çok şey değiştirirdim hayatımda.. Yaptığım bir çok hatayı yapmazdım böylece ama şöyle bir düşününce o hatalar sayesinde bu gün böyle bir kişiliğim oluştu..

Sevgiler

Değişmesini istediğim birşey yoktur...

Çünkü her yaşadığım olayın benim için ayrı bir nedeni vardır mutlaka...

YAŞANAN HERŞEYİN BİR SEBEBİ OLDUĞU GİBİ...

yaşamımın her döneminde pişmanlıklarım kaybetmek yok etmek istediğim anlarım oldu benim.
inanmıyorum yaşadıklarından hiç pişman olmayan insanların olduğuna.
bugün bu anı yaşıyorsam,sıkıntı çekiyorsam yada mutluysam mutlaka bir nedeni var
upuzun bir zincir ve yaşayacağımız belirsiz bir ömür her an her saniye diğer bir saniyeye bağlı..
bu zinciri bozarsam şuana dönemem ben olamam belki...

Ya bu hak herkese verilseydi? O zaman ne olurdu? :) Sadece kendimiz için istersek bencillik olur, tüm insanlar için istersek sanırım hatalarından ders alan insanlık, artık bunu yapamaz olduğundan hiç bir yere varamazdı.

Birde eskiden annemden sık sık duyduğum bir söz var;

Olsa ile Bursa yı evlendirmişler, hiç doğmuş...

:D

eger zamanı gerı alabılseydım annem ve babamın evlenmemelerını saglardım bu sayede ne ben dunyada olurdum nede ıcınde bulundugum bu durumda olurdum :cry:

çoooook değiştirilecek anım var hangisinden başlasam diye düşünür dururdum :roll: işin espirisi ama yaşanacaklar zaten yaşancakca hayatı nekadar değiştirirsen değiştir bir şekilde aynı acıyı farklı şekilde tadardık herhalde diye düşünüyorum...

valla benim böyle bir hakkım olsa sayısal loto sonuçları iddaa sonuçlarını bilmek isterdim :D

Merhabalar
Hayatımın hiç bir karesini değiştirmek istemem doğrusu.Hayatımda hiç bir pişmanlığım yok,engelli olmuşum çok da önemli değil.Hayatım böyle daha güzel ve anlamlı,beni ben yapan zorluklarla mücadelemde engelim benim için tetikleyen güç oldu.Engelli olmasaydım ben olmazdım ki ben olmaktan dolayı çok mutluyum.Hayat her biçimde yaşanırmışı öğretti hayat usta,bundan başka ne isteyebilirim ki daha....kendimi ve hayatımı çok seviyorum.Bugün 34.yaş günümü yaşıyorum ve çok mutluyum....Hayatımın her karesi benim için çok değerli.
Sevgilerimle......

Fenerbahçenin bütün Şampiyonluklarını hayatımdan silmek isterdim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

Bu olayın espirisi tabii ki,
Bence hayatı film karelerinden ayıran tek bir özellik var, hayat senaryolar üzerine kurulu değil... ve yine gerçek olan bir nokta var insanlar geriye dönüp hayatları ile ilgili revizyonlar yapsa ilk önce ACILARDAN başlardı... ama ben yaşadığım kaza anını değiştirmez, sadece o kaza da acı çekmemeyi sağlamak isterdim, çünkü geçirdiğim kaza anında yaşım çok küçüktü ve canım çok acımıştı....

Şöyle düşündüğümde bugüne kadar beni ben yapan tüm acı, tatlı olaylara rağmen hiçbir şeyi değiştirmek istemezdim.

Ama sadece hayatı çok daha dolu dolu yaşasaydım, okul dönemlerinde içime attığım birçok şeyi ilgili kişilere söyleyemediklerimi açık açık söyleseydim dediğim olmuştur.

Birde keşke engelliler.biz'e ilk kurulduğu anda fark edip üye olsaydım, ama zararın neresinde dönülse kardır değil mi? :) :)

durudeha' Alıntı:
Babamın öldüğü günü değiştirmek isterdim.Hepimiz günün birinde öleceğiz
ama ben yine de o günü değiştirmek isterdim.Çünkü hayatımda ki en büyük eksiklik.....ve yerini kimse tutamıyor.

Allah rahmet eylesin, gittiği yerde huzur bulsun Sevgili DURUDEHA.

Benim babam 1999 yılından beri yatakta. Şu son seneye kadar ayaklarımın üstünde durduğumu ve kimseye ihtiyacımın olmadığını sanıyordum.

Son bir senedir; babasızlığı yüreğimin derinliklerinde hissediyorum. Babam sığınağımdı, yorulduğum zaman sırtımı yasladığım erişilmez, yıkılmaz dağımdı. Köyüme gidip karşısına geçtiğim an; o dimdik, o yıkılmaz dağ gibi babam, keskin bakışlarıyla ama sessiz sessiz gözümün içine bakıyor olsa da; benim babam yaşıyor ve varlığı bana güven veriyor...

M.ESRA ERUSTA' Alıntı:
Yapmadıklarımdan dolayı pişmanlık duymaktansa,yaptıklarımdan dolayı pişman olmayı isterdim.Ve mutlaka üniversite sınavlarına girip hukukta okumayı isterdim.Ahhh ahhh :(

geç diye bir şey yok bende üç tane üniversite kazandım
ameliyat olucam diye boşverdim gitmedim ve bende senin gibi pişmanım

hukuk fakültesini kazanıp savcı olmak istiyordum halkla ilişkiler bölümünü kazanınca bursa uludağ gitmedim

savcı olunca sanki adalet sistemini ben yönetecektim

Çok değil sadece 1 yıl öncesine dönsem iyi olurdu :D ama hiç bişeyi değiştirmek istemezdim. zaman orda dursa ne güsel olurdu :(

kılnadığım namazlarım ve tutmadığım oruçlarımı ifa etmek için geriye dönmek isterdim...
ama...
mümkün olmadığı için cehennemde odun yapacaklar beni

neyı degıstırırdım...
unıversıtede okudugum bolumu degıstırmek ısterdım yaaa.
çince okudum 94 senesınde unuversıte kazanıp.ama o zamanlarda çince bugunkı gıbı deıldıkı...herkes guluyordu bana o bolumde okuyorum dıye.
o gunlerde benle cok dalga gectıler ama sımdı bakın çince ne halde:)
artık benım işime yaramıyor o baska tabı....

DEĞİŞTİRMEK ALLAHA MAHSUS BİR OLAYDIR GÜCÜ OLAN DEĞİŞTİRSİN

Hayatımın akışı ve oluşu değişmemek şartıyla sedece engelime sebep olan o anda , o şehirde, o yerde ,o hastanede ,o muayenede, o ameliyathanede bulunmamak isterdim..
Doktorumun doktor değil de mühendis olmasını isterdim.. :)
İşte bir keşke daha...Hani şu kelime dağarcığımızın en başına yerleşmiş kelime...
Keşkesiz bir hayat mutlu bir hayattır bence,, iyi ki lerle dolu olmalı bir hayat.....
Hayatınızda ' iyi ki ' lerin artması dileğiyle :)

GEÇMİŞE DÖNEBİLSEYDİM EĞER YAŞAĞIDIĞIM BÜTÜN OLUMSUZKLUKLARI DEĞİŞTİRMEK İSTERDİM

Bende mutlaka o kaza yapmadan az önceki zamanı dönmek ve arabayla sürat yapmadan ulaşacağım yere gitmek isterdimki, şuandaki durumda olmayayım. Ama bide gerçek engelliğimde yaşadığım güzellikleride yaşamak.

Yaşadığım her an acısıyla tatlısıyla benım bır parcam bırakırım kalsın.
Yalnız Ş u anki hayatımı 4-5 yıl once yasamak isterdim.

GECMISE DONMEK GIBI BIR SANSIM OLSAYDI.. DONMEZDIM FANATIK BIR FENER BAHCE TARAFTARI OLARAK GS NIN 4 YIL USTUSTE SAMPIYON OLMASINI VE SUPER KUPAYI BIR DAHA MUZESINE GOTURMESINI TEKRARDAN GORMEYE KATLANAMAZDIM :lol:

GEÇİRMİŞ OLDUĞUM TRAFİK KAZASININ ÖNCESİNE GİTMEK İSTERDİM..

Eğer geçmişe dönme gibi bi şansım olsaydı,20.yaşıma dönerdim.Çünkü 20 yaşımdayken bu hastalık vardı ama bağımsız yürüyebiliyordum,istediğim herşeyi yapabiliyordum.Ve o yıllarda beynimi kemiren "ilerde sağlığıma kavuşabilecekmiyim" düşüncesi her gün aklımdan geçmiyordu.
Ama kader işte.Demekki böyle olması gerekiyordu deyip kendimi avutmaktan başka çarem yok.

ilerde keşke bugünüme dönebilseydim dememek için ben bugünün kıymetini bilelim derim zaten geçmiş te gelecek te bizim elimizde değil
ama bugünü yaşayalım

lise yıllarıma dönmek isterdim...bence yeniden yaşamak güzel olurdu..

değiştirme anlamına gelmeyebilir pek ama hiç doğmamak isterdim keşke doğmadan evel tüm yaşayacaklarımızı gösteren bişey olsaydı ve seçim bize verilseydi.

geçmişe dönebilseydim kesinlikle kaza geçirdigim o günü değiştirmek isterdim

Üst Alt