Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Fıkra gibi...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
504
Fıkra gibi...

Yıl 1999
Ankara'da silahla yaralandım,
7 kurşun yedim ve felç oldum.
Olay sonrası özel bir hastanede 3 gün kaldım(ikisi yoğun bakımda)
Üç günün sonunda, adli bir olay olması dolayısıyla polis nezaretinde olmam gerektiğini söylediler. "Tamam" dedim.
2-3 saat sonra jandarmalar geldi; "sizi cezaevine nakledeceğiz" dediler.
Nasıl yani? dedim.
"Şimdi siz hastanede yatarsanız sizin başınıza 2 nöbetçi koyulması gerekir. Ve şimdi bu personel yok" dediler.
Ha! dedim. Ama ben yoğun bakımdan yeni çıktım ve mutlak bakıma ihtiyacım var...
"Biz anlamayız" dediler, "emir böyle".
Yahu ben ne yaparım cezaevinde, ölürüm orda. Tıbbi ihtiyaçlarım bir yana tuvalet ihtiyacım dahil, tüm konularda birilerinin mutlak bakımı şart!.
"Iııııh!" dediler, "emir!".
Tabi bizde panik başladı.
Ne kadar tanıdık milletvekili, bakan, hakim... varsa hepsini aradık. Ve sonunda "emir"i durdurduk.
Sevindik tabi!..
Ama jandarmayla başetmek mümkün mü!
"O zaman sizi devlet hastanesine alacağız" dediler.
Tamam, dedik.
Ve beni alıp Numune hastanesine götürdüler.(Numune hastanesinin girişinde yaşadıklarım ayrı bir kitap olur, onu sonra anlatırım)
Jandarma dedi ki: "Burada mahkumların kaldığı bir koğuşumuz var, seni oraya alacağız)
Allah Allah, kardeşim ne işim var orda! Ben tutuklu muyum? diye boşu boşuna dil döküyoruz.
Nafile tabi... "Emir!"
Ne yapalım! Tekrar telefonlara sarıldık. Ve hastanenin başhekimini devreye koyarak "acil" vaka olarak normal odaya yatışımızı yaptık.
Tam, Ohhhhhhhhhhh, kabus bitti derken.
Iııh! Bitmedi!
Bir baktım 2 jandarma eri ve bir komutan ayaklarımın dibinde bir şeylerle uğraşıyor.
O da ne! Beni ayağımdan karyolaya kelepçelemeye çalışıyorlar :)
Kardeşim manyak mısınız? Ben felçliyim. Buradan 5 kişi gelseniz beni ancak taşırsınız!..
"Iıııııh, emir!"
Haydaaaaa telefonlara...
Kelepçe iptal :)
Ve tabi ben de!
Olay sonrası ilk gözyaşım o anda döküldü...

Hatırladıkça gülerim...

Büyük geçmiş olsun! Epey sıkıntı çekmişsiniz, ben olsam dayanamazdım o kadarına! :(

ben o kadarına dayanamam deme insan başına gelen herşeye dayanıyo valla... ne diyim yanı geçmiş olsun....

:D bende geçmiş olsun diymeyeceğim çünkü bu kira vermeyen bir kiracı gibi hem evi harap ediyor hem kira vermiyor üstelik bunun mahkemeside yok birde dua et bu kadar dayın var arkanda yani normal birisine bunun yarısını bile yaptırmazlar kardeş :D

oi oi oi neler okuom burda??!! allam ya inanmiom, inanamiom :shock: olamass yaa... durun shokum gecsin bende gülücem : )

vay beee... ne diim, dilim tutuldu...
hü hüe hüehehehee : )))

not: "yashadiklarim" forumu yeni mi ben mi görmedim shimdie kadar?? höö??

memleketimden insan manzaraları işte.Aglanacak halimize gülüyoruz

ABİ BURASI NERESİ?????????

TÜRKİYE Mİİİİİİİİ????? :?:

Olur öyle şeyler,türünün tek örneği,

Sizede geçmiş olsun bu sırada :!:

oturan boğa ne diim valla büyük geçmiş olsun!ilk göz yaşının acısını iyi bilirim.sana yaptıkları!?keşke insanlar daha duyarlı olsa...ALLAH daha beterinden korusun :wink:

sevgili oturanboğa

üzerinden zaman geçince tebessümle hatırlanamayacak tek şeyin ölüm olduğu söylenir. yaşadıkların da bu tezi güçlendiriyor...

sarp murat

:)

benimde var boyle
hastaneye kaldırılmısım ,uyanmaya baslıyorum ,birde baktım sedyeyle biyere goturuluom ,goturende bir mr teknisyeni

-ben nerdeyim
-xxx hastanesindesin
-nereye gidiom simdi
-mr a
olayın sokuyla soruyorum
-abi yasıyacakmıyım
cevap bomba
-bilemem (yalan solese olur sanki pez.. )

ogun olume giden 17 yasında birini oynuyordum bugun guluyorum aynı senin gibi

sevgili oturan boğa yazdıklarına hiç şaşırmadım biliyormusun, çünkü bu anlattıklarını aklı başında olan her insan aman allahım bu ne haksızlık diyebilir ama bir şeyi unutmayalım, türkiyede maalesef işler böyle yürüyor, fakat sen yinede çok şanslıymışsın en azından seni bu düştüğün durumdan kurtaracak dayıların varmış :))) ya birde kimsesi olmayan birisi olsaydın halin nice olurdu. sana çok geçmiş olsun diyor selamlarımı iletiyorum.

arkadslar turkiyede normal insanlar yasiyamiyor

ben sizleri yurekden tbr ediyorum. eger bukadar olaydan sonra

gulebiliyor ve ayakda kalabilmisseniz.

sizler cok guclu karakterlere sahipsiniz
hepinizi tbr ederim

Bende kendimin çok şey yaşadığımı sanıyordum....

Çok üzüldüm... Büyük geçmiş olsun

Ama iyi ki varsın senin gibi bir moderatörüm olmuş

Geçmiş olsun, Nihayet gündeme geldi ve okudum:
Burası Türkiye demiyorum, eski yapılasmanın yeniden kullanıma açılması deniyor buna:Numune Hastanesi. Güvenlik acısından önemli kişiler için -bak buraya sende giriyrosun- ayrı bir bölüm yapılmadığındandır. Mahkumlar için ayrı bir bölüm de yapılabildiğine göre önemli kişiler için ne yazık ki yok. Haydar Paşa Garı varya bir zamanlar hastaneydi, ihtiyaca cevap vermeyince... ama Numune Hastanesi Politikaciların göz bebeği.. Ne yaparsan yap 21. Yüzyılda kullanacağız: Yeni Komedilere hep sahne olacak. G.O.R.A -2- filmin devamı orada çekilirse hiç şaşırmam.

Hahahaha, moderatörlük için değerdi doğrusu :):)
meopius, numune hastanesinde kaldığım sürede o kadar "komik" şeyler gördüm ve yaşadım ki, ooooo GORA'nın 5'e kadar serisi çekilebilir:)
Aslında yaşadıklarımı unutmadan yazmam gerek, ama bi türlü başlayamadım...

bak hocam, G.O.R.A serisi boyunca her oyuncu ve figüranlara tişortler bizden olsun derim. Hatta Taksilere yer vermişle panoları bizden olsun derim:üzerine www.engelliler.biz yazarsın şimdiden CEM YILMAZ'la iletişim kurduğunda başarılar. Fimde Türk bayrağıyla barışık kocaman AVEA reklamı gördüğümce gözleri yaşardı da..

Aşkolsun arkadaşım, öyle egoistlik yapmak değildi amacım...

Ben doğuştan kalça çıkığı sebebiyle 2,5 yaşında ameliyat olmuşum yani bundan 37 yıl önce diyelim

Ve bir ayağımı haifif dönük takmışlar ve kısalmış aslında ayak kısa değil... Ama ailemin yapmış olduğu cahilliklerde var. Ve 3 kere ameliyat olmuşum . hatırlamıyorum bile 2,5 yaşında bir çocuk düşünün...hatta bir sefer masada kalıyormuşum zor kurtarmışlar... Ve bunu yapan adam Çapa'nın bir profesörü..

İşte hayat devam ediyor... bir şekilde sen gene gençliğini güzel yaşamışsındır...Ama ben kendimi ispat etmek zorundaydım... Hep güzel kız derlerdi ama ayağı sakat.....Tabii bunları aştık artık.....ama o yaşta hoş değildi

İyi ki varsın gene de bence :p

ah abicim ne diim.walla yasadıklarının denizlerden mahirlerden hüseyinlerden hicbir farkı yok.sanki 1968 ve 1980 donemınde imişsinde bu davalardan yargılanıyorsunda.ay türkiyem ah ne diiim.bu kadar güzel insanları harcadın.hala aynı senaryoyu dewam ettirmek niyetinde olanlar var.eee tabi kenan evren gibilerini yargılamazsak biz hep bole mahkum oluruz.1982 anayasası mutlaka değişmlei bunlar bu anayasaının urunleri....

Üst Alt