Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Denizde protez ayağımı çalan hırsız!..

semicivan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
DENİZDE PROTEZ AYAĞIMI ÇALAN HIRSIZLARI KINIYORUM

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa allah kahretsin.....insanların ihtiyaçlarını bilerek vicdanı sızlamadan çalan hele ki sağlık araçlarını böle bir insan insan olamaz hiçbir yerde yeri olmaz ne bu dünyada ne ahirette.....allah çıkarır eninde sonunda semicivan geçmiş olsun!

Yuh! Yahu bu tam trajedi. Ne yapacak o hırsız bu protezi. Uzay mekiği parçası felan mı sandı acaba :)

E yok artık memlekette her şey zıvanadan çıkmış.Hepsinin allah belalarını versin.Geçmiş olsun semicivan kardeşim..

eeyyy allahımm ne günlere kaldık.
yaaa ne calağınımı sasırdı bu ruhsuz..

Ben artık tekerlekli sandalyeme bağlıcam kendimi. Her ne kadar sürekli üstüne otursam da, korkmak gerek :)

Vallaha ben hiç şaşırmadım uzun zamandan beri söylüyorum bunu eğer protezlerimizin yada vucutlarımızdaki platinlerimizin vs.lerin para ettiklerini bilseler bizleride gasp edecekler diye. Ve nitekim oldu bunun devamı da gelecektir arkadaşlar suçlulara verilen cezalar hafif kaldığı sürece bunlar olacaktır. Artık sırada bizler varız. Sandalyeye kendini bağlasanda birşey değişmez senide çalarlar Bülent iyi para edersin. :D Geçmiş olsun arkadaşım keşke böyle bir talihsizlik yaşamasaydın ama yaşamışsın ve yaşayacağız çok çok çok dikkatli olmaktan başka bir çaremiz yok.Ben gölgeme bakarak yürüyorum yolda arkamda biri var mı diye.

Evet denize gitmiştik ailece protezimi arabamın bagajına koydum gözükmesin diye bir saat sonra arabanın yanına geldiğimde camı kırıp bagajdan ayağı çalmış artı ssk da tekrar pretez vermedi süreyi bekliyorum şimdi eski pretezi kullanıyorum

OturanBoğa' Alıntı:
Ben artık tekerlekli sandalyeme bağlıcam kendimi. Her ne kadar sürekli üstüne otursam da, korkmak gerek :)

Valla ben de bunu anlayamadım! :? Hanginizi çalacak? Bence sen, tekerlekli sandalyeden çok daha değerlisin.. Ancak "SATILIK" olmadığın için, 5 para etmezsin, onların gözünde.. :wink: Sevgili Oya'ya katılmıyorum burada. :oops:

Sevgili semicivan, çok çok geçmiş olsun!

selam ben işitme engelliyim.

selam sevmican ben işitme engelliyim. allah kahretsin. çok çok geçmiş olsun.

Daha neler göreceğiz Allahım.

Geçmiş olsun arkadaşım.

Olmaz olmaz demeyin arkadaşlar burası Türkiye olmaz olur.
Dikkatli olalım diyeceğim ama artık kime, neye dikkatli olacağımızıda şaşırdık.

AMAN ALLAHIM.
Artık denizlere de protez ayaklarımızla girelim. Ne Yani bunu çalanlar gidip kime satacak acaba ESKİCİYE mi?
Çünkü bildiğim kadarıyla protez ihtiyacı olan tüm vatandaşların protez ihtiyacını Devlet karşılıyor bence. Çünkü Ben Çalışmadığım zamanlarda 2022 sayılı yasadan faydalanarak yürüme cihazı aldım. Çalıştığım durumda ise SSK dan aldım.
Yoksa hırsız bu protezleri başka protezlerle mi karıştırdı? Mesela Altın diş protezi gibi bir şy mi sandı?
Ne diyeyim BÜYÜK GEÇMİŞOLSUN.

Geçmiş olsun arkadaşım. Kötünün iyisi, ayağındayken çalmaya kalkmamış.
Artık bende arabamı , arka bahçedeki köpeğimin kulubesine koyacağım.

semicivan' Alıntı:
Evet denize gitmiştik ailece protezimi arabamın bagajına koydum gözükmesin diye bir saat sonra arabanın yanına geldiğimde camı kırıp bagajdan ayağı çalmış artı ssk da tekrar pretez vermedi süreyi bekliyorum şimdi eski pretezi kullanıyorum

yuhh artık yaa Allah belasını versin bunların. ne günlere kaldık :(

bide arabanın camını kırıp almışlar öle mi? :shock: antika yada tarihi bi eser, heykel falan mı sandı diycem ama ayırt edemicek kadar salak deildir heralde :roll: walla bende cafeye falan gidince değneklerimi 2 metre öteye koyar bırakırım, umursamam. bazen derim alırlar mı acaba die ama içimden güler, kim naapsın derim değneklerimi. götürebilecekleri ihtimalini hiç düşünmemiştim ama olabiliomuş :x yazıklar olsun.. e ölmüş birinin ağzındaki altın dişi alıcam die gece yarısı mezarı kazıp kaçan insanların yaşadığı bi ülkede herşeyimizi çaldırmamız mümkün.. geçmiş olsun arkadaşım..

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN SEMİVİCAN.Bende Side'de tatildeyken Denize girmeden önce şezlong yanında giysilerle uzun bacak yürüme cihazımı kamufle ediyorken,bazı arkadaşlarım ya bunu kimse çalmaz ki diyor du bana,bende çalmaz ama ya çalarsa burdan istanbula kadar nasıl giderim o korku bile bana yetiyo dedim.ne yazık ki çalanlarda varmış.Allah cezalarını versin böylelerinin..

semivican sen protezine modifiye falanmı yaptırdın? ne bilim altın kaplama ya da en azından parlak bi sarıya falanmı boyadın? yada aslında nietleri araba teybini felan almaktı da baktılar bişei yok sinirlenip senin protezemi saldırdılar? hakkatten amerikadan FBI gelse araştırsa yeridir. nereye gidiyor bu millet bööle anlamıyorum ki! neese büüük geçmiş olsun......

HERŞEYİN ÇALINDIĞINI DUYMUŞTUM HATTA 3 AY ÖNCE BENİM ARABANIN İKİ PLAKASINI DA ÇALMIŞLARDI DA OHAA FİLAN OLMUŞTUM. AMA BUNA DAHA DA ÇOK ŞAŞIRDIM İNANKİ....

belki hırsız sakattı protezine ihtiyacı vardı :lol:

Bunu bi kanala mail atsana yahu,valla haberlere çıkar bu olay hatta tüm kanallarda haber olur yaw.

Çok şaşırdım..... :?

Çok üzüldüm.... :(

Bakalım daha neler görücezzz....

Geçmiş olsun........

Yuhhhhh yani hani derler ya bir yaşıma daha girdim diye gerçekten
hayretler içindeyim.

Alsında münasip bir şekilde kullansın yaratık.

Protez, işitme cihazı, baston, tekerlekli sandalye gibi ihtiyaçların garantisi yok mu? Sigorta ya da kasko yapılır mı? Öyle bişey yok diyenler haklı mıdır? Böyle bir kanun var mı? Yoksa yeni yasa için şart olsun bence.

SÖYLEYECEK KELİME BULAMADIM NE DESEM BUNLARA FAYDA ETMEYECEĞİ KESİN. ALLAHINDAN BULSUNLAR.

gülnihal'den

yani yuh.. artık söylenebilecek hiçbir sey yok...

Hani hırsızlar için kullanılan bir tabir vardıryaa.. İnsanın gözündeki sürmeyi çalarlar diye...

sanırım birgün gelip onuda yapacaklar..Gerçekten üzüldüm arkadasım

geçmis olsun

Kleptomani (Çalma Hastalığı)

Kişinin kullanmak için veya parasal değeri için gerek duymadığı nesneleri çalmaya yönelik yoğun istek duyması ve bu isteğe tekrar tekrar karşı koyamamasıdır. Hırsızlık girişiminden önce giderek artan bir gerginlik duyar. Hırsızlık girişimi sırasında ise haz alır, doyum bulur veya rahatlama sağlar. Çalma girişimi kızgınlığı gösterme veya intikam alma amacını taşımaz. Bu girişimin kendisine veya başkasına zarar vereceğini bildiği halde isteğine karşı koyamaz. Sıklıkla küçük hırsızlıklardan dolayı tutuklanır. Tedavide kendini tanımaya ve kontrol etmeye yönelik psikoterapi ve bazı ilaçlar kullanılır.

hastaymış demek ki bu hırsız!

bizim komsunun tekerlekli sandalyesi vardi kapinin
onune cikarmis karisi aradan iki dakika gecmemis
sandalye ucmus :lol: :cry: gulermisin aglarmisin
cok kotu bir olay...aslinda kinamak yetmez boylesini ya neyse

Üst Alt