Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Canım ülkemin can çıkaran Formaliteleri

Fuzulim

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Otomobilimin motor muayene zamanı gelmişti.
-GÜnlerden Çarşamba : Çalıştığım kurumdan izin aldım. Maliyeye muayene harcını yatırmaya gittiğimde hiç haberim olmayan bir kısım trafik cezaları ve faizle artmış 400-500 milyonluk bir meblağ ile karşılaştım. Üzerimde yeterli para olmadığından iş yarına kalmıştı.
- Günlerden Perşembe: çalıştığım kurumdan izin alıp maliye ye tekrar gittim. 1-2 saat sıra bekledikten sonra gerekli harçları yatırdım. Ama motor muayenesinin yapıldığı yer şehir dışında uzak bir yer olduğundan mesai saatlerinin içinde kavuşamayacağımı düşünerek bunuda yarın hallederim dedim.
- Günlerden Cuma: utana sıkıla tekrar izin alıp motor muayenesinin yapıldığı şehir merkezine 15 km uzaklıktaki Şehrin batı tarafındaki Karayolları Muayene istasyonuna gittim. Saat 11:30 du. Ama hiç kimse yoktu. Mesaileri bitmişti veya onlarda benim gibi kendi birtakım işlemleri takip için diğer kurumlarla uğraşmaktaydılar :D. neyse geri döndüm.
- Günlerden pazartesi ydi. Artık ar damarım yırtılmıştı. çalıştığım kurumdan yine izin alıp Araç muayene istasyonunun yolunu tuttum. (15 km) Bir kaç araç vardı sırada. Onların işi bitip sıra bana geldiğinde önce elimdeki ruhsat v.s görevliye verdim ve motor kapağını açmak istediğimde görevli hiç açma kardeşim senin araç muayene kağıdın dolmuş dedi. Eee ne olacak şimdi diye sorduğumda; Şoförler cemiyetine gideceksin dedi.
Vakit kaybetmemek için hemen şoforler federasyonunun yolunu tuttum. Şoforler federasyonu da şehrin doğu tarafında ve dışında tabi. Yaklaşık 20-25 km mesafe katederek buraya ulaştım. Ne işe yaradığını çözemediğim şoforler federasyonuna belli bir miktar para yatırdıktan sonra harcın yattığına dair bir kaç kağıt verdiler. Ama akşam olmuştu artık.
- Günlerden Salı : Tekrar izin alıp araç muayene istasyonuna gittim. Elimdeki kağıtlarla aracımı muayene ettirdim. Görevli muayene işlemin tamam ama muayene kartı alıp bunu işletmen gerekiyor dedi.
Muayene kartının satıldığı trafik sicil amirliğine gittim. Söz konusu karttan almak istediğimi söyledim. Görevli memur 30 milyon rica etti. :) Üzerimde yok abi deftere yaz sonra veriyim dediysemde kabul etmedi. :D
- Günlerden Çarşamba : Biyerlerden para bulup Çalıştığım kurumdan tekrar tekrar izin alıp (ha bu arada izinleri mesai bitimine doğru alıyorumki dairenin işleri de kalmasın) Trafik sicil amirliğinin yolunu tuttum. Kimlik kartı büyüklüğündeki karta 30 milyon tl verdim. Görevli memur bak kardeşim şimdi bu kartı daktiloyla doldurman gerekiyor dedi. Yolun karşısındaki muameleciyi tarif etti. Muameleciye gittim. Kapısı kitliydi ve içerde kimseler yoktu.
Artık sinirlerim iyice yıpranmaya başlamıştı. Bütün param ve aracımdaki benzinim bitmişti. Oturup bekleyeyim dedim. Yarım saat sonra mumeleci geldi. Ohh şükür dedim. Bey abim şu kartı doldurabilirmisiniz diye yanaştım. Tabi kardeşim. 3 YTL dedi. Ha bişe değilmiş içimden söylenerek elimi cebime attım bi de baktımki 2 YTL param kalmıştı. Adam 3 ytl olmadan yapmam dedi hak dedi. Sinir oldum yaaa.
Gidip dairede daktiloyla bari kendim doldurayım dedim. Dairede bu kağıdı doldururken yalnış doldurdum ve silmek isterken ne olsa beğenirsiniz
KAĞIT YIRTILDI. :shock: :eek: :x :evil: :D :?: :arrow:
Ama pes etmedim ve bu işi bitirmeye yemin ettim.
Önümüzdeki hafta içi inşallah bu işi bitireceğim.
Gelişmeleri sizlere anlatırım.
Yazı biraz uzun oldu ama bu kısaltılmış hali. Detayları yazmadım bile.

Güleriz ağlanacak halimize. Tam Aziz Nesinlik bir hikaye olmuş bu.

Ülkemiz tıpkı diğer ülkeler gibi kurumlardan oluşmuş bir makinaya benzer. bu kurumlar doğru dürüst işlerse mersedes gibi bir makina çıkar ortaya. İşlemezsede işte böyle reno toros gibi bir ucube çıkar. Artık nerde su ısıtır nerde hararet yapar bilemezsin. Senin makinede hararet yapmış yokuşu çıkamaz olmuş fuzulim.

Üst Alt