Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Başından açıklaması zor olay geçen var mı?

bayke

Üye
Konular
58
Reaksiyonlar
0
iki yıla yakın rehabilitasyon merkezinde kaldım. gündüz yoğun bi fizik tedavi süreci vardı. akşamları tv salonunda toplanıp sohbet ederdik. bu arada şuna şahit oldum. özellikle sonradan bi kaza geçirip engelli olan kişilerin mutlaka olağan üstü bir hikayesi oluyordu. hani tv lerde işlenen sırlar kapısı programlarındakilere benzer şeyler. o sıralar biraz materyalist düşüncedeydim. sallıyolar yaa derdim. ama izahı zor 3-4 tane olay yaşayınca
imana geldim :) bakmayın şu sırıtan smileyi koyduğuma valla ciddiyim. şimdi merak ediyorum başından böyle garip(!) olaylar geçen var mı..varsa bizlerle paylaşabilir mi? ilk hikayaler benden olacak.

Aman menekse, cok uzuldum canim...
Ne denir ki buna bilemiyorum, iyi ki akraban oradan geciyormus o sirada, valla insanin hayati ufacik seylerle degisebiliyor, neyse ki atlatmissin,.. sevdiklerin yanindan hic ayrilmaz bundan sonra insallah..

Şaşkınlıkla okudum hem yaşadığın olayı,
hem de o yaşta bunları hatırlıyor olabilmeni...
Bu güzel tesadüf senin belkide hayatının akışını tamamen değiştiren bir olay olmuş.
Ben de hep geçmişi hatırlayamamaktan şikayet ederim, bir iki puslu anı hariç
Bilmiyorum hatırlamak mı iyi hatırlayamamak mı..
Ama ne yaşamış olursan ol sen şimdiki Menekşe'sin ve belki bunu o yaşadıklarına borçlusun
Ben hep şunu söylerim yaşadığım acı olaylarla büyüdüm, olgunlaştım...
Hep bu neşeli, gülen yüzünle kalmanı dilerim....

eeeh? nedir peki seni imana getiren izahi zor olaylar, bayke??
hicte sefmem öle 'sir kapisi' programlarini ama merak ettim yawf... :)

@menekshe:
:shock: uhiiyyy... sadece bitanesi mi?? buna benser cok mu olay yashadin yane??

merak insanın doğasında vardır..kiminde az kiminde çok..

sır kapısı türü programlar aşırı dramatize edilmiş ve abartılı gelir bana.. ama gerçekten halisinasyon diyemeyeceğim bazı şeyler yaşadım ve bizzat şahit oldum..yazması uzun ve yazarken de konuyu tam anlamıyla izah edebilecek cümleleri kurmakta zorluk çekeceğime inanıyorum. :!:

Bayke yetti valla daha şimdiden tüylerim ürperdi ,giriş taksimi bile bölese anlatıcaklarını gece okumıyayım ben korkarım ...

anlatılamaz zati

Bana gülün kokusunu anlatın..ben de size o olayları anlatiim..
Dedim ya bazı şeyleri anlatmaya kelimeler yetmez. Sadece duyularla algılanır.
Ama mesela anlatabileceğim bi olay var.
Hacettepede yatıyordum..boyun kırığı..kafatasımı delip ucunda 9kg ağırlık olan bi zincir takmışlardı(traksiyon deniyor) sağa sola dönmek yok..omuzlarımdan aşağısını hissetmiyorum..annem devamlı 21 tane fatiha oku sabır ve şifa dile dedi. (derler ya düşen bi uçakta ateist olmaz diye:)
tamam okuyacam da şaşırmadan 21 i nasıl sayacağım. o sırada parmaklarımda duyu ve harekette yoktu. sabah pansumana geldi dr. lar. içinde kırmızı sıvı olan bi ampulun kafasını törpüledi hemşire,sonra ucunu eliyle koparmaya çalıştı,ampul kırıldı ve ilaç etrafa saçıldı.
ınınınnnn
saçılan ilaç damlalarından bi kısmı da tavana yani tam benim mecburi bakış noktama sıçramıştı. o damlalar tam 21 taneydi ve tespih gibi sıralanmıştı. :?:

(yashasin, dilekleri kabul olan birini buldum... hazine bulmak gibi bishi bu... ii davraniim bare :mrgreen:)

ama bana bak bayke, yukarda "ilk hikaeler benden olucak" demishin, shimdide yok gülkokusu, yok anlatilmas, yok bilmem ne... madem anlatamiicaktin nie sös veriosun o zaman? he?? grrrr.... =)p

neyseki yazdiin bu olay cok fasla bensememish sirkapisina ;)... ama ilginc gercekten... shimdi böle sheyleri sonradan kaza gecirip engelli olanlarin cou yasharmi sahiden... bu daha da ilginc...

el cevappp

bu yazdığım ikinci olayım yani" ilk vukuuatlar benden" sözümü tutmuş oldum sayılır. ortada gerçekleşen bi dilek yok ki sefgili dostum bana tesadüf ötesi gelen bi,iki şeyi yazdım..
gerçekten bi gurupta bu tip konular açıldığında nedense herkesin anlatacak bi şeyi oluyor. olmayanlar benim neyim eskik modlarına girip uydurmaya başlıyor ..farzetki 5 kız biraraya geldi üçü aşklarını anlatıyo ballandıra ballandıra...anlatçak bişeyi olmayan diğer ikisi anında yazmaya başlıyo dii mii...işte bu da öyle bi şey..% 50 si palavra.
AMA Bİ ŞEYİ İSTERSENİZ AMA GERÇEKTEN TÜM KALBİNİZLE YÜREĞİNİZLE RUHUNUZLA İSTERSENİZ GERÇEKLEŞİYOR BUNA İNANIN...
Tabii hemen ertesi günü kapıyı açıp aaa dileğim gelmiş mi aceba diye bakmayın. Çoğu zaman yıllar alıyor...AMA OLUYOR...İNANIN BANA OLUYOR.
piyangodan en büyük ikramiye bana çıksın türü isteklerle mantık sınırlarını zorlamayın...çünkü akıl ve mantığınızı da ikna etmek zorundasınız.

menekşecim inan çok üzüldüm......her yaşadığın kötü olayı kötü bir anı olarak deil de bir tecrübe olarak algılamaya çalış..ama seni tanıdığım kadarıyla bu acılar senin güleç yüzüne zarar verememiş..bütün olusuzlıklara rağmen hep gül hep gül... :p

ha öle miii, dilek deilmiidi o? ii davranmama gerek kalmadi sana o saman, hehe... :p
ben de sandimdi ki 'bi tesbih olsada 21 fatiha.yi shashirmadan okusam" die düshündünde o yüsden hemshire hanim (farkinda olmadan) tesbih yapiverdi tavana... (dalga geciom sanma! walla öle düshündüm bak)
demek %50si palavra? ii ki dedin, nasi bi arashtirma yapsam da bunun sebebini örensem die düshünüodum tam da... :)
bu yazdiin ikinci olayinsa birincisini neree yasdin, bayke??
kirmizi renkte yasdiklarina katiliom... tamam, tamam sakin ol, inaniom sana... hatta cok istediim bishi bitürlü gercekleshmiosa, yeteri kadar istemiomushun demekki diom kendime...
piango meselesine gelince yillar önce duyduum bi fikra geldi aklima:
adamcasin biri cok istermish piangodan büük ikramie kendisine ciksin... sürekli dua edermish tanriya...
yalvarirmish, yakarirmish, cok cok cok istermish ama bitürlü cikmasmish...
sora adam yashlanmish, ölüm yatainda "ey büük tanrim, o kadar istedim, o kadar yalvardim, neden cikarmadin büük ikramieyi bana" die sormush...
tanrida ona "a be kulum, bi kes olsun piango bileti almadin ki büük ikramieyi cikarttiriim sana" demish...
hüehehee, ben sefiom bu fikrayi :)

hikayenin ilki bu linkte..niye burda bilmiyom billa

http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=6710&highlight=
sevgili rekursion birinciyi buraya yazmıştım..
bi de senin yazdıklarını okuyabilsem..
daha uzun bir cevap yazacağım ..lakin okuyorum da anlayamıyorum.
kesintisiz tam 20 yıllık profesyonel bi öğrencilik hayatım var ama an-la-ya-mı-yo-rum :(
kuşak farkı dedikleri bu olsa gerek.
sanırım bu değişim normal.
istiklal marşımızı bile çözümlemek için sözlüğe bakmak zorunda kalmıyor muyuz..!
Demirel Özal'a "tezyif mütezeyyifin değeriyle mütenasiptir" demişti de anlamını çözmek için gazeteciler üç gün tartışmıştı.

Re: hikayenin ilki bu linkte..niye burda bilmiyom billa

bayke' Alıntı:
Demirel Özal'a "tezyif mütezeyyifin değeriyle mütenasiptir" demişti de anlamını çözmek için gazeteciler üç gün tartışmıştı.

Peki ne demekmiş ? :?: :arrow:

evet haklısınız,bi alt yazı geçeyim

"tezyif mütezeyyifin değeriyle mütenasiptir" HAKARET, HAKARET EDENİN DEĞERİYLE ORANTILIDIR. değer verdiğiniz bi insan size hakaret ederse bu koyar. ama hiç önemsemediğiniz bi insan size hakaret ederse iplemezsiniz dii mi? olay bu (lütfen kimse alınmasın bunu o an ilk aklıma gelen bi cümle olduğu için yazdım..)

Güzel ve o kadar da ilginç bir bölüm.

İlk yayınlandığından beri düşünüyorum. Evet dünyada bir boyut daha var belli
o boyutu ilimle veya herhangi bir şeyle açıklamak mümkün olmuyor.

Bunlar yaşanıyor orası muhakkak ama açıklanması, bu konu beni tedirgin ediyor.

Bu yüzden olay yazmak istemiyorum.

Sadece özü ile iligili bir kaç şey söyleyebilirim.

Benim kafamda oluşan bir senaryoyu veya kurguladığım bir şeyi aynen yaşadığım oluyor.

(Lütfen bunu loto toto piyango bayağılğına indirgemeyelim.)

okay, tamam "bi shey olmaz aaaagbi yaa"yi da okudum... cok cok saol...

:) icin rahat olsun bayke, kushak farkiila falan alakasi yok... ben yazmasini pek beceremiomda o yüsden anliamiosundur beni... zaten mesajinla "madem herkese acik bi foruma yaziosun, düzgün yazda anlialim seni, kardeshim" demek istiosun galiba... ;)
haklisinda... biraz daha gayret göstersem azicik daha düsgün yazabilirim belkide... ama raat olmai sefiom ben...
entel takilmaktanda fazla hoshlanmam (gerci istesem de beceremem zaten... hehehe)...

üff, kurt düshürdün shimdi icime: hic mi bishey anliamadin yazdiklarimdan, bi kismini mi sadece??
eer bi kismiysa sor tekrar anlatiim istersen... (yoksa tezyif ettiimi falan mi düshünüosun? :p)
hayir, eer ciddii ciddii hic anlashilmiosa yazdiklarim boshuna kalabalik etmiim burda, alman forumlarina cekiliim bari... ;)

neyse (anlashilmak ümidiile) konuya döniim tekrar:
menekshenin de senin de yazdiiniz olaylara tesadüf demeye cekinio insan gercekten...
aferits gibi ben de bu bölümün ilginc olduunu düshünüom...
en cok ilgimi ceken yönü de "özellikle sonradan bi kaza geçirip engelli olan kişilerin mutlaka olağan üstü bir hikayesi oluyordu" diyen sözlerindi... olaylarin kendisinin aciklamasini aramaya kalkishmadim ama özellikle bu kishilerin böle olaylar yashamasinin nasi bi aciklamasi olabilir acaba die düshünüodum ki "anlatilanlarin %50 si zaten palavra" dedin, vazgectim düshünmekten ;)

eskiler der ki..

çok eski bir deyim vardır hissel kalbel vukuu ..kullandığımız türkçeye çevirirsek "içine doğmak,olacakları önceden hissetmek" falan diyebiliriz. sonradan engelli duruma düşen kişiler sanki başlarına gelecek olayı daha önceden bi şekilde hissettiklerini anlatıyorlardı. ne biliim, anlamını pek çözemedikleri kendilerinin veya yakınlarının gördüğü garip bir rüya veya günler süren nedeni belirsiz bi iç sıkıntısı...
Bakın bende öyle oldu, boynumu kırdım rahatladım :)
Tam benim kaza geçirdiğim saatte evimizde bulunan çok yakın bi aile dostumuzun ayağa fırlayıp kemal'e bi şey oldu demesi..!

Bana aktarılanlardan biri şöyleydi. Gençler traktörün arkasına doluşarak komşu köye düğüne gidiyorlar ,traktör yolda devriliyor..ölenler yaralananlar oluyor, sağlam kalan yok. Bu arkadaş traktörü kaçırıyor, atla gideyim diyor.
Traktörün devrildiği saatte, hatta dakikada bu da attan düşüp belini kırıyor.
İki tarafın da kaza geçirmesi normal ama aynı saate denk gelmesi insanın kafasında soru işaretleri oluşturuyor. Attan düşmesi için de bi sebep yoktur durduk yerde hayvan şahlanıp bunu sırtından atmıştır.
Atın ismi de nedir biliyor musunuz SAKİN çünkü oldukça sakin bi hayvanmış..! ama aniden dellenivermiş işte.

Diğer konu..ben hızlı okurum bunun tekniği şudur..cümleyi baştan alıp gözünle takip ederek okumazsın..kelimelerin tam ortasına bakarsın (beynin fotograf çekme özelliği vardır ) kelimeyi beyin tamamlar. Çok hızlı okuyanlar ise cümleye hatta sadece paragrafa bakarlar ve konuyu yine beyin tamamlar. senin yazın beynimin alıştığı formatın dışında olduğu için okumakta zorlanıyorum..tabii tek tek hece hece okusam anlarım da alışık olmadığım bu tarz okuma bana sıkıntı veriyor. Elim ayağım karıncalanıyor. Yoksa özne,yüklem tümleç yerli yerinde sevgili rekursion SEN BU İŞİ BİLİYORSUN DA ...anlatımına renk katmak için böyle yazıyorsun sanırım:)

evet, 1999 marmara depreminden sonra da kimlerle konushtuysam senin sölediklerine benser sheyler anlatti cou...
"rüasini görmüshtüm zaten" veya "usun zamandir icimde garip bi his vardi zaten" gibi cümleler duymaktan bikmishtim :)
hemen hemen herkes hissetmishti önceden güya...ya, aslinda inanmiom deil... doorudur, ne diim...
benim icime hic bishi doomadi die onlar da atiodur kafadan diemem tabe... yinede, dediin gibi "%50si palavra" galiba... ;)

"traktör ve aniden delleniveren sakin at" olayi 2 yil evvel serettiim "final destination" isimli filmi hatirlatti bana... ordada havalandiktan sonra düshücek olan ucaktan bi shans eseri inen yolcular, ucak düshtükten sonra bikac gün icerisinde sirasiila, tek tek sacma sapan kaza gibi görünen olaylarda ölmüshlerdi... ama o bir filmdi...
sen gercekten yashanan olaylardan bahsediosun...

dier konuya gelince:
Cmabridge Üinversitesinde yaipaln bir arsaitrmaya gröe, bir kleimedkei
hafrlrein hnagi siarda didizlikleri dgeil, ilk ve son hafrlrein dgoru yedre
olamalri öenm tsamiatkadir. Geirsi taammen kamradasir ve ynie de surosnuz
olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek diegl
kemileelri bir btüün oralak omukadisir.

anlatmak istediin bumuydu? ;)
merak etme, bikac gün sonra benim yazilarima da alishir aynen böle okursun... beyninin yeni bi formata alishmasinin ne zarari olucak... hem ben de sizlerin yazilarini okumakta zorlaniom basen... ikide bi söslüe bakmak zorunda kaliom icabinda... biras da sis zorlanin... oh olsun! :p okurken elin ayaan mi karincalanio?... huahahaha alemsin walla =)))

rekursion ..alıştım alıştım tarzına merak etme . Pek hızlı olmasa da okuyabiliyorum artık yazdıkları..insanoğlu bu hayatta nelere alışmıyor ki dii mi ? Formların birinde rast geldiğim oldukça uzun bi life story in var onun ancak 1/3 ünü okuyabildim. ne zamanki bi çırpıda tamamını okuyabilecek duruma gelirim , işte o zaman hahh dicem; rekursioncayı tamamen söktüm :)

merhabalar,
Rekursion yazıların gayet anlaşılır ama sabırla okumak gerekiyor. biraz da sabırlı olalım di mi :)
aslında çok ilgi cekici bir bölüm olduğunu bende söylemeden edemeyeceğim.

her insanın sezgileri vardır bu kimi insanda az kimi insanda ise fazladır. kimi insan sezgilerine çok fazla güvenir kimisi de bunu kullanmasını bilmez. eğer bir konuya dikkatimizi verirsek onu sezgilerimizle, hislerimizle açıklığa kavuşturabileceğimize inanıyorum.

unutmadığım olaylardan örnek verecek olursam.
1- çocukken sanırım 9 yaşlarında falan olmalıyım. evde yalnızdım o sırada. şimdi telefon çalacak demiştim kendi kendime ve çok ilginctir gercektende aradan iki dakika geçmemişti ki telefon çaldı.

2- 14 mü yoksa 15 mi tam hatırlamıyorum. neyse o yaşlarda çarkılefek yarışmasını izliyordum. o yarışmanın sonunda sessiz ve sesli harfler söylenir. yarısmacıdan önce harfleri ben söyledim ekranın karşısında. ama söylediğim harfler doğru olan harfler değildi. benim söylediğim tüm harfler yarışmacınınkilerle aynıydı. belki de yarışmacı ile bir şekilde iletişim kurmuştum.

3- bazen birini düşünürsün , düşündüğün kisi aynı anda çıkagelir ya da seni arar.

daha bunlar gibi birçok şey vardır ama aklıma gelenler bunlardı. belki de çocukluk döneminde olduğu için unutmamışımdır.

bunların tesadüf olabileceğini bende düşünmüyorum. aslında loto falan mı oynasam ; belki tutar :)) ama yok lotodan büyük ikramiye bana çıkar diye oynamıyorum o tür oyunlar. :)

Ben alakasız bir şekilde parapleji oldum ve kendimi tekerlekli sandalyede buldum. Normalde kısa ve acısız bir şekilde ölmem gerekiyordu belki de...

Fakat sandalyedeki durumuma alışmam, daha doğrusu yeni hayatıma alışmam sırasında dünyaya gelmem ve sonrasındaki yaşadığım olaylar birbir aklıma gelmeye başladı.

Öyle sorunlu ve şanssızdım ki, daha dünyaya merhaba derken bile bir terslik vardı VE EVET BEN! babası askerdeyken, annesi doğurmak üzere bir taksiyle hastaneye yetişirken; taksi içinde TERS çıkarak merhaba dedim dünyaya!

O gün bugündür hayatta herşeyim ters, hep şanssız gitti. Lise sona geldiğimde birşeyin farkına vardım. Hayatımda 2 kez kötü 1 kez de müthiş iyi birşey oluyor. Hiç sekmez kötü bişey olduğunda hep "sıradaki" derim içimden, ayrı ayrı üzülmeden ikisini birden aradan çıkarayım diye.

Ve birkaç yıl öncesine kadar kendimle ilgili birşey daha dikkatimi çekmeye başladı, sürekli büyük acılar yaşıyor, görüyor, tanıklık ediyordum ama hala hayattaydım.

Hayata karamsar bakmıyorum ama inançlarımın güçlü olduğunu söyleyemem, kafam bu konuda çok karışık.. Belki beni kendime getirmeye çalışıyor yukardakiler, onun için yaşıyorum tüm bunları kimbilir..

insanın başıan elbette kötü olaylar geliyor ve mucizeler;

mesela benim de başıma gelen ve unutmadığım bir kaç şey var paylaşayım hemen;

1. orta üçüncü sınıftaydım...ve ilk yarı dönem,günlerden cuma ve karne alıcaz..bizim okul sakaryanın en işlek caddesi çark caddesini geçince varılan yer..ve üzerimde kırmızı bir montum var..o günde defter kitap götürmemişim..karşıdan karşıya geçmek için kaldırımdaydım ve dönemin belediye otobüsleri(kırmızı istanbuldakilerle aynı) geliyor karşıdan..dedim ki kendi kendime ben geçerim hızlıcana bu uzak henüz ve 2 adım atmamla birden otobüs karşımda belirdi..sanki metrix gibi:D çakıldım yerime ama kendimi geriye verdim ve işin garibi o zaman diliminde denge sistemimi arkadan birinin montuma asılmasıyla sağladım bunu çok ii biliyorum..ve koca otobüs geçti ve montum parçalandı ve herkes başıma toplandı ve ben arkamı döndüm arkamda montumtan tutup beni çeken kimse yoktu:)

------------------------------------------------------------------------------------

2. olay... lisedeydim ve bir yaz tatili..kefkene gittik komşularımızla pikniğe..filiz abla hadi sahile gidelim dedi..tamam dedim o da albenisi fazla sağlıklı bir hatun.. başladık yürümeye ..sahil yolunda kaldırım yoktu piknik alanıyla arasında ve iki kenarda boşluklar var yol dar ...neyse karıdan bir kamyonet ve içinde bir manyak filiz abla önde bende arkasındayım yürüken birden araç içindeki maganda filiz ablanın üzerine kırdı direksiyonu..hani korkutacak ya sözüm ona o hemen attı kendini yol kenarındaki boşluğa ...ve benle araç ve cahil maklukat kaldık karşı karşıya bir an dondum..araçla mesafem gittikçe azalıyordu,derken birisi hızla ittirdi beni,donduğum yerden ..birden kendimi sağ taraftaki boşlukta buldum..işin garibi beni ittiren kimse de yoktu...

........................................................................................................

3. olay.... 99 marmara depremi..yengemin kızkardeşinde kalıyorum o hafta sıkılıyoruz..akşamalrı biralar lay lay lom...ve ağlamalar zırlamalar ...o gün eve gidecektim..16 agustosta ,bizimki kal diyor ne olur bugünde kal...yaw diyorum sıkıldım ben eve gideyim..yok diyor kal..annemi arıyorum diyorum ki ben bugünde kalıyom 17 sinde dönerim..tamam diyor annem..derken kardeşim arıyor abla bende geleyim mi diye..(kii kardeşimi hayatta pc başından kalıramazsınız) gel ablam diyorum..mangal yapcaz akşama birlikte döneriz..o da köfte alıp geliyor..akşam mangal yapıyoruz.. rakı masası hazırlanıyor ve ilkkez rakı içiyorum :)) bira rakı mangal derken kafa gitmiş laylaylom..cenem açılmış ağlıyorum salya sümük yengemin kız kardeşide evli ve bir çocuğu var...onu henüz bebek:) neyse gece 3 olmuş bizim dünyadan haberimiz yok ve sızdım sızacam ama ne hikmetse içimden ağlamak geliyor durmadan..nagihan diyorum senle yatalım biz...en son yatak odasında onunla yattığımı ve gece lambasının turuncu ışığını anımsıyorum...sonra birden müthiş bir sarsıntı..ben yatakta oturuyorum ve nagihan hala uyuyor..odada eşyalar yer değiştiriyor..aklıma ilk gelen şey kıyametin koptuğu..tamam dedim kıyamet kopuyor ve cehenneme gideceğim hiç şansım yok..ağlamaya başlıyorum..nagihanı dürtüyorum kalk kıyamet kopuyor cehenneme gideceğiz...:)) bu uyanıyor ama sarsıntı devam ediyor canhıraş çığlıklar insanlarda..paldır küldür aşağıya iniyoruz..aileme ulaşıyorum ilk aramada ve canlarının sağ olduğunu öğrenmenin vermiş olduğu mutluluk var...sonra ;yukarı çıkıp bir kaç parça eşya almaya niyetleniyoruz ,eve giriyoruz ve 2. kattaki evde herşey yerli yerinde 1. kat harabe 3. kat harabe.. bir tek 2. kat yani bizim katta bizim toplamadığımız içki masamız ters düz olmuş herşey yerinde..içki bardakları ve şişeler parçalanmışş..
allahım diyorum mucize...TÖVBE..(ki 99 depreminden sonra hiç alkol almadım bir daha),sonrasında enkazdan çıkan bir insan yapyığım kalp masajı ve insanların beni doktor sanması...ki......................1 hafta önce evimde sandeviç hazırlarken kendime trt3 de izlediğim bir ilk yardım programında gördüklerimi..önce sandeviçime sonra bir insana yapışım... bir insana yeniden hayat vermek..ve eve dönüşümüz tüpraşın alev alev yanması...5 saatte sakaryaya 1 milyonken yol ücretleri adam başı 5 milyon verip dönme mücalemiz..o zaman bile soygun devam ediyor düşünün...ve sakaryadaki evimizde,odamızın hali hala gözümün önünde...açılmayan bir oda..kitaplık kapının üstüne düşmüş..kardolap yatağım üstünde...kısacası 1 gün önce dönseydim eve ki niyetim öyleydi ,,yaşıyor olmayacaktım belkide..aynı şekilde kardeşimde....

.......................................................................................................

Üst Alt