Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Babam beni sevmiyor...

sirinyüzlü

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
canım bugün öyle sıkıldı ki babam bana tokat attı sebep ne biliyor musunuz
matematik sınavından geçersiz not aldım
daha yaşımız kaç niye böyle yapar bu büyükler anlamadım gitti.....

takma kafana şirin yüzlü yeterki tokatı atan baban olsun (atmasa daha iyi olur ama) yeterki hayat bize tokat atmasın

"babam beni sevmiyor"

Bu şekilde hiçbir zaman düşünmeyiniz. Babalar, genel olarak ele alırsak erkekler, duygularını genelde bir bayan kadar rahat ifade edemezler, en azından çoğunluğun böyle olduğunu düşünüyorum, kısmen kendimde de gördüğüm için söylüyorum. (yandık şimdi, erkek arkadaşlar "erkeklerin yüz karası olarak değerlendirecek :lol: ).

Bir anne, bir bayan rahatca "seni seviyorum", "özür dilerim", "eline sağlık",... şeklinde duygularını, olaylar karşısında tepkilerini daha rahat söyleyebilirken, erkeklerin ağzından genelde cımbızla alınır bu ifadeler.

Tokat olayı için ise, olmasaydı daha iyiydi ama bir çoğumuz annemizden, babamızdan, öğretmenimizden yemişizdir, en azından sıkı bir azar işitmişizdir.
Bu olaya o kadar çok takılmayın ve sıkı bir çalışma ile geçer not alıp, yapabileceğinizi de gösterin. Belli bir yaşa geldiğinizde bir anı olarak kalsın sizde.

ayle içerisinde böyle şeyer olabilir . Takma Kafana

sirinyüzlü' Alıntı:
canım bugün öyle sıkıldı ki babam bana tokat attı sebep ne biliyor musunuz
matematik sınavından geçersiz not aldım
daha yaşımız kaç niye böyle yapar bu büyükler anlamadım gitti.....

anne babalar hep kendi çouklarının en iyisi olmasını isterler, en güzeli başarmalarını, en iyi yerlere gelmelerini :) tersi olunca da malesef böyle durumlar olabiliyor.. üzülme hiç,, seni sevmediği için böyle davrandığını da düşünme. aksine çok sevdiğinden bu şekilde davrandı bence

slm

Sevgili sirin yüzlü;

Su anda sana buradan yazılanları ne kadar algılayabilirsin bilemiyorum babana duydugun öfke bunları algılamama gibi bir sebebe neden olabilir..

fakat öyle bir zaman geliyorki, dünya öyle bir siyaha bürünüyorki anne-baba yoklugu ile keske; her daim tokat atsada yanımda olsaydı diyecegin günlerde olabilir.

İyi bir babam olmadı bunan inan.. Fakat yinede kötüde olsa gölgesi bile yetiyor diyebilirim. Çünkü o gölge olmasa neler olabilecegini daha iyi idrak edebiliyorum gülüm...Bunları yasadım ve gördüm...Seninde aynı seyleri yasayıp görmemeni diliyorum ve her daim babamızın gölgesinde olmayı nasip etsin yüce rabbim diyebiliyorum.

Bunu su an anlamak zor. Hırs yapman ve daha iyi çalısman gerekir. İleride çocugun oldugu zaman daha iyi anlayacagını tahmin ediyorum. İkinci sınıfa giden bir oğlum var... ve maddi -manevi herseyimizi ona döküyoruz buna geceli gündüzlü ders çalısmakta dahil. Ve kötü bir sonuç getirdigi zaman yasadıgım yıkıntıyı, üzüntüyü tarif etmek mümkün degil. Birde bu açıdan düsün lütfen...

Dogruyu görebilecek ve babanı tekrar çok sevebilecek kadar akıllı ve mantıklı oldugunu düsünüyor ve tahmin ediyorum ve sana basarılar diliyorum.

Başılığı görünce dedim n'oldu acaba.(Içine bu kadar oturduysa bi tokatta sen at ödeşin.töbe töbe.Cüneyt tarkının bi filminde oğlu kılıç çekti tam bunun kafasını uçuracak heykel gibi kaldı eli bööle :lol: ).Şaka bir tarafa tabi baban oturup konuşsa daha iyi olurmuş.O'da çok doğru yapmamış.Ama bu yaptığı başlığa yazdığın gibi seni sevmediği anlamına asla gelmez.

merhaba şirin yüzlü...
iyimisin öncelikle???
:lol: babanın seni sevmediğini nasıl düşünebilirsin???
eminim ki oda isteyerek yapmamıştır....
ve seni sevdğine emin olabilirsin....
anne ve baba evladını sevmez olur mu hiç...
sadece iyi olmanı istediği için....
ama yanlış bir hareket ne yazıkki....
bence oturup seninle konuşması ve ödüllendirici bir şekilde teşfik etseydi daha bir güvenle eminim o dersi verirdin....!!!!
[size=6]DAYAKLA TERBİYE TEŞFİK OLMUYO!!!![/size]

Şirinyüzlü babalar hele ki kız evlatlarını daha çok severler sakın böyle düşünme sanırım başka bi şeye daha kızgındı öğrenince de dayanamadı sana patladı ....

Üzülme lütfenn keşke babam yaşasaydı da ....................................... :( :(

o şefkat tokatıdır, sen anlamamışsın. Büyüyünce çoooook anlayacaksın. Yanlış düşünüyorsun hiç bir baba evladına zarar gelmesini istemez. Babaların hakkı çoktur üzerimizde. Ödemeye kalkışsak ömrümüz yetmez.
Gün geldiğinde evlatlarımız olduğunda çok iyi anlayacaz ONLARI....

şirinyüzlü hak etmişsin sen
zayıf aldığın için değil
babandan tokat yiyipte babam beni sevmiyor diye düşündüğünden
babanın ellerine sağlık :D
dert etme sen bunları

üzülme desem fayda etmez biliyorum.yaşın kaç bilmiyorum ama bence sende olayı biraz abartmışsın.emin ol hemen unutulur bunlar.unutmaki bu dünyada bizi karşılıksız ve herşeye rağmen seven 2 kişi var anne ve babamız.değerini bil bu tokatın sana birde faydası olacak sen matematiği kurtaracaksın.mutlaka yaşanmasa daha iyi olurdu ama olmuş bir kere. düşün ki biz hyatımız boyunca ne hatalar yaotık ve onlar hep affetti.e bazende küçüklere affetmek ve unutmak düşüyor bence geç kalmadan unut.ve en kısa zamanda hemen babanla bu konuyu ve yaptığının seni ne kadar üzdüğünü konuş.geçmiş olsun

babanın seni bir tokat yüzünden sevmediğini düşünüyorsan öyle olsun

şirin yuzlu baban seni seviyor

nerdenmi biliyorum ?
sevmese tokat atarmı
insan sevdiğine tokat atar :)

ne için?
insan sevdiklerinin yanlış yapmasına katlanamaz, istemezde o yuzden
sevdiğimizide bu yanlışlıklarla görünce ego muydu ido muydu aha işte o insana anlık tepkiler göstertebiliyor

eheh
şöyle bi yazdıgımı okudumda
tekme tokat dayak yemiş gördüm kendimi yaww :)

Sevgili şirin yüzlü,babalar ve anneler çocuklarına iyiyi ve doğruyu öğretmeye çalışırlar ve evlatları için hiç bir fedakarlıktanda kaçınmazlar ve özverilidirler çocuklarını koşulsuz severler buna inan, bence baban da seni seviyor ve senin daha iyi bir konuma gelebilmeni ve başarını görmek istiyor sence çok şeymi istiyor ,fakat tokat atarak bir an için kızgınlığına yenilmiş olarak farzedersen babanı ve sonra attığı tokattan onunda ne kadar üzülebileceğini düşünürsen ki mutlaka üzülmüştür o zaman daha sağlıklı düşünebilirsin çünki bende bir anne olarak tokatla değil de konuşarak onlarında kendilerini savunmalarına fırsat tanıyarak sebeplerini dinleyerek yetiştirilmeleri taraftarıyım bir anlık öfkesini bu kadar büyütme ve babam beni sevmiyor düşüncesini aklından çıkar ve daha başarılı olmak içinde çalış bunu önce kendin için yap ve babanında takdirini kazan.sevgilerimle...

AYKAN a hak verdim galiba biraz babann seni sevdiğini tokat atarak göstermiş!
benim babam engelime bile bakmadan;
teşekkür almamı isterdi alırdım...
niye taktir almadın...
alırdım...niye sınıf birincisi olmadın...
olurdum....niye okul birincisi olmadın....
olurdum....eh işte hafif bi tebessüm ama benim için o kadar değerli ki...
şimdi düşünüyorumda babam öyle davranarak beni daha çok çalışmaya motive ettiğini düşünüyordu....
belki seninkide öyle düşünmüştür
sıkma canını baban seni seviyor....

babam seni dövmekle az bile yapmış bu konu silinebilir mi ?.....

Şirinyüzlü;

Canımm...

Gülnihal in satırlarına ekleyecek kelime bulamıyorum...Ne kadar da güzel anlatmış...

Sen Sen Ol....Sakın Anne ve Babanın karşısında gurur yapma şekercim.... :wink:

Vuran BABAN olsun...Canım benimmm...Üzülme .....

______Sağlıklı Mutlu Günler Dilerimmm.................

ooo şirinyüzlü o tokatı çoktan unuttu bile
ama ben başka bir şeyler eklemek istiyorum
bir şeyler başarmak bir yerlere gelmek istiyorsan derslerine çalış..
bir daha da kırık not almamaya bak :D
yoksa babanın attığı tokatı değil ama hayatın sana atacağı tokatı ömrün boyunca unutamazsın ...
hadi bakim biraz daha gayret :)

Şiddet, uygulayanın sorun çözmekteki beceriksizliği ve acizliği sonucu (en kolay yöntem olarak) ortaya çıkar.
Dersten zayıf not almak çözülmesi gereken bir sorundur evet, ama dayak o notu yükseltir mi?!

1) Çok çok çok çalış ve sana kötü davranılmasına bahane yaratma, 2) İyi bir eğitim al ve ekonomik bağımsızlığına kavuş, 3) Gördüğün şiddetin manevi acısını sakın unutma, ve 4) Sana şiddet uygulayan kişi için üzül. O, büyük ihtimalle sorunu çözecek başka bir yol bilmediği/öğretilmediği için o aczin içine düşüyordur. Sevgisinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

GALİBA ASIL BENİM BABAM BENİ SEVMİYOOOOOOOOO :p :p :p

ÇÜNKÜ BENİM BABAM BANA HİÇ TOKAT ATMADIIIII :p :p

ŞAKA BİR YANA BEN HİÇ BABAMDAN TOKAT YEMEDİM AMA BU BABAMIN BENİ ÇOK SEVDİĞİ VE YA TOKAT YİYENLERİN BABALARININ KENDİLERİNİ SEVMEDİĞİ ANLAMINA GELMEZ. BİZLERİ ANNE VE BABAMIZDAN DAHA ÇOK SEVEN HİÇ KİMSE BULUNMAZ. ANNE VE BABA OLMAK HEM KOLAY HEM ZORDUR. HER ANNE VE BABA EVLADI İÇİN HERŞEYİN EN GÜZELİNİ, EN İYİSİNİ İSTER VE EVLATLARI İÇİN MADDİ MANEVİ TÜM GÜÇLERİNİ ORTAYA KOYARLAR. KARŞILIĞINDA DA EVLATLARINDAN SADECE OKUYUP ADAM OLMALARINI, KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLEN KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN HAYATINI İDAME ETTİREBİLEN BİREYLER OLMALARINI İSTERLER. BÖYLE BİR İSTEĞİ OLAN ANNE VE BABALAR ÇOCUKLARI ZAYIF NOT ALDIĞINDA İSTER İSTEMEZ BÖYLE HOŞ OLMAYAN TEPKİLER SERGİLEYEBİLİYORLAR. O TOKATI ATMASAYDI DAHA İYİ OLURDU KABUL EDİYORUM AMA EVLATLARI İÇİN HER TÜRLÜĞÜ FEDAKARLIĞI YAPAN EBEVEYNLERİN BU KADARINA DA HAKKI OLSUN DİYORUM.

ŞİRİNYÜZLÜ EĞER SENİ SEVMESEYDİ BABAN KIRIK NOT ALMANI UMURSAMAZDI BİLE..........

ailen saygı duy büyükler herşeyi bilirlar
ama bizler onlara kızar sonrada hak veririz

Üst Alt