Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşam] Ahhh bu doktorlar ne onlarla ne onlarsız...

ozbekcan

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar ben de burada sizinle ciğerimizi yakan bir doktorluk anısını paylaşmak istiyorum.hamileliğimin son 3 ayında çok rahatsılık çektim ve doktoruma gittim ultrasona alındım ve bana çocuğun kafasının karnımda göğüs kafesime doğru bir yerde sıkıştığını ağrıların sebebinin bu olduğunu söyledi her zaman 10 dak.tutulduğum ultrasonda 45 dakkaya yakın tutulmuştum.bu durum bizi rahatsız etti ısrarla sormamıza rağmen dr bize bir durum olmadığını söyledi.malum aylardır doktorumdu inanadım.sonra canım oğlumuz doğdu acı gerçek tokat gibi indi suratımıza.oğlumuz meningomyeloselliydi.sırtında çocuk kafasına benzer 5x6 cm büyüklüğünde bir keseyle...!derken bir başka çocuk dr bir tokat daha aynen cümleyi yazıyorum.ben daha yeni doğum yapmıştım odadaydım eşime dr biri:çocuğunuz sakat doğdu ömrü boyunca yürüyemeyecek ve aynı zamanda menenjit riski var öyle olursa kollarınıda kullanamaz.!bu cümleleri daha 1 saatlik babaya söylendiğini düşünsenize ne hissedersiniz?o zaman a kadar 2 dr çocuğun çok sağlam olduğunu ve yaşıtlarına göre 1 ay daha fazla gelişmiş old duyuyorsunuz hep.ŞOK...bizim çocuk küvezde yatıyor mikrop kapar diye beni bile yanına almıyolar ama ne hikmetse 5.günün sonunda bize bir mesuliyeti kabul ediyorum yazılı kağıdı imzalatıp apar topar hastaneden eve yolluyolar sırtında kafası j-kadar her an patlamaya hazır bir yarayla.patlarsa felaket olacak bir yarayla.çaqresiz ameliyetı beklerken bize bahaneleri steril olmayan ameliyethanede ameliyat yapamayacakları oldu.biz beklerken ankaraya götürmeye karar verdik ve gazi üni.beyin cerrahisi kliniğine yatış yaptık.çok zor olan tedavi süresinden sonra ameliyatımız yapıldı.bu arada kese enfeksiyon kapmıştı ve heran menenjit vb hastalıklar kapabilirdi yavrumuz.ameliyat bitti hastaneden çıkma zamanımızda bir şok yaşadıkki o biçim.meğerse bu tip rahatsızlıkların 2 gün içinde ame.olması lazımmış geç kalınmış şayet öyle olmasaymış daha iyi sonuçlar olurmuş ve felç durumundan %90 kurtulurmuş hasta.inanaın bana bizim çocuğumuz tüm beceriksiz dr rağmen inadına yaşamayı başardı(allahın izniyle)mersin üni ameliyat yapmayan beyin cerrahisi bölümünde daha sonra yapılan 2 meningomyeloselli bebek vefat etti.bizim en büyük şanssızlığımız mersin üni.doktorlardı ama yine en büyük şansımızda gazi üni. ameliyatımızı yapan başta sayın PROF.KEMALİ BAYKANER ve ekibidir.şayet bu konuda dr ihtiyacınız olursa direk gazi beyin cerrahisi bölümüne başvurun inanın dr çok başarılı ve mütevazi.buradan doktorumuz KEMALİ BEYE saygılrımı sunuyorum öbür türlü doktorlar yüzünden bizim gibi çile çeken arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum.mersinde,zaten ameliyat olsada yaşamaz diyen doktorlara inat oğlum 4 yaşını doldurdu ve ufak ufak adımlar atmaya başladı.hakkınızı arayın diyen arkadaşada şunu söylemek istiyorum bu ülkede ne zaman bir dr suçlu bulunmuşki her zaman haklı çıkarmak için onun lehine rapor verecek bir meslektaşı çıkıyor bir de başına gelen olaydan sonra o şok süresinde elini bile kaldırmaya insanın dermanı olmuyor...

KUSURA BAKMAYIN UZUN OLDU AMA PAYLAŞMAK İSTEDİM OLANLARI SİZLERLE ...HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN ALLAH KARŞINIZA İYİ DOKTORLARI ÇIKARSIN

Üst Alt