Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Yaşadıklarımdan] Dilenci kadınlar ve zavallı ben

Konular
6
Reaksiyonlar
0
Sizlerle iki dilenci kadının nasıl arasında kaldığımı paylaşmak istiyorum...
Geçen sene Gençlerbirliği - Galatasaray maçından çıkmıştım. Ankara'yı bilenler staddan Ulus'a giden yolu bilirler. Heykelin önünde otobüs duraklarımız vardır. Oraya kadar yürüdüm. Akşam olduğundan yollar biraz tenhaydı. Yüzüncüyıl Çarşısı diye bir yer vardır. Oranın basamaklarına oturup bir sigara yaktım amacım dinlenmekti.

Bu arada önümdeki iki kadının kavga ettiklerini farkettim. Rant kavgasından başka birşey değildi bu :lol: Ama kavga da ne kavga. Öyle iğrenç kelimeler kullanıyorlardı ki bazı küfürleri esnasında cinsiyetleri hakkında tekrar düşünme gereği duyuyordum.

Bi tanesi karşıda kendilerine bakan bi adamı göstererek; "Şooo karşıdaki saholu herifi görüyonmu? O benim herifim, çağırırım; senin...." Öteki alıyor mikrofonu; "Sen biraz daha burda durursan benim herifim gelicek, o zaman senin de herifinin de ....."

Bu esnada kadınlardan birisi yerden birşey almak gibi bir arayışla sağına soluna bakındığı anda beni gördü. O günlerde çift koltuk değneği kullanıyordum. Koltuk değnekli bir yamuk burunlarının dibinde merdivenlere oturmuş ve pastadan pay alıyor.... :lol: :lol:

Hareket ayne şöyle; bir asker dönüşü kadından; ve "AMA!!! ŞU NÖRÜYO ORDA! GAH ŞURDAN YÜZÜNE GÖZÜNE ......... BİRİNDEN KURTULMAYA ÇALIŞIYOM ÖTEKİ GELMİŞ. ÇETEMİSİNİZ SİZ AĞZINA .........."

Abi ben özellikle asker dönüşü ve surat şeklini gördükten sonra kapsama alanı dışındayım. Sadece zorlukla (güldüğüm için) "Teyze ben sigara içiyom valla dilenmiyom. Sigaram bitsin kalkacağım" diyebildim.

Kadın kafaya koymuş bi kere susar mı "GAAAAAAAAAAAH!... AMMAAAA GÖRDÜNMÜ BAŞIMAALENİ."

Zavallı ben hala kapsama alanı dışı; "Peki peki kızma teyze" diyerek oradan uzaklaştım...

Bu anımı hiç unutamadım. Siz değerli arkadaşlarla paylaşmak istedim...

Selam ve Sevgiler...

O tür insanların ulu orta yapabileceklerinin sınırı yoktur Bülent.

Verilmiş sadakan varmış ta çok ucuz atlatmışsın.

Yoksa o bir birini yiyen iki kişi biranda kanka olup seni paralarlardı.

Yahu çok komik bir anı sahiden de! :)
Rant kavgasını izlerken, karambole gidecektin nerdeyse... :):)

:D Tam memleketimden insan manzaraları dedirtecek bir olay. Gerçekten çok komik. Ucuz kurtulmuşsun arkadaşım. O tarz insanların ne zaman ne yapacakları pek belli olmaz...

Yahu Bülent kardeşim bir çöplükte 2 horoz olmaz
2 tane yetmezmiş gibi sende 3. olarak gidiyorsun ne işin var orada git Kocatepeye hacıbayrama :lol: :lol: :lol:

Şaka bi yana
Böyle yanlış anlamalara maruz kalmamak için kendimize biraz çeki düzen vermemiz lazım diye düşünüyorum.
Takdir edersinizki görünüş. duruş ve konuşma çok önem arzeder

bülentcim çok güzel anlatmışsın hayatım adapazrındada aynılar hatta kendilerini engelli gibi gösterip dileniyolar ucuda biraz bize dokunuyo aynur ablayı biliyosun bigün yolda sandalyesiyle giderken amcanın birine adres sormaya çalışıyo amca onu dilenci zannederek allah versin diyerek kötü duruma düşürüyo ve o çok üzülüyo buna birilerinin çözüm bulması lazım

heeeee :)
Bi daha sigara molası olarak Hacıbayram'ı seçeceğim Sevgili Direktör. :twisted: :twisted:

Kılık kıyafetten kastını anlayamadım ama yanımda kız arkadaşım olduğu ve grand tuvalet dedikleri cinsten giyinmiş olduğum halde bana para vermek isteyen bir kadınla da karşılaşmıştım. Böyle şeyler aynen akasya kardeşimizin de belirttiği gibi MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI denecek tipten bir anıydı.

Bu arada tüm arkadaşların dikkatli olmam tavsiyelerine uyacağım. Neme lazım varımız yoğumuz bir SOL BACAĞIMIZ var onu da kaybetmek istemem abi :lol: :lol: :lol:

[size=7]Sevgili EDA[/size]; Adapazarı'nda böyle insanların varlığından söz etmişin. Senin ve Adapazarı adına üzüldüm ama şunu belirtmeden de geçemeyeceğim
BEEEEEEEEEEEEN
ADAPAZARI'NIIIIIIIIII
ÇOOOOOOOOOOOOK
SEVDİİİİİİİİİİİİİİM
VEEEEEEEEEEE
SEVMEYE DE
DEVAAAAAAAAAM
EDECEĞİİİİİİİİİİİİM

sevgili arkadaşım yamu yumuk adapazarını sevebilirsin ben sadece bi örnek verdim

Bir saniye yaaaaaaaaaa . Aklım karıştı . Yamuk yumuk nickli arkadaşımız Bülent mi ? Yoksa değil mi ? :roll:
Bülent iki nickin mi var ?? Yoksa yamuk yumuk nickli arkadaş şahsına münhasır başka biri mi :?: :?: :?:

özür ve açıklama

Sevgili Arkadaşlar, Yamuk_yumuk isimli kişi benim arkadaşım. Kendisi adına sizden özür diliyorum. Benim adıma birşeyler karalamış. Tüm mesuliyet şahsıma aittir. Tekrar özür diliyorum...

Üst Alt