Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşadığımı itiraf ediyorum..[O An]

sankha

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Yaşadığımı itiraf ediyorum ah neruda sen ne güzel bi adamsınn....

Haaaaa herhalde anlatacaklarım pişmiş tavuğun başına gelen nadir olaylardan olsada gülmekten öleceğinize eminim.
Resimde gördüğünüz üzerine saçlarım uzun. Kaza geçirdiğim anda daha da uzundu. Evet bu bir trafik kazası.
Ege üniversitesindeyim, ama mecbur bir yerlerden para gelmediği için, hayatımım her dönemi hem çalışıp hem okuyarak geçti. Aklınıza gelmiycek binumum bir çok işte çalışmışımdır. Neyse o dönemde korsan kitapçıyım (yanlış anlamayın kesinlikle korsana karşıyım ve hatta korsana başlamadan önce yayınevinde çalışıyordum ama parası azdı mecburr okuycaz ya :) )
Kuşadasına kitap götürdüm gece 11 surları Aydın yoluna çıkıyorum dönüşde abi arkamda siyah renkli eski kasa şahin otomobil selloktör felan yapıyor bişiler yapıyooo. Neyse yoluma devam ediyorum adam nerdeyse arabamın tamponuna kadar girdi. Meğer adam beni hatun sanmış paso sıkıştırıyo beni. Yok böle bişi yaaaa.
Hahaaaaa...bende bastım gaza o arkamda sollamaya felan çalıştı baktım olucak gibi değil durayımda ne olucaksa olsun. Frene bastığım yer sevgili karayollarımızın meşhur bitmeyen yol çalışmaları ve meşhur mucur dökülmüş asfaltları ..
Çok fazla takla attıktan ve 23 metre sürüklendikten sonra ya işte orda bi levha sol kolumu aldı götürdü...hiç bayılmadım felan öle son anına kadar biliyorum ve hatırlıyorum herşeyi...
Neyse komik olan taraf izmirde belediye otobüslerinde felan omzumda bi el bayan buyrun oturun diye yer verirdİ, ben yüzümü dönünce dumur bi ifade buna bayılırdım ama aklımın ucundan geçmezdi saçlarımın uzun diye...
hahhaaa neyse hikayenin başlangıcı devamını isterseniz buda sevgili oyanın izmir pembe yazılarına dönüşebilir......

Ne traji komik bir durum.Şekilci bir toplum olmamız mı, bayanların erkelerin gözündeki cinsel obje oluşunu mu?Sadece bir uzun saça bir erkeğin verdiği mücadeleyi mi ve böylesi bir olayın bir insanda hayat boyu bıraktığı izleri mi?

Anlattığın olayın o kadar çok yönü varki Sankha sadece şunu söylemek istiyorum biz daha bir uzun saçın arkasından gitmeye devam edersek çok çok ama zarar vereceğiz insana ve insan gibi yaşayanlara.

ben d eoglum buyuse de saçlarını uzatsam diyordum... vazgeçsem mi ne:)) o da anne buyuyunce saçımı uzatacam tamam oglum diyordum..uzatırız... yedi naneyi oglum desene:))

Benim yaşamımda o an diye birşey yoktu. Çünkü ben kendimi bildim bileli topaldım. İnsanlar acıyarak bakıyorlar, çocuklar arkama takılıp hani köyün bir delisi olur dalga geçerler yaa... İşte öyle arkama takılıp sürekli "topal, topal " diye bağırıyorlardı. Anımsadığım sadece hüzünlü anlar...

Ama senin hikayeni okuyunca Sank, içime daha büyük bir hüzün çöktü. Hakikaten traji komik bir durum...

Ve... Düşündüm ki dostum, birşeyler değişmeli... Nasıl? Hala kadın etleri ekranlardan insanların yaşamlarına bir bombardıman gibi yağıyorsa... Hala kadınlarımız cinselliklerini bir yerlere gelmek için kullanıyorlarsa... Ve... Hala kadınların bir meta olarak sunulduğu pazarlarımızda erkekler ağızlarından sular akarak o metalara saldırıyorsa...

Yiten yaşamlar... İşte bunları düşününce içim acıyor. Birşeyler değişmeli...

O yaşamı değiştirecek olan bizleriz. Sen... Ben... O...

İşte yaşamdan aldığım bu güçle diyorum ki,

Ey yaşam!
Aç kollarını...
İnsana yatırım yapmak için...
İnsanı anlamak...
İnsanı anlatmak için...
Sana koşuyorum!

Bir şey yapmalı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bir şey yapmalı dostlar! Şu hale bakar mısınız. En azından ben toplumu değiştirmek için önce kendimi değiştirmeliyim Evet en azından ben bir iki üç beş..toplumu eğitmek için önce kendimi eğitmeliyim En azından ben Hayvan_ı natık' ların "insan" olabilmeleri için.......Çalışmalıyım!

Sevgili sankha keşke uzay mekiğini daha önce yapmış olsaydın.

sankha oncelıkle gecmıs olsun.hayatta oldugun ıcın sanslısın.yasadıgın olay bır bayan olarak benım de yasadılarıma benzıyor.kaza yapmadım henuz ama her an yapma korkusuyla araba kullanıyorum.mesele uzun sac olsa kesıp atılsa ve kokten cozulse keske.kanayan yaramız trafık cehaletımız.kanalların pop kulturunun eglenme taleplerınde bunca kendını hırpalaması,egıtımı bu kadar boslamasına anlam veremıyorum.neden trafık,ılkyardım vb gıbı konulara egılmıyorlar bıraz.yasanacak nıce kazaların ve sonrasında -yardım ıcın bıle- olsa yapılan bılıncsız ılkyardımın onune gecılecek.

GÜLERMİSİN AĞLARMISIN.

ÇOK ACI BİTEN BİR OLAY OLMUŞ. BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN.

Sankha'cığım,

Cinsiyet ayrımcılığına maruz kalmışsın. Yaşadığına benzer haberleri gazetelerin 3. sayfalarında büyük bir kinle, nefretle okuyordum. Kadın olduğu için trafikte köşeye sıkıştırıldı, köprüden uçtu, hayatını kaybetti,..
Bunun bir erkeğin başına gelmesiyse.. :( beni daha da kinlendiriyor. Bir saç peşinden gidip yaptıklarına bak sıfatsızın.. (Uygun sıfat bulamıyorum)
Geçmiş olsun demek geçirmeyecek başına geleni benim de öfkem hiç geçmiyor. Tiksiniyorum bu mahlukatlardan.

Benimde saçlarım uzundu sankha hatta şu anki resminden daha uzundu. Hem sakat olmak hemde uzun saçlı olmak boktan bir şey. Bir kaç yaşadığım aptal olaydan sonra kestim attım :)

Hadi Sankha bekliyorum hikayenin devamı hadi ama bak üstünden kaç ay geçmiş yaz artıkkkk

Sen kaza yapınca o vatandaşlar ne yaptı merak ettim. Bu olay yüzünden kaza yapıp sakat kalan ne kadar insan vardır kimbilir. Bence kazaya sebep olan bu sapıkların cezalandırılması gerekir. Ama tabi ki bunu ispatlayabilmek de zor.

Çok geçmiş olsun.

hakikaten acaip traji komik bi olay ama bu olayı bi fıkra gibi hatırlaman çok güsel

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞ :( NE DİYEYİM ÖYLE ŞEKİLCİ BİR TOPLUMDA YAŞIYORUZ Kİ ANLATAMAM 8) ERKEKLER KADINLARA SADECE ET PARÇASI GÖZÜNDE BAKTIĞI SÜRECE BU BÖYLR DEVAM EDECEK MALESEF 8)
NE DİYEBİLİRİM Kİ O..... DOĞRU SIFATI BİLE YOK SADECE BİZLERİN YÜREĞİNE BİR DAMLA DAHA NEFRET EKİYORLAR

SEVGİYLE KAL ARKADAŞ VE DEVAMINI YAZ LÜTFEN HİKAYENİN :?

Icim acidi,canim yandi ne desem ne soylesem nutkum durdu.Sac yuzunden kaybedilen kolami,her gordugu uzun sacliyi kadin sanan geri zekaliyami,yoksa bir kadin olarak kadinlari boyle ucuz goren beyinsiz erkekleremi isyan etsem bilemiyorum.

NOT: Aman arkadaslar yanlis anlamayin ben beyinsiz olanlara diyorum,tum erkeklere demiyorum.

sakın ama sakın saçını kestirme. bu duruş bence çok önemli :!:
(yanlış anlaşılmasın, şekil olarak bahsetmiyorum. resimden yakıştığı anlaşılıyor o ayrı :lol: ama arkasında daha önemli bir sıkı duruş var, haksız mıyım? )

Traji komik...

Merhaba Sankha.... Hemşerim :) Hikayeni okudum..Hüzünlendim açıkçası..Bir erkeğin kişisel bir saplantısı yüzünden senin hayatın birden bire değişiveriyor.O kişinin buna hakkı varmıydı ki... Siyah renkli eski kasa şahin otomobil sahibi acaba farkında mı senin hayatınla nasıl oynadığının....
Ne kadar çağ atladık desekte kadının türk toplumundaki yeri bir adım ileriye gidemiyor desenize...
Şöyle çevremize baktığımızda her 4 arabadan birinin içinde kadın şöför..Bir çok şirkette artık kadınlar söz sahibi Buna rağmen bazı kendini bilmezler kadınları sadece cinsel obje görüp ve onların hayatına müdahale hakkını kendinde buluyorlar..Daha Türkiyede değişmesi gereken o kadar çok kafa var ki...
Ama Sankha hayata böyle neşeyle bakıyor ve yaşama sevincini taşıyor olman bu mücadeleyi kazandığını gösteriyor...Sen yine de uzun saçlarından ödün verme olur mu :) Benim saçlarım bile hiç o kadar uzun olamadı....
Umarım herşeyin en güzeline kavuşursun...Çünkü bunu hakediyorsun..
Sevgiler.....

Merhabalar..işin ilginç tarafı hep kadınlar kadınlara zarar verir fikri yer etmiştir bizde..bu olayda zarar veren senin hemcinsin olmuş:( üzücü gerçekten ama arkadaşımızın dediği gibi bu olayı gülünç hatırlaman çok güzel..bi daha korsan kitapçılık yapmazsın:)

geçmiş olsun

evet aynen bir fıkra gibi
insanın inanası gelmiyo yaa

:shock: Kusura bakmayın ama ben bu konuda biraz terbiyemi bozacağım.Bu ülkede böyle bayana aç şerefsizler oldukça bizden bi çaçık olmaz
:D
bizdende cacıgın C si olmaz valla :D
yani o mucurdan bende çekiyorum şimdi sebep aynı yani benim saçlar kısa ama hasar büyük bende
geçmiş olsun kardeşim...

yapma yaaaaaa

öncelikle gecmiş olsun kardeşimmm.üzüldüm ne yalan.güldürdün beni.sende bu neşe varkennnn.korkmaaaaa.helal sana.saygı duyulıcak birisinnn.neşeni kaybetme dostummm.sakınnn.saclarında cok güzelmişşş.

yaralı hatun muamelesi hiç yaşamadım eray süper :)
otobüste arkadan bayan buyrun oturun muamelesinde, geriye döndüğümde adamların dumur yüz ifadeleri harbiden süper oluyor.

Çok geçmiş olsun arkadaşım.
gerçekten ender rastlanan, (hatta hiç rastlanmayan) ilginç bir olay, çok şaşırdım yaaaaa
bu kadarınada pessss..!

güler misin ağlar mısın? ne adamlar var sizede çok çok geçmiş olsun böle trajik bişeyi tebessüm ederek anlatabiliosanız..

DOGRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE DURUMUNUZA OLAYA GÜLEMEDİM DAHA ÇOK İÇİM BURKULDU BİLİNÇSİZLİGİMİZE VE VURDUMDUYMAZLIGIMIZA ACIDIM.

SİZİN HAYATA VE OLAYA BAKIŞ ACINIZ İSE ALKIŞLANMAYA DEGER.HAYATINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.

kadına aç dedi bi arkadaş. sosyolojik bir olay aslında sank.genel olarak erkeğin kadına bakışı et oluyorya hani ,toplumun bakışını yansıtıyor.kadın ve erkeğin doğallığını bastırırsanız bunu namus ahlak haline getirirseniz ,masum arkadaşlıkları bile yasaklarsanız ,ve bu iletişimin gerçekleşmesi için illakide etiketler ve merasimler düzenlerseniz ve kadını insan konumundan alıp ulaşılamaz bir meta yaparsanız ,bunun dışa vurumuda et olur.ve dolayısıyla her gördüğü saçlı ona cinselliği çağrıştırır.elbetteki başına gelen şey kötü,onaylanacak,masumlaştırılacak bi yönü yok ve yaklaşımın içinde seni kutluyorum.

Üst Alt