Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yarınki tercihlerde dikkat etmemiz gerekenler neler?

Tuğba451

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar dikkat etmemiz gerekenler neler ben ilk tercih yapıcam
gerçi atanma şansım bile 0 ama şans işte .

Bu konuda benimde hiç bir bilgim yok sınava ilk kez girdim bilen arkadaşlar yardımcı olsa çok iyi olucak siz lisans mezunu musunuz?

Kılavuzden size uygun olan kadroları bularak Osym nin sitesinden şifrenizle giriş yaparak tercih bildiriminde bulunacaksınız. Ve tercihlerin bitim gününe kadar değiştirme hakkınız var bunu unutmayın.

Selam,
2012 de bulunduğumuz şehir dışında tercih yapamıyormuyduk ? Kesin bilgi mi ? Eğer kesin bilgi ise 1-2-3 atamada da bu şekilde miydi ?

Hayır yanlış bir bilgi
İsteyen istediği şehre tercih yapabiliyordu. Bütün tercihlerde....

Arkadaşlar herkese merhaba, madde madde sıralamak gerekirse dikkat etmeniz gerekenleri hemen paylaşmak istiyorum.
1-) Öncelikle ilk olarak engel durumumuzu göz önüne almamız gerekli. Yani yaşadığınız şehirdeki şartlar ile örnek veriyorum Hakkarideki şartların bir olmadığını bilmeniz gerekli. Belki tercih yapar orayada atanırsınız ama sonra gidememe durumu olursa bir çok arkadaşımızın hakkını yemiş olursunuz.
2-) Nitelik kodlarına dikkat edelim. Belki özel bir belge isteyebilirler sizden. Bunun size uygun olup olmadığını mutlak suretle kontrol etmeliyiz.
3-) Puanım XXX ve burayı yazacağım diyenlere kesinlikle itibar etmeyelim bunlar çünkü genelde kendini uyanık sananların izlediği bir yol.
4-) Bu benim kendi düşüncem ilk 10 sıraya ''kesinlikle ben burada çalışabilirim'' dediğiniz yerleri yazın.
5-) Yapacağınız araştırmalar sonucu mesela geçen atamaları kıyaslayarak yüksek puanla alan bakanlıkları puanınız düşük ise yanılgıya düşüp yazmayın çünkü boş yere tercih etmiş olacaksınız orayı.
6-) Tayin konusunuda göz önüne alarak tercih yapın atandıktan sonra kesin tayin alabilirim gözü ile bakmayın olaya her türlü şartları ve olumsuzlukları değerlendirin.

HERKESE YARIN Kİ TERCİHLERDE BAŞARILAR. YANLIŞ BİR DURUM VAR İSE EKLEYEBİLİRSİNİZ. KOLAY GELSİN. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

Üst Alt