Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Web Programlama öğretebileceğim bir genç arıyorum

evet şanslıysanız 1.de bulunabilir ama şansızsanız 100'e kadar gider :)

Hayır... 7 kerede %100 bulunur. :)

2 üzeri 7 = 128 eder. Yani 128 e kadar olan tüm sayılar evet-hayır yanıtıyla 7 kerede mutlaka bulunur. :)

Sana en başından söyledim Web tasarımla uğraş diye yıkıcı olma yapıcı ol diye demiştim :) Boş işlerle uğraşma Web tasarıma başla zamanım oldukça bu sitede ders verebilirim...

he valla demiştin abe :) ders versen olur valla abe olmasa burdada yayınla videolarını herkes faydalansın :)

web tasarımcı hazır script yerine kendi kodlayarak web tasarımını geliştirir ama hazır scriptlerle yola devam ederse arkası gelmez.. tecrübe edinemez hazır scriptleri herkes yapabilir.. mesela size tahribat, cyber-warrior gibi siteleri örnek verebilirim bu gibi siteler forumlar dahil hazır script ile değil tamamen elle kodlanmış sitelerdir..

Reklam kokan hareketler bunlar.Benim öyle bir sorunum yok ama bir kişiye öğreteceksin diye yüzlerce insanın duygularıyla oynamaya hakkın yok
Zaten engellilerin çoğu işsiz
Alırım anahtarını mayk:cool:

idrs üstad reklam olarak algıladıysan sileriz sorun değil :) sadece örnek verdim yüzlerce örneği var zaten forum siteleri içinde geçerli öyle hazır scriptlerle yola devam ederlerse web tasarımcı olunmaz öyle web tasarımcı kendi kodlar kendi tasarlar öyle piyasada hazır scriptlerle hazıra konmaz :) iş tecrübeye gelince işe girerken ne yaptın ettin diye sorarlar o kişide böyle böyle forumlar kurdum kodladım diyecek tabi bunu çömez işverene yedirirse iyi, uzman bir işveren çıkarsa karşısına arkadaş sen sitenin şurasını asp veya php ile kodla, derle, şu flashıda şuraya ekle yada flash ile böyle şöyle çizebilirmisin, şurasını şöyle böyle yap ajax ile ön bilgilendirme sayfası yap java ile böyle böyle yapabilirmisin, kodlayabilirmisin derlerse o zaman ne olacak orasını düşün yani :) hee ben hazır script ile google adsense ile yola devam edecem, reklam alacam işverene veya herhangi şirkete bulaşmayacam derse o zaman farklı olur..

Sana sölemedim konuyu açana söyledim:cool:

idrs üstad cevap verilecek kişinin nickini alıntı yaparak cevap vermekte fayda var :)

Random rasgale = new random();

button1_click
{
int sayi = rasgale.next (1, 100);
int sonuc = convert.Toint32 (textbox1.text);

if ( sayi == sonuc)
{
MessageBox.Show(" evet"+.tostring());
}
else
{
MessaBox.Show("hayır"+.tostring());
}
}
sorulan soruyu koda dökünce böyel bişey türettim ama eksik var neresinde olduğunu çözemedim bilen varsa ekleyebilir mi kod kısmına.

Arkadaşlar bilgisar işlemeni,bakım onarım,veb tasarım,yazılım vb. konularda kendinizi geliştirmek istiyorsanız halk eğtim kurslarına kayıtlar bir kimlik fotokopisi ile başvurmanız yeterli üstelik ücretsiz
ayrıca daha ileri girmek isterseniz iki yıllık ön lisans mezunu olmak isterseniz ygs'yi geçmek yeterli kariyer yapmak için daha iyi en azından diplomanız var çünkü işverenler şimdi diplomaya bakıyor.

ikili arama algoritması kulanabilirsin efekt.
50 >= e/h e ise 75 >= e/h h.... gibi.

ben anlamakta zorlanıyorum. şartları yazdım açıkça bu kritere uygun insanlar ilgilensin diye de açıkça yazdım.bir de soru koydum.
hiç alakası olmayan insanlar hiç alakası olmayan seyler yazmış.soruyu çözmesi gerekenler çözmesin diyede "ben ilgilenmiyorum ama sorunun cevabı bu" gibi msjlar yazılmış.
istiyorsanız internete bole bi dolu soru var bulun çozun onları.

ben programlama giriş seviyesini vercem.bu herkesin okuyup yapabileceği bişey değildir.adam gibi matematik bilen lise seviyesinde başarılı bir öğrencinin öğrenebileceği bir konudur.
bu bilgileri aldıktan sonrada ingilizcesiyle okuyarak eğitimine devam edeceği bir konudur.bilgisayar bilminde 30 unada gelsen 40 ınada gelsen yeni şeyleri öğrenmek zorundasındır.

web en basit yoldan para edeni.iş bulur çalışır evden bile.
web tasarımla ne alakası var ayrıca.elma ve armut.

bu mesajı okuyan ve gercekten ilgilenen arkadaslar maile cevap yazsın.

mysterious;

Cw de Master yaptık biz :) iyi biliriz. Cw yi kodlayan adamın kaç tane programlama dili bildiğini biliyormusun sen ? Bu dediğin siteyi senin gibi benim gibi tasarımcılar tasarlamıyor...tamamen profesyonel kişilerden oluşan bir ekip çalışması ile tasarlanıyor...Hazır scrip kullanarak editleme yöntemiyle bir birinden harika siteler yapılabilir...Sabahtan akşama kadar oturup kod yazacağıma web tasarımı hazır scripler ile tasarlarım daha mantıklı...Kod yazacaksam eğer programlama için yazarım...Herkese kolay gelsin öğrenmek isteyenler için ileride ders verebilirim...

AS21 biliyorum onları üstad cw'nin ekibini o siteyi kodlayan kişileride az çok biliyorum ama ben o siteyi 2 sene önce bıraktım şuanda üyeside değilim.. mesela tahribatta tamamen elle kodlanmış site yaklaşık 33.000-38.000 kod var arayüzü yönetimi herşeyi elle kodlanmış.. ben sana web tasarımcıyım demedim zaten web tasarımcı hazır scriptlerle site kurarsa ben o kişiye web tasarımcı gözüyle bakmam yani :) sen yinede yanlış anlama :) o iki siteyi sadece örnek verdim daha çok örnek verilecek site var ama dediğim gibi smf, vbulletin gibi hazır scriptlerde dikkatli olmak gerekli en ufak bir açıkta zaten site elden gider enjektör yedirme gibi değişik yöntemler var ama bunu zevk için yapanlar, rakip olarak gören kişiler yapabilir bizim gibi kişiler o sitenin açıklarını kapatabilir ama çömez kişi bu açıkları kapatamazsa o site elinde patlar.. bunun içinde işe girmekte kendine tecrübe edinecek adam hazır script yerine kendi kodlayarak derler bu şekilde kendini geliştirir ve işe girmede zorlanmaz ama öyle hazır script kurupta bu şekilde yola giderse işe girmesi zor bunu anlatmaya çalışıyorum haaa ben şirkete girmem işverenle işim olmaz derse hazır scriptlerle siteyi kurar reklamı koyar, adsense ile yola devam eder :) bende 8 yıldır yazılım şirketindeyim asp, php'den çok visual c#.net, c++, java gibi programlama dillerine, oracle, sql gibi veritabanı yönetim sistemlerine hitap ediyoruz banka, kamu ve eğitim kurumlarına çalışıyoruz..

ben anlamakta zorlanıyorum. şartları yazdım açıkça bu kritere uygun insanlar ilgilensin diye de açıkça yazdım.bir de soru koydum.
hiç alakası olmayan insanlar hiç alakası olmayan seyler yazmış.soruyu çözmesi gerekenler çözmesin diyede "ben ilgilenmiyorum ama sorunun cevabı bu" gibi msjlar yazılmış.
istiyorsanız internete bole bi dolu soru var bulun çozun onları.
.

Haklısınız... genele uyup mesaj yazdık, kendi adıma özür dilerim.

Ancak soruda doğrudan bir yanıt dışında çözüm yolunu bekliyorsanız sanırım. Bir mesaj dışında da çözüme ilişkin herhangi bir şey yazılmamış.

@mysterios Cw nin eski üyesiyim...Zamanında Adaletsizliğe Karşı çıktığım için Yasaklıyım zaten girmeyide düşünmüyorum...Boş verelim Cw yi...:) Ben webtasarım işini hobi olarak yapıyorum.Amacım site yaparak para kazanmak değil kendi kendime kimseye muhtaç olmadan bir şeyler yapabilmek...Engelli olarak kamu kurumların da web tasarım bölümünde falan çalışacak ta değiliz...Delphi 7 Öğreniyorum şuan programlamayı öğrenip ticarete dökmeyi düşünüyorum...Önerilerin için teşekkür ederim...

@BADBOY ÖMSS sınavından sonra tüm hazır sistemleri bildiğim kadarıyla öğretecem inşAllah...ve Dreamweaver,Photoshop,Flash,Fireworks,Frontpage gibi programlardan bildiğim kadar öğretebilirim....Mantık benden devamı sizden :) Selametle...

AS21;

inşAllah sınavın iyi gecer usta :) sınavdan sonra ozaman bekliyoruz abi doküman videolarını . zaten msn face ekli grşz abi aeol selametle.

AS21 anladım üstad aynen boşverelim cw'yi zaten fazla görünür olmadım ortalarda çok dengesiz birileri vardı o yüzden bıraktım o siteyi.. tabiki kimseye muhtaç olmadan kendi ekmeğini kendin kazanacaksın en güzelide bu zaten. web tasarımını nasıl geliştirirsen geliştir değirmende dönsün :) bakarsın evine 30-40 binlik server bağlayıp web tasarım yanında domainlerini kendi sunucuna yönlendirirsin ama masrafıda unutmayalım tabiki ama şimdilik basamakları yavaş yavaş çıkalım aceleye gerek yok.. Herşey gönlünce olsun başarılar üstad unutma hedefi olan insan durdurulamaz, her işin bir ustası vardır :)
Libertarian hocam sana gelince kusura bakma senin konuyuda biraz karıştırdık :) kolay gelsin..

ilyasla diye bi arkadasla derslere baslamaya karar verdim.gunde 1 saat hergun elimden geldiğince ilyasa anlatacagım.
bakalım hayırlısı.

diğer arkadaslar msj atmayı bırakmasın.4 ay sonra baska bi ogrenci daha alacagım.

saygılarla

Libertarian;

Allah razı olsun sizden. inş bende bişiler oğrenip arkadaşlara oğretirim burda hayırlısı olsun inş. tşkler C.ym

Libertarian;

Derslerinizi videoya alırsanız seviniriz...Bakalım ders metodunuz nasılmış 4 ay beklemeye değermi aceba..? Konu takibimde...

bakacayız abi hayırlısı . en azından bi yerden başlamış oluruz . hocamız ne derse odur.

insanın benim gibi bi öğrencisi olurda azı bozulmazmı :rolleyes:
yaw barış abi nasıl cekek video :( daha dur hele bismillAllah biraz ilerliyek hele :eek:

Üst Alt