Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimi ile emeklilikte yeniden rapor istenecek mi?

Defne 82

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ben 2023 kasım ayında rapor aldım Aralık ayında da vergi indirimi onaylandı Ankara'dan
şimdi primimin ve yılımın dolmasına 2025 sonunda doluyor Şimdi aldığım 2023'te aldığım rapor süresiz

Ama birçok Facebook'ta ve birçok yerlerde bilgi kirli kargaşası var primim dolduğunda SGK'ya vergi indirimi ve raporumla başvurduğumda beni tekrar hastaneye gönderirler mi tekrardan süresiz Raporum olmasına rağmen raporu isterler mi yeni yıl tarihli rapor mu olmaları lazım bazıları vergi indirimi aldıysan sıkıntı yok bazıları da kesinlikle yeni rapor ister emekli olmadan

gerçekten bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim ya da başından böyle bir şey geçen şimdiden ilginiz için teşekkür

@Defne 82,

Doğum tarihiniz gün/ay/yıl?
İlk sigortalı olduğunuz tarih gün/ay/yıl?
Primleriniz hangi tarihler arasında hangi statüde yattı? Toplam prim gün sayınız nedir?
Vergi indirim dereceniz nedir?

Yüzde 48 oranım var süresiz göz 42 6 kardiyoloji mart 1982 dogumla hep 4a olstsl çalıştım bu yaz artık drvlet drstek verirse işyem syrılığ isyeğe baglı yatıtavsm 2025 de primim bitiyor 2004 şubay girişli yim 2025 de agustos primim doluyor 4400 ü dpşfırıyotım şimdi 4a çalışarak ama gözüm çok görmüyor yazdan donta ilten çıkıp istege baglı yatırırım diyorum ama bu SGK'nın süresiz raporlarına şartları mı var rapor isteme böyle primi Doğum tarihini ve dereceyi sordunuz

Vergi indirimi de aldım%48 olarak onaylandı 2025'in ağustosunda başvurduğum zaman benden rapor tekrar isterler mi açıkçası gerçekten gözüm sıkıntılı ciddi bir göz rahatsızlığım var ve tedavisi yok ama Yüzde 48 oranda çok yüksek bir Oran değil yeni raporu almaya açıkçası ne olur bilmiyorum bazıları gönderir bazıları da vergi indirimi onaylandıysa raporunuz geçerli süresiz yani çok

Kuzenim muhasebeci zaten 44 00 2004 giriş 2025'te de primim doluyor işte prim eksiğim oluyor bu konuda sıkıntım yok vergi indiriminde %48 olarak Onaylandı Benim Sorum şu SGK'ya başvurduğunda böyle bir başına gelen vardır illaki SGK süresiz raporlu Vergi indirimi alan insanlara da tekrar rapor al diye gönderiyor mu

@Defne 82,

Doğum Tarihi 1982 Mart ✔️
İşe Giriş Tarihi 2004 Şubat ✔️
Primler Hep 4A Yatırıldı ✔️
Rapor Oranı %48 ✔️
Vergi İndirimi %48 ✔️
Vergi İndirimi Süreli/Süresiz 🤔
Toplam Prim Gününüz 🤔

Yukarıdaki bilgilerde eksik olan toplam prim gününüz ve vergi indirimi süreli mi verildi süresiz mi onları da yazabilirseniz @OturanBoğa öğrenmek istediğiniz konuda daha net ve doğru bilgiyi verebilecektir. Uzun uzun yazınca ister istemez aynı şeyler yazılmış biraz karışmış gibi.

Prim günü 3800 yok süresiz rapor verildi belli bir süresi yok Ben 4400 ile emekli olabiliyorum galiba tablolardan Baktım benim tek sıkıntım 2025'te SGK'ya başvurduğumda tekrardan git hastaneden rapor al derler mi Gözümün durumu çok da iyi değil açıkçası ama sonuçta raporun %40'ın altına düşme ihtimali de varsa belki indirimi de süresiz raporda süresiz

Ben 2 gün önce 03124153124 numara da aradım aynı sorunu birebir yani dedi ki senin raporun zaten süresiz sisteme kayıtlı emekli olacağın zaman tekrar muayene istenmiyor ve tekrardan vergi indirimi evraklar istenmiyor sadece sgk başvur yeterli dedi. herşey sistem de kayıtlı dedi.

@Defne 82,

Rapor süresiz ve vergi indirimi de süresiz söylediğinize göre. 600 gün eksik priminiz var zaten 4400 gün istendiğini biliyorsunuz. Sizin raporla işiniz yok artık. SGK'ya emeklilik müracaatı yaparken elinizde olan süresiz vergi indirimi belgesi ile başvuracaksınız sizden rapor istemeyecekler. İyi Günler

@Defne 82,

1 ekim 2008 öncesi il sigortalılığınız olduğu ve süresiz vergi indirim belgeniz de bulunduğu için, 4a emekliliğinizde sizden yeni rapor istenmeyecek. Yeter ki vergi indirimine temel olan rapordan sonra düşük oranlı yeni bir rapor almış olmayın. Hangi amaçla alınmış olursa olsun düşük oranlı rapor sgk için kontrol muayenesi mekanizmasını tetikler. Bu olmazsa, emeklilikte hiç bir sorun yaşamazsınız.

Üst Alt