Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimi ile emekli olunca vergi indirimi devam eder mi?

Konular
10
Reaksiyonlar
19
Vergi indirimi ile emekli olunca, emekli maaşında vergi indirimi oluyormu? Yada erken emekli olduk ama çalışmaya devam ediyoruz iş yerinden aldığımız maaşta vergi indirimi devam ediyormu? Bilgisi yada tecrübesi olan varmı?

Ustam vergi indirimi çok cüzi bir rakam çok büyük bir etkisi yok vergi indirimin kabul oldu fazetki emekli oldun aradan iki sene geçti seni hastaneye kontrole gönderip Tekrar rapor almanı istiyorlar olduki raporun yüzde 40 altına düştü ozaman da emekligini iptal ediyorlar

Emekli maaşında bir fark olmaz ama çalışmaya devam edersen aldığın engel oranına göre bir fark olur mesela ben%47 engelliyim aldığım emekli maaşım diğerleriyle aynı fakat çalıştığım yerde maaşıma ek 200 tl fark veriliyor

@Kronik34,
Kimisi 1750 TL diyor. Siz ikiyuz TL diyorsunuz. Vergi indirimi 2024 kaç TL yazınca
1. Derece 6900
2. Derece 4000
3. Derece 1700 TL diyor. Bu nasıl oluyor?

Merhaba raporun her yıl yenilenmesi demişsiniz nikola_tesla. Vergi dairesi vergi indirimini süresiz şekilde onayladı ve ömür boyu geçerli dedi sgk ile görüşmede yılım dolduğunda elimdeki evrağın yeterli olduğu söylenildi. Sizin başınıza gelen bir olay olduğu için mi söylediniz yoksa bir duyum mu?

Benim başıma gelmedi Lakin çevremdeki insanlarin başına geldi sürekli olsun. Yada olmasın. Bazen tekrar kontrol için yazı gönderip rapor aldırala biliyor

Ordaki rakamlar engel derecesine göre senelik toplam alacağın miktar ben 3. Derece vergi indirimi alıyorum oda 12 ayda 2400 tl yapıyor

@nikola_tesla, benim de tandık var onu hiç konrol cagırmamışlar sgk da ihbar yada süreli raporlada sahte raporda şüpeli olan yada malümende emekli olanları cagırdıklarını biliyom

@Kronik34, emekli olan@Kronik34, calışan emekli askeri ücret de calışan emekli 17.000 in yerine 18.502tl alıyor

Kardeşim ben emekli çalışanım maaşım 26500 tl vergi indirimiyle 26700 tl alıyorum ayın 5 gibi maaş alıyorum bordro alıp atarım bakarsınız

@Kronik34, ben askeri ücretle calışandan bahsettim ki normal calışan emkli bile askeri ücretde 18250 tl alıyor sen normal calışansın senin alman normel

@Emremmm, senin maaş askeri ücret degil anlıyacagın

Üst Alt