Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimi başvurusunun dosya numarasını nasıl öğrenebilirim?

alonemisin

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
7
Merhabalar,

İstanbulda çalışmaktayım ve %48 yeni raporumla vergi indirimi için E - devlet üzerinden başvuru yaptım.

Şu an [FONT=&quot]Engellilik Vergi İndirim Dilekçesi[/FONT][FONT=&quot]
Durumu sonuçlanmamış başvurunuz olduğundan Engelli Vergi İndirimi Başvurusu yapamazsınız.

[/FONT]

yazmakta. https://eviss.ivdb.gov.tr/ adresinden aşama sorgulamam için dosya numarası istiyor ama ben online başvuru yaptığım için öyle bir numaram bulunmuyor.

İstanbul vergi dairesine ise ulaşmak mümkün olmuyor. Online başvuru haricinde herhangi bir işlem yapmaya gerek var mı? E devlet üzerinden başvuru yapıp sonuç alan var mı? Ve aşamaları nasıl takip ettiniz?

İyi günler.

Bilgilendirme amaçlı yazıyorum.

E devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz ve başka işlem yapmanıza gerek yok. 15 Gün içinde istanbul vergi dairesini aradığınızda size eviss sorgulama için dosya numarası veriyorlar. Bununla sorgulama yapabilirsiniz. [FONT=Arial]Rapor bakanlığa gönderildi cevap bekleniyor olarak benim başvuru düşmüş. Gelişme oldukça yazacağım.[/FONT]

Bende e devlet üzerinden başvuru yaptım ve aynı sizde yazdığı gibi uyarı veriyor.
şimdi başvurum yapılmış mı oluyor acaba ne yapmamız gerekiyor

Merhaba, 2 hafta içinde vergi dairesini arayıp evis için dosya numaranızı öğrenebilirsiniz. Sonrasında online takip edebilirsiniz.

Merhaba
Bende dosya numaramı bilmiyordum elden teslim etmiştim evraklarımı bulunduğum ildeki vergi dairesine
Raporunuzun son durumunu aşağıdaki numaradan öğrenebilirsiniz..
Sağolsunlar çok güzel ilgileniyorlar..
0312 4153124

Raporum olmadığı için e devlet üzerinden başvuru yapıb hastahaneye yönlendirme durumunu seçdim,karşıma o yazı çıkınca emin olamayıp hastahane randevu sistemi üzerinden yeni randevu oluşturdum vergi dairesini arıyorum ama açan yok sürreç doğrumu ilerliyor sizce.

Vergi indirimi süreçleri

Merhabalar,

Bende araştırma yaptığım için sonuçlanmış sürecimle ilgili bilgi vermek istedim.

Öncelikle daha önce aldığım engelli raporumda araç ibaresi olmadığı için 6 ay bekletip tekrar hastane randevusu ile baştan rapor aldım ve araç için gerekli ibare olan "Sadece hareket ettirici aksamda tertibatlı araç kullanır" ibaresini eklettim ve rapor başvuru kısmında sadece ötv yazıyor.

Benim araç ile ilgili kısım ortopedik olduğu için oranın bir önemi yok. Sol ayak bileği olduğundan kısıt kodlarımı içerin ehliyetim bulunuyor.

Daha sonra bu belge ile E -Devlet üzerinden vergi indirimi başvurusunu yaptım. Aşamalar size gerekli bilgilerin sorulması şeklinde geçiliyor. İşyeri vergi nosu girilince otomatik işyeri bilgilerini çekiyor. E rapor numaranızı da yazarak başvuruyu tamamlıyorsunuz.

İstanbulda oturuyorum ve buranın takip yeri evsis sistemi ama burada takiplik bir durum olmuyor. Belgeniz 15 gün içinde Ankara'ya gitmiş oluyor ve orayı aradığınızda hemen tc ile kontrol sağlanıyor, süreç yaklaşık orada da 15 gün sürüyor. Ankara onay verince 3 gün sonra falan telefona mesaj geliyor dereceye girdiniz v.b gibi.

Benim %48 sürekli olan oranım aynen sürekli olarak onaylandı.

Bundan sonrası işyerine evrak gelecekmiş sanırım sonrası süreci bilmiyorum. Onu da ilerleyen günlerde güncellerim.

İyi günler.

Aynı tarihlerde aynı süreçlerden geçiyoruz raporum %58 olarak çıktı E DEVLET üzerinden vergi indirimine başvurdum sonuçlanmasını bekliyorum konunuzu takip deyim

Merhabalar,
İşyerine evrak geldi ve muhasebeden çıktısını aldım. Bundan sonraki süreç için muhasebe yürütücekmiş tekrar gelişme olursa bilgi geçeceğim.

arkadaşlar merhaba eviss dosya no su için internetten DİJİTAL VERGİ DAİRESİ sitesin edevlet üzerinden giriş yapın sol tarafta dilekçelerim kısmına tıklayın ve çıkan kısımda OLUŞTURUDUĞUM DİLEKÇELER sekmesine girin burada başvurunuz ve dosya no çıkacak ama bu sadece internetten oluşturulan dilekçe için galiba posta yoluyla gönderilenler çıkyormu bilmiyorum.

Yardımın için teşekkürler. İşlem numarası çıktı ama dosya no çıkmadı bende malesef. E devlet üzerinden başvuru yapmıştım bende. Bir de anlamadığım kimi arkadaşlarin 2 haftada sonuçlanmış kiminin 2 ayı bulmuş. Arada bu kadar fark olmasi çok garip geldi

Merhaba @alonemisin
Ben de az önce e-devletten vergi indirim başvurusunu yaptım. Rapor numarasını girdim. Şirket ismi de SGK kayıtlarından otomatik geldi. Bu durumda iş yerimden yazı alıp vergi dairesine götürmek gerekli midir?

Üst Alt