Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirim hakkım var. Emeklilikte yeniden rapor istenecek mi?

BarıŞ38

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
18
Merhaba arkadaşlar,vergi indirim belgesi almış kişiler de daha sonra emekli işlemleri başladıgında tekrar rapor istenme olasılığı olurmu?

Merhaba
SGK 4A da başlangıç 2008 10.ay öncesinde ise yeni rapor istenmiyor fakat sonrası ise yeni rapor isteniyor diye biliyorum. Araştırmanızda yarar vardır. Benim Kasım 2006 olduğu için benden istenmeyeceği belirtildi SGK dan en son görüşmeye gittiğimde.

Arkadaşlar merhaba, 2011 yılında ankilozan spondilitten%41 sürekli engelli raporu aldım ve 2019 da vergi indirim belgesi aldım. 2024 mayısa ayında emekli başvurusu yapıcam benden yeniden rapor istenirmi acaba?şimdiden teşekkür ederim

BarıŞ38

İlk sigortallık tarihi 1 Ekim 2008'den önce ise, emekliliğiniz 4a statüsünde olacaksa, emekli olurken sizden yeniden rapor istenmez. Elde ettiğiniz vergi indirim hakkı size erken emeklilik de sağlar.

Aman dikkat! Her ne amaç için olursa olsun vergi indirimine temel olan raporun tarihinden sonra beni ve düşük oranlı bir rapor alırsanız, sgk'nın kontrol radarına takılırsınız ve sgk'nın kontrol çağrısı ile yeniden rapor almak zorunda kalırsınız.

Üst Alt