Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ve doğdum, ve doğduk...

Asmina81

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Sevgili Herkes,
…………

Ve bizler doğduk, hepimiz birer isimde kendimizi bulduk, Dünyayı ilk algılamaya başladığımız andan itibaren “Anne” ve “Baba” dışında bir kavram daha girdi hayatımıza “Kan” dediler adına…Oysa biz daha yeni yeni oyuncak isimlerini adlandırıyorduk, Ve acıyla tanıştık ve göz yaşlarıyla, bizim melekleri hep beyaz önlüklü bildik bu yüzden, ve bu yüzden bizim evcilik oyunlarımız olmadı hiç, daima doktorculuk, hemşirecilik oynadık… Yeni kavramlar tanımaya devam ettik feritin… desferal… hemogram… Bir sinek ısırmadı hiç bir zaman bizi, bir ısırık olarak biz hep iğneleri bildik...
Ve algılamalarımız arttıkça, biz büyüdükçe onlarda büyüdü, dışlanmaları, yanlış anlaşılmaları, yanlış yorumlanmaları, içimizi acıtan bakışları da öğrendik….
Ve büyüdük okula başladık veya bir işe… kulağımıza takılan kelimler hep aynı sonla bitiyordu “O Hasta” ……
Ve büyüdüm, En aydın kişilerden bile “Hastaysan neden bu okuldasın, neden bu mücadele “Git ve Öl”
Hala beynimde yankılanan o iki kelime “GİT ve ÖL” Hani Öğretmenim söylemişti ya doğruydu, Zaten çoğu zaman aileme de, kendime de ağır geliyordum bu yükle… “Gitmeliydim ve Bitmeliydim”
Ve Talasemi’ye dair hayatıma en son “Git ve Öl” kavramları girdiğinde daha 16 yaşındaydım… Gitmeliydim ve ölümü beklemeliydim hepsi buydu oysa…
Ve 16 yaşındaydım Talasemi ve O na dair tüm kavramları hayatımdan çıkardığımda…
Ama şimdi Talasemi’ye ait bilmeni istediğim tek bir şey var 16 yaşımda beni öldüren yüce mesleğin sahibi… Şimdi 23 yaşımı doya doya yaşıyorum, Gitmedim ve bitmedim bilmeni istiyorum…

Nisan 2004 İmren …

(2004 Doğum günümde kaleme aldığım hayatıma dair bir kesit paylaşmak istedim) :wink:

İnadına yaşamak, inadına yaşadığın hayattan zevk almak mutlu olmak.

En güzelini yapmışsınız. Tebrikler.

aferits' Alıntı:
İnadına yaşamak, inadına yaşadığın hayattan zevk almak mutlu olmak.

En güzelini yapmışsınız. Tebrikler.

Bence de İmren. İmrendim sana :p :p

imren yaa, sana inanamiyorum...
su resme bakiyorum da talasemili oldugunu soylemesen anlamam ben (bu arada bu senin resmin di mi?)

ogretmeninin dedigini ne diye bu kadar buyuttun ki, cahil bir adammis, hasta veya degil kim birine `git ve ol` der ki, haltetmis...

cik cik cik...

cok kiziyorum ya dayanamiyorum valla,,,

"kolaysa sen git ol, beni yasamak icin cabamda yalniz birakmayan insanlarla mutluyum, hayati seviyorum ve yasamayi sectim, bu soylediklerinizi duyunca olumu bu kadar kaniksadiginiza gore siz yasayan bir olusunuz diye dusunuyorum" derdim ona, diyorum ve umarim birgun hakettigi sozler yuzune carpilir.

Keske sen soyleseymissin zamaninda,,
ama olsun ben senin akilli, kocaman, guzel, kendine yetebilen, hem calisan, hem okuyan bir bayan oldugunu gorunce senin zaten o mesaji yasayarak cevrene verdigini anlayabiliyorum. Hem kendin icin yapiyorsun bunu hem de diger talasemililere ornek oluyorsun. Seni takdir ediyorum imrencigim, :)

Teşekkür ederim Barışcım, malasef böyle sarsıcı bir durumla yüzyüze geldim o zamanlar çok fazla kırılsam ve sarsılsamda hala yaşıyorum bu bana yeter ve ona verilecek en büyük cvp. olmuştur, sanırım ağzının payını Rabbim verecektir ona Barışcım, o zaman öyle bir duygu içinde yazmıştım bunu paylaşmak istedim...O resim benim Biras fotojenik çıkmış, yada bayami desem ki ehe ehe :D :p :mrgreen:

Üst Alt