Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vasilik işlemleri ne kadar sürüyor? [Hukuk]

murat414141

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrb arkdslar ins bana cvp verebılrcek bırısı burda vardır. benım sızofren hastası bır dayım var bız ona aılece sırayla bakıoruz ve sıra bıze geldı sımdı bız vesayetı ustumuze almak ıcın basvuru yaptık 3 ay gectı fakat bıze bır cvp gelmedı acaba normalde bu hukukı surec bu kadar uzun suruyormu yoksa baska bıseymı var. ?lütfen bılen bırı cvp yazarsa sevınırım.

arkdslar rıca edıyorum bu konu hakkında bılgısı olan yazsın.

valla aramadığın surece dönuş yapmıyorlar durum bu arayıp sorman gerekiyor. onlar aramaz çunku ne kadar geciktirsek kar olarak düşünülür para vermek için ama almaya gelince 1 dk bile beklemeden eşyana pantolonuna kadar haczetmeye gelirler. yani durum bu bende eskiden vasi ataması yptırmıştım ama aramadan işlem tamamlanmamıştı

Merhaba Murat, kardeşime vasi olmak için işlem sürecindeyiz biz de.

Öncelikle buradan vasi için dilekçe örneği çıktısını alıp adliyeye götürdüm

80 tl dosya açma ücreti ile dava başladı. üç dört gün sonra gelin, kardeşinizi de getirin, hastaneye yönlendiricez sizi dediler,

söylenen gün gittik. iki evrak verdiler, biri hastaneden vasisi olunacak kişi için sağlık raporu istemi. diğeri vasi olmak isteyen ile olunacak kişi arasında husumet var mı v.s. araştırmak için emniyete başvuru dilekçesiydi.

hastane olarak haydarpaşa sevkettiler. hemen o gün gittik hastaneye, nöroloji ve psikiyatri doktorunun onayını alıp rapor hazırlandı. 32 tl istediler rapor için.
sabah 9.30 10.00 gibi hastanedeydik, 11.45 gibi bitti işimiz.

ertesi gün de emniyet müdürlüğüne dilekçeyi verdim.

aradan bir hafta geçti geçmedi, emniyetten eve geldiler, kardeşimin ikametini v.s. sorguladılar.

emniyetin ardından birkaç gün sonra da eve tebligat geldi dava günü için.

2 aralık 2011 dosya açılmıştı, 16 ocak 2011 e dava günü verildi.

süreç ile ilgili merak eden arkadaşlar olur diye sıra sıra yazdım.

geçmiş olsun size de.
sabır ve kolaylıklar dilerim.

Gerçi konu biraz eski ama yine de cevaplayayım.
Eğer kendiniz takip edecekseniz, süreç uzun olabilir.
Ben, avukatıma vekalet verdim, o da davayı açtı, işlemleri takip etti, kararı çıkarttı. Toplamda yaklaşık 2 ay sürdü (bunun içinde adli tatil de dahil).

herkeze merhabalar arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum;

öncelikle annem % 96 engelli hastaneden sağlık heyet raporu aldık (ötv indirimi ve evde bakım için ) haziran ayında ve temmuz ayında mahkemeye başvurdum bana 22 kasım a gün verdi .22 kasım günü mahkemeye gittiğimde bana tekrar hastane raporu almamız gerektiğini söylediler ve emniyetten araştırma yapılacak dediler. ben de annemi hastaneye zor götüreceğimi o zaman bana adliyenin hekimini göndeririz 250 tl ücreti olduğunu söylediler ve kabul ettim.
doktoru eve ben götürdüm muayane etti ve böyle bir hastanın vasisi olması gerektiğini söledi. emniyetten de eve geldiler araştırma yapmaya annemin üstüne ev olduğunu belirttim .

şimdi 19 şubatta tekrar mahkemem var .şunu öğrenmek istiyorum ben ötv indirimli araç alacağım hakim bu mahkemede bana bu kararı kesin verir mi çünkü hiçbir eksik dosyam yok ve annemin hali ortada (nufüs cüzdanı kayboldu ve vekaletname olmadığı için zar zor işlemi yapabildim)
bu mahkemede hakim e ne söylemem gerekiyor .çünkü bazı arkadaşlar noter vasi kararının üstünde araç alımı satımı şeklinde yazıları görmek istiyormuş yani ben hakime bunlarıda yaz mı diyeceğim neler söyleyeceğim araç alacağım için. bide hakim karar verdiği zaman o an çıkan yazıyı mı direk notere götürecem yoksa duyduğum kadarıyla mahkeme bittikten 2-3 hafta sonra tam karar çıkıyormuş o kadar sürer mi onu mu götürmem gerekiyor.

bu mesaj ı gören bilgi sahibi olan arkadaşlar lütfen hemen yazsın 4 gün sonra mahkeme var .herkeze çok teşekkür ederim......

eğer araç alırsan gelir testine girersin ve 2022 maaş alıyorsan kesilir zaten mahkemeye gitmiyorsun gittiğin gün sana diyorki kararı şu tarihte gel al vasilikiçi n dilekçede ötv için araç alımınıda yazsaydın yoksa araba alacağın yer maliye kabul etmiyor sana diyim başıma geldi

Üst Alt