Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uyku Apnesi ile askerlikten muafiyet..?

ramowarr

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar , Tecilim Bu yıl sonu bitiyor ve Uyku apne sorunum var . Dün uyku apne test sonucumu aldım
Bu Rapor Özetine göre muafiyet sağlanır mı . CPAP testi yapmadım onu 10 ay sonrasına randevu verdiler
Daha askerlik yoklaması yapmadım.

Konuştuğum doktor senin gibi bir hasta vardı Ağır dereceli uyku apnesi ama heyet yine de askere elverişli rapor vermiş .
Askeri hastaneler kapandıktan sonra vermiyorlarmış çürük raporu ( Adana Şehir Hastanesi)
AHİ:119.7
Oksijen Satürasyonu %67

3ofkroy.jpg

Son düzenleme:
Bilgilendirme amaçlı yazıyorum.
Cihazsız (120 ahi) Cihazlı (0 apne) CPAP yani
2 gün önce Yoklama yaptıktan sonra , Adana Şehir hastanesine sevk edildim . Göğüs hastalıkları muayene sonucuma 47D2 yazdı
47D2'nin karşılığı nedir acaba bilgisi olan var mı ?
Bu arada heyet sonuçlandığında yine bilgi paylaşacağım maksat benim gibi uyku apne sorunu olanlar bilgi edinsin

Merhabalar , Uyku apnesi olanlar için güncelleme .
5 Aralıkta Heyete çıktım sadece 10 saniye içeride kaldım , İnternetten sonucu öğrenirsin dediler
Ve bugün Turkiye 11.12.2023 E-devlet Askerliğim bölümünde direkt karşıma muafsınız ekranı göründü

47D2 alarak heyete gittim . İyi günler

Üst Alt