Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Üye buluşması] 6 Aralık 2008 Cumartesi: Engelsiz Yaşam Fuarı'nda buluşuyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
674
Reaksiyonlar
710
Organizasyonun Tanımı: Engelsiz Yaşam Fuarı vesilesiyle buluşma
Sitede Organizasyonu düzenleyen kişi: OturanBoğa
Organizasyon Tarihi: 6 Aralık 2008 Cumartesi
Organizasyon saati: Öğleden sonra gün boyu fuarda olunacak
Organizasyonun gerçekleşeceği adres: İSTANBUL FUAR MERKEZİ
(CnrExpo) Atatürk Havalimanı Karşısı, Yeşilköy / İstanbul
Diğer açıklamalar: Fuar alanında bulunan Mercedes standının önünde toplanacağız

Katılımcıllar:

OturanBoğa + 1 kişi (Büyük bir terslik çıkmazsa o gün öğlen saatlerinde fuarda olacağım.)
Bayke
CinCin + Gökhan
betül çiftçi
KRAL
Şehribanu + 1 kişi
abalı
sevinc
ECOnomİST
masiva + ?
akasya
nafiye
UYGAR
daylight + 1 kişi
papatyacım + ?
mimfatih + kaderb
ergün
aliş
alifatih1958
saygi&sevgi
buyucu + 1 kişi
Ati + 1 kişi

• İSTANBUL FUAR MERKEZİ (CnrExpo)
    Atatürk Havalimanı Karşısı, 34830 Yeşilköy / İstanbul

Google harita/uydu görüntüsü için buraya tıklayın

Toplu taşıma ile fuarımıza ulaşım: Fuar alanımız Aksaray - Havalimanı Metrosu nun İDTM (İstanbul Dünya Ticaret Merkezi) Durağındadır. Metro durağında engelliler için gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Ayrıca metro durağından fuar alanına sürekli sefer yapacak araçlar (shuttle) bulunmaktadır.

Özel engelli araçları ile fuarımıza ulaşım: Engelli ziyaretçilerimiz ayrıca bulundukları ilçe belediyelerinin 'beyaz masa' larına veya 'engelli koordinasyon merkezleri' ne fuara özel araçlarla ulaşım için müracat edebilirler.

:evil: istanbula kaçacam ben.. :evil: hep istanbul da toplanıyorsunuz..tüh! :D ama ben gelemiyorum yine :cry: katılacak arkadaşlara selam eder gözlerinden öperim :D hadi iyi eğlenceler sizlere.. :evil:

kıskanıyormuyum ne :roll: çok kıskanç buldum kendimi :D

eee bende bir gün olur hepinizi bir arada görürüm Allah büyüktür :D :D

istanbul,a kaçmak farz oldu olacak :D :D

Kesin söz vermiş olmayım ama %70 ben gelebilirim :)

ummadık bi terslik olmazsa ben de geleceğim

Bir aksilik olmaz ise ben ve aşkım orada olacağız.

Bu arada fuar süresince iş yaşamı ile ilgili etkinlikler de yapılacak:

• [size=6]Engelsiz Kariyer Akademi Buluşması'na Davetlisiniz[/size]
    'Geleceğinizi Değişimle Kazanarak, Kendinizin Lideri Olabilirsiniz’

3-6 Aralık tarihleri arasında İstanbul Yeşilköy'de Engelsiz Yaşam Fuarı'nda Türkiye'nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsizkariyer.com'un ev sahipliğinde, 4 Gün - 4Konu - 4Konuk başlığı ile Engelsiz Kariyer Akademi Buluşması düzenlenecek.

İnsan kaynakları dünyasında Engelsiz Kariyer ilk kez engelli adayların her geçen gün daha da önem kazanmaya başladığı günümüzde; ‘Geleceğinizi değişimle kazanarak, kendinizin lideri olabilirsiniz’ sloganı ile çağrıda bulunuyor.

4 gün sürecek ve engellilerin kaçırmaması gereken buluşmada her gün birbirinden önemli konularla engellilere gelecek planlarında ve iş yaşamlarında başarılı olmanın yolları anlatılacak.

Buluşma Programı:

1.Gün 03.12.08 - Çarşamba
    Konu : İstihdama Katılımda Engellilere ve İşverenlere Düşen Görevler
    Konuk : Saime Toptan I Özev Onursal Başkanı

2.Gün 04.12.08 - Perşembe
    Konu : Başarılı olmak için Dezavantajı Avantaja Çevirme Yöntemleri
    Konuk : Abdullah Bozgeyik I Kariyer Danışmanı - Öğretim Üyesi (Engelsizkariyer.com Yazarı -Danışman)

3.Gün 05.12.08 - Cuma
    Konu : Hayata Farklı Bakmak Engelsiz Kariyer’le Başarıyı Yakalamak
    Konuk : Filiz Tosyalı I Yazar – Yaşam Koçu

4.Gün 06.12.08 - Cumartesi
    Konu : İş Yaşamında Engellilerin Sahip Oldukları Haklar ve Ayrımcılıkla Mücadele
    Konuk : Av.Güler Polat I İstanbul Barosu Engelli Hakları Komisyonu Başkanı
    Engelsizkariyer.com Yazarı - Danışman)

Engelsiz Kariyer Akademisi’nin bu etkinlikle amacı İnsan Kaynakları dünyasında unutulan ve hiç bir çalışmanın yapılmadığı gerçeği ile engelliler için yaptığımız önemli girşimlerimizin yer aldığı çalışmalarımızdan edindiğimiz deneyimlerimizi konuklarımızla gündeme taşımak ve engellilerimize aktarmak.

İŞ GÖRÜŞMESİNE (MÜLAKATA) DAVETLİSİNİZ
    Engelsiz Yaşam Fuarı’nda yer alan Engelsizkariyer.com standında her gün farklı sektörden farklı firmaların insan kaynakları yetkilileri İş Görüşmesi (mülakat) gerçekleştirmek için engelli adaylarla buluşacaklar.

Firmalar, standımıza uğrayarak mülakat başvuru formunu dolduran engelli adaylarla iş görüşmesi (mülakat) yaparak, iş teklifinde bulunacaklar. Eğer sizde Engelsizkariyer.com standını ziyaret ederek yeni iş olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Katkılarıyla: Renault Mais, Yasadikca.com, Engelsiz Yaşam Fuarı,
    MedyaMag İletişim Ajansı

Tarih: 03-06 Aralık
    Yer: (CNR) İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy-İstanbul
    Seminer yeri: 11 Hol
    Saat: Buluşma Fuar boyunca her gün 15.00'de.

Daha fazla bilgi için www.engelsizyasamfuari.com 'u ziyaret edebilirsiniz.

OTURAN BOĞALI BİR BULUŞMA HEEeee... :shock: :D CİNCİN ABLAMDA var....offfff süper ama ben olamıcam üzgünüm...iyi buluşmalar arkadaşlar umarım fuar ihtiyaçlarınız doğultusunda en iyi bir şekilde geçer....iyi eğlenceler hepinize

Ben de geliyorum,eğer otobüs yolculuğundan bayılıp kalmazsam :D

BENİDE YAZARSANIZ ORDA OLACAĞIM BÜYÜK İHTİMAL

ABALI

Merhaba Bülent,

Benimde aksi bir durum olmaz ise katılmayı çok isterim.
Kısmet olur ise bir arada olmaktan mutluluk duyarım.
Görüşmek üzere

Sevgiler

kesinlikle orada olacağım... özellikle iş görüşmesi ve mülakatla ilgili çalışmaları bizzat yakından takip etmek niyetindeyim...

ayrıca değerli arkadaşlarımla da buluşmaktan büyük mutluluk duyacağım...

görüşmek dileğiyle...

Bi aksilik çıkmazsa bende gelmeyi planlıyorum görüşmek üzere

FUARDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİ İLE...

slm arkadaşlar bende gelmek isterim bir aksilik çıkmazsa inş.
Beni ve nişanlımı da yazarmısınız.
Teşekkürler,

sevgiler

Aslında ben fuara perşembe günü gidicektim ama mağdem bu fuar vesilesiyle bir buluşma organizasyonu düzenlendi ozaman cumartesi günü bende oradayım :arrow: lütfen listeye benide ekleyin

tamamına katılmayı düşünüyorum.görüşmek ve tanışma dileği ile
saygılar
ergün

Bir aksilik olmaz ise ben de gelip, kader benden başka kimlere oyun etmiş bakayım görmek, tanışmak ve laflamak isterim.

Bülent abi ben cumartesi günü fuara belediyenin engelliler için hizmet verdiği taksilerle geleceğim şimdiden taksiyi arayıp randevuyu verimde yerler dolmasın
ama akşam kaça kadar orada oluruz geri dönüşü saat kaç diye randevuyu versem acaba?

Engelsiz kariyer yetkilileri sadece bir gün mü görüşme yapacaklar yoksa tüm fuar süresince mi? Bir diğer ifade ile sadece bir gün gidilse yeterli mi yoksa her gün mü gitmek gerekecek bu görüşmeler için?

bu soruyu alifatih1958 adında bir arkadaşımız özel mesaj yoluyla bana sormuş ama ben bilmiyorum cevabını bilen arkadaşlarımız yanıtlayabilirmi?

serap_vuu' Alıntı:
Engelsiz kariyer yetkilileri sadece bir gün mü görüşme yapacaklar yoksa tüm fuar süresince mi? Bir diğer ifade ile sadece bir gün gidilse yeterli mi yoksa her gün mü gitmek gerekecek bu görüşmeler için?

bu soruyu alifatih1958 adında bir arkadaşımız özel mesaj yoluyla bana sormuş ama ben bilmiyorum cevabını bilen arkadaşlarımız yanıtlayabilirmi?
Engelsiz Yaşam Fuarı’nda yer alan Engelsizkariyer.com standında her gün farklı sektörden farklı firmaların insan kaynakları yetkilileri İş Görüşmesi (mülakat) gerçekleştirmek için engelli adaylarla buluşacaklar.

Firmalar, standımıza uğrayarak mülakat başvuru formunu dolduran engelli adaylarla iş görüşmesi (mülakat) yaparak, iş teklifinde bulunacaklar.

Tarih: 03-06 Aralık
Yer: (CNR) İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy-İstanbul
Seminer yeri: 11 Hol
Saat: Buluşma Fuar boyunca her gün 15.00'de

oturanboğa abi ya kusura bakmayın ben gelemiycem :(( Gercekten orda olmak isterdim ama bayram öncesine denk geldigi için gelemiyorum. Persembeye bilet bulabildim o yüzden üzgünüm kusura bakmayın. inş. bir sonraki bulusmaya gelicem. Size iyi eglenceler bol muhabbetler. Tekrardan özürdilerim..

Merhaba arkadaşlar;

İnşallah bende gelmeyi düşünüyorum. Daha önceden geçmiş yıllarda bir kezdaha gitmiştim. Bu tür Fuarlar biz engelliler için çok faydalı.

Görüşmek üzere...

Yaa şansa bakın ya 153 engelli taksi hizmetini aradım cumartesine 2 araç varmış onlarda full doluymuş :(
gelmeyide çok istiyordum nasıl gelecem şimdi yaa :( bi akıl verin lütfen

bağri başka gün gidiyim diye tekrar aradım salı'dan pazar'a kadar bütün araçlar dolu hiç boş yer yok dediler :?
bu ne yaa buakadar da olmaz :x
neyse ben gelemiyorum galiba :( engelleri aşayım derken başka bir engele takılım işte

BENCE BUGÜN (03 ARALIKTA) FUARA GİTMEYİN

Fuar hakkında ilk söylenecek salonun konumu.9,10 ve 11 numaralı salonlar fuar alanının en ücra köşesinde. İlk akla gelen soru neden fuar merkezi bir binada kurulmadı da ücra yerdeki bina seçildi? İkinci husus otopark minnacık bir yer ve orasını da zaten katılımcı firmaların minibüsleri kaplamış, fuara gelen ziyaretçiler ise özel otolarını molozlar ve cam kırıkları içerisine park etmek zorunda. Oysa 9 ve 10 numaralı salonların önlerinde geniş ve tertemiz otopark var.Şayet fuarın 11 numaralı salona alınmasının mantıklı bir açıklaması yok ise fuar organizatörleri bile bize o kadar değer veriyorlar, anlayın artık. Allah sizi inandırsın bir otomobil fuarı veya bir giyim kuşam fuarı veya elektronik eşya fuarını o salonda hayatta yapamazlar zira saydığım türden fuar için organizatör 11 numaralı salonu teklif ettiğinde yüzüne tükürürler adamın. Neyse fuarın 11 numaralı salonda yapılmasının dediğim gibi umarım mantıklı bir açıklaması vardır inşallah.
Saat 11 veya 11,15 sularında fuara gittim ve yarım saat veya 45 dakika kaldıktan sonra ayrıldım. Mübalağa etmiyorum içeridekilerin %98 hatta %99’u özürlü olmayan insanlardı. Ve bunların tamamına yakını da stand görevlileri idi. O kadar süre zarfında bir elin parmakları kadar özürlü kişiye ya rastladım ya rastlamadım içeride. Standların hepsi kurulmamış, kurulanların da bir çoğunun eksiği var ve hala eksikliklerini gidermeye çalışıyorlar. Tekerlekli araba standları oldukça fazla fuarda. Birkaç da kitap standı gözüme çarptı. Kadıköy, Fatih, Üsküdar Belediyeleri gibi bir çok belediye ve İst.Büyükşehir Belediyesi stand açmış. Keza Akparti ve MHP’nin de standları var idi. Engelsiz kariyer standına gittim ve bana söylediklerine göre bugün Bank Asya, yarın da T.Ekonomi bankası gelecekmiş görüşme için. Yani hergün sadece bir müessese iş görüşmesi için gelecekmiş. Kısacası arkadaşlar bugün fuara gitme niyetinde olanlar var ise bence hiiççççççççççç ama hiiççççççççççççç yerinizden kıpırdamayın, o kadar yorgunluğa değecek bir şey yok zira dedim ya ya standların bir kısmı boş ya da hala bir kısmında eksiklikler diz boyu. Aslında bana samimi düşüncelerimi sorarsanız fuarın gezilecek bir tarafı da yok. Lakin özel aparata ihtiyaç duyulan durumlarda bunların bir arada görülüp mukayese edilebilmesi açısından yararlı olabilir ancak aranılan her aparat veya ekipmanın da fuarda sergilendiğinden emin değilim. Buluşma için cafe filan vardır deniliyordu ya, 11 numaralı salonun iki yerinde evet oturup bir şeyler içecek yerler var ancak o hengamede orada da toplanılıp konuşulabilir mi bilemiyorum. Şayet bugünkü gibi tenha ise sorun olmaz. Mercedes Benz’in bir standı var ve önünde de sakatlar için tasarlanmış bir otobüs sergileniyor. Bu standın bir parçası olarak da bir otobüs durağı yapılmış. Orda buluşulabilir mesela. Mercedes Benz standının önünde oturup çay içme yeri masalar filan da var ama o masaları stand mı koymuş onu bilemiyorum. Yani diyeceğim odur ki C.günü şayet buluşulacak ise mutlaka önceden buluşma yerini kararlaştırın, aksi halde karmaşa yaşanır millet bir birini bulamaz. Veya denilir ki Kadıköy Belediyesinin standının önünde buluşalım; ama orası da yol olduğu için kalabalık yolu tıkar, biraz zor. Neyse sizler bir yer kararlaştırın orda buluşsun gelenler. Belediye deyince aklıma geldi belediyelerden birisinin stand görevlisine sordum özürlülerle ilgili kitabınız broşürünüz hangisi diye, adam tuttu bana “o konuda broşürümüz” yok dedi ve belediyenin başka faaliyetleri ile ilgili broşürlerini gösterdi. Gülüp geçtim ve “fuar özürlüler fuarı, yol su kanalizasyon fuarı değil hatırlatırım” dedim. Özürlülerle ilgili fuarda stand açıyorsun ve standa 5-6 tane broşür koyuyorsun lakin günün manasına uygun broşürün yok. Keza Fatih Belediyesi standındaki görevli bayana takıldım sizde de mi broşür yok diye. Sonra kendisine “Fatih Belediyesinin özürlülerle ilgili bir dairesi veya ofisi filan var mı acaba” diye bir soru yönelttiğimde kadıncağız “özürlüler komitesi var” dedi. “Ne yapar bu komite” diye sorduğumda ise kadıncağız gülümsedi ve ben de “anladım bir şey yapmıyor” diyince de evet anlamında başını salladı. Görün arkadaşlar çok sayıda belediye stand açmış lakin hepsinin göstermelik olduğu apaçık ortada. Her zaman derim BİZE BİZDEN BAŞKA HİÇ KİMSENİN FAYDASI YOK. Ama bizler ne yapıyoruz ısrarla ve büyük bir şevkle miskin miskin uyuklamaya devam ediyoruz. Edelim bakalım.
Saygılar sevgiler.

Bülent Bey bana +1 ekleyebilir misiniz,kuzenimle geleceğim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt