Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Üye buluşması] 31 Temmuz 2010 Cumartesi 3. İzmir Buluşması Mangal Partisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
evet gerçekten çok güzel bir gündü emegi geçen yorulan cem beyden eşinden dostlarımızdan allah razı olsun hepsinden ve gelen dostlarımıza çok teşekkür ederiz iyiki varsınız iyiki tanımışız sizleri

Öncelikle canla başla evsahibeliği yapan ve onca saat ayakta kalan Sasa'ya sonra saatlerce mangal başında insanları doyurmaya çalışan ve uzun süre aç kalan Cem'e ve kızları Su'ya çooook teşekkür ediyorum.
Bu buluşmada da çok güzel dostlar edindiğim için kendimi ayrıca çok şanslı hissediyorum. Herkese çok teşekkürler.:)

Çok güzel bir gün geçirdik emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler yeniden bir araya gelmek dileğiyle.

Çok güzel bir hafta sonuydu, muhteşem oldu, çok uzaklardan gelip bizi şereflendiren tüm dostlara İzmirliler olarak teşekkür ederiz. Her zaman bekliyoruz dostlar...

selam..bu etkinliğe çokk isteyerek katılmıştım..eskişehirden geldim...sabahın erken saatinde piknik alanına varmıştık...kız kardeşim ve arkadaşımla ... saolsunlar cokk çaba sarfetmişler..hepsinede buradan cokk teşekkür ettim :) öncelikle JEM ee ;) benimle sabahın köründe başladı uğraşmaya :D yoll tarif etmek içinn..saol arkadaşım..ama beni üzen duruma çokk moralim bozuldu :( konuyu JEM e ilettim..hoş değildi aslında..biz arkadaş ortamı die o kadar uzun yoldan geldik..ilk etkinliğe katılmam dı gercekten cokk isteyerek katılmıştım...çoğu izmirli arkadaştı piknik alanındaki..gözlemlerime göre herkez kendi özel zevkini yaşamak için gelmşş..çok yanlış aslında..sonucta aile ortamı arkadaş ortamı die geliyoruz ama hoş olmayan durumlar görüyoruz :(:(:( keşke hepimzin zevk alabilceği ortamlar olsaydı :( ama olmadı..napalım sağlık olsun..yinde arkadaşlarımla tanıştıgım için cok mutluyum...güzel insanlarsınız hepinizde :) JEM tekrar teşekkür ettim sana ve emeği gecen tüm arkadaşlarıma :):):)

beyaz arkadaşım bi merhaba atsaydın yanına gelir senle otururduk sanırım sen arkamızdaa oturandın yanlış anlama ama somurtup oturmakla olmuyo:eek:orda herkes eşit

Beyaz canım merhaba nasılsın? Ben İmren umarım tanımışsınıdır.
Canım uzaktan gelen arkadaşlarla ilgilenmek için elimizden geleni yaptık ve çok güzel dostlukları oluşturduk ve sende tabiki buna dahildin sorun ne anlamadım Eskişehirden arkadaşınla geldiğin için sanırım biraz sizi yanlız bırakmış olabilirler anladın sen onu:))
Çok güzel bir gündü tabiki aksilikler olmuştur ama kimsenin kalbinin kırık veya en ufak bir üzgünlükle dönmesini istemeyiz...

herşey çok güzeldi cem harika. eşin dünyalar güzeli kızın. niko. mother. ve adını yazamadığım diğer arkadaşlar emeğinize sağlık :)
orda tanıştığım dünya güzeli insanlar hasan kuyucak zarif eşi çiğdem kuyucak güzel çocukları güzeller güzeli kızlar atom minevra canay ve gene ismini yazamadığım tüm dostlar hepinizle tanıştığım için çok mutluyum cem tekrar teşekkürler arkadaşım..

Sibel972;

somurtugumu sanmıyorum arkadaşım..
gayet güzel arkadaşlarım oldu..yanılıyorsunuz..demek ki siz gelip bir merhaba dememişsinz..!! ben herkezi gezdim masa masa selma ablayla...benim sorunum İÇKİİ konusuydu..kimsenin aile ortamına İÇKİİ sokmaya hakkı yok tamam mıı...arkadaşım 19+7 saatlik yoldan geldi sırf benim hatrım ve bu etkinlik için ..ama ne gördük İÇKİİ :(:(:( bilmem anlatabilmii.. kendi kafana göre somurtugumu cıkartma lütfenn...

şenaycıma katılıyorum.içki olayı pek hoş değildi.sonuçta sosyal bi organizasyonda ne işi var.içmek istiyosa gidip başka yerde içsin.ayrıca biz gayet güzel sohbetimizi ediyoduk.artık birazda o sizin bakış açınızla alakalı sanırım.hiçte somurttuğunu sanmıyorum...

pardon beyaz ben seni anlamamışım çok üstü kapalı anlattıgın için ama bana bu kadar yüklenmeyin:(onu içki getirip içki masası kuranlara deyin bi zahmet

Sibel972;

size yüklenmek değil arkadaşım..ben açık olmak istemedim aslında..ama siz de "somurtmasaydınız" deyince üzüldüm :( neyse konu açığa kavuştu sanırım :) sizde haklısınz..fazla yorum yapmıcam o konuda...

Böyle güzel buluşmalarda Alkol almak hiç hoş değil,çünki bu meret şişede durduğu gibi durmuyor.Aşırısı mutlak rezilliklere sebep olup telafiside olmuyor...Alkol almamak daha isabetli olur...Hele ailemizle bulunduğumuz bir ortamda daha dikkatli olmak lazım...

Arkadaşlar bütün gün etlerin gecikmesi dışında herkes halinden memnun ve herşeyden keyf alıyordu.
Sadece bir masada alınan alkol yüzünden sanki bombok bir gün geçti gibi yansıtılıyor.
Adam alkol alırken yanında evlatları ve eşi vardı, yazılanlardaki gibi kötü derecede bir edep aşımı olmadı.
Şişede durduğu gibi duran var, durduramayan var.
Orada çok kötü etkiler olsaydı zaten güvenlik var izin verilmezdi.
Sessiz sedasız gelişen bir durum olmuş, olmasamış ama olmuş.
Kimseye ne edepsizlik edildi, ne küfür, ne hakaret nede başka bir şey...
Kaç kişinin onlarca gündür emeği var, tüm güzellikler yazılmayıp illede şu konuda herkes beyanat vermeye başladı ayıp olmuyormu?
1-Etler geç geldi milletin midesisi guruldadı sürekli.
2-Bazı arkadaşlara çiğ gitmiş, hemen yenisi ile değiştirildi.
Vakti olmayan erken kalktı,
Saat 23.00'e kadar kimsenin suratı asılmadı, son 4 saat tam gaz neşeyle geçti.
Öyle bir yöne gidiyorki, sanki serseriler bastı toplantımızı...
Alkol ve içki kelimlerini burada kritik yapmayalım lütfen, şişede nasıl durarsa dursun, o gün birisi çıkıp ortamı baltalayacak taşkınlık yapsaydı önlemimizi almıştık. Kaldıki güvenlikler sürekli yanımızdaydı.
Tabiiki herkesi memnun edemiyeceğimizi biliyordum en baştan beri, ne mutluki 70 kişiden en az 60 kişiyi mutlu edebildik.
Beyaz arkadaşımızın sıkıntısından haberim olsaydı koskoca alanda uzak bir masaya alırdık kendilerini.
Keşke kalabalık çekildikten sonra kursaymışsın be abi, keşke...

Üzülen ve o günü beğenmeyen arkadaşta haklıdır saygı duyarım, ancak gelipte yanımızda olamayanlar sanki olaylar olmuş gibi algılamaya başlayacak rica ediyorum şişirmeyin artık.

ben orda çok istememe ragmen olamadım . ama buluşmanın harika gectigini bir çok katılımcı dostlardan duydum. burda sadece şunu belirtmek istiyorum orda alkol alan kişiler zaten resimlerden belli oluyor ben derimki o masadaki arkadaşlarım için orda bulunan bir çok dosttanda biliyorumki kefil olmaktadırlar. ve şunada eminimki o masadaki arkadaşlarım kimsenin kefilligine ihtiyac duymamaktadır . ama konuyu başka taraflara taşımak bence hiçmi hiç yakışmamaktadır. neticede ordaki bütün katılımcı arkadaşlarımda biliyorki bu can dostlarımız kendilerini bilen cevreye duyarlı ve kimseyi rahatsız etmeyi düşünmeyen bilinçli ve aileleriyle beraber gelmiş arkadaşlardı. ve bende olsaydım biliyorumki o can dostlarımın masasında olurdum ve bundan şeref duyardım. arkadaşlar ne olur konuyu başka taraflara taşımayalım ve yorumlarımıza dikkat edelimki kimselerde üzülmesin . cem bu arada sana ve şaşa ya çokk ama çokkk teşekür ediyorum kardeşim yüreginize saglık bu yaptıgınızı benim diyen kişiler başaramazdı varolun sagolun canlarım . sevgi ve saygılarımla .

Sayın beyaz_026,
İzmir buluşmasının fotoğraflarına ve güzel yorumlara bakıp, katılan arkadaşlar adına mutluluk duyarken, sizin yorumunuz çok şaşırttı beni.
Önce Eskişehirli olduğunuz için şaşırttı.
Yerel halk kadar öğrenciyi bünyesinde bulunduran ve bu durumu sindiren, son derece hoşgörülü bir halka sahip olan, bir orta Anadolu şehrinden ziyade Avrupa şehrinde bulunduğunuz izlenimi uyandıran bir şehirde yaşıyorsunuz. Üstelik bu şehrin, Türkiye’nin en müstesna, en vizyonu geniş, en seküler belediye başkanına sahip olan belediyesinde çalışıyorsunuz. İzmir’de katıldığınız piknikte sizi rahatsız eden ayrıntı ne yaman bir çelişki. :confused:
Alkollü içki içenlerin tacizine mi uğradınız da bu kadar rahatsız oldunuz acaba?

Dikkatimi çeken diğer bir çelişki de profilinize baktığımda “Alkol Sevenler” grubuna üye oluşunuzdu.:rolleyes:
Acaba sizin canınız da mangalda etin yanında içki içmek istedi ama tedariksiz geldiğiniz için içme şansınız olmadığından mı rahatsız oldunuz diye düşünmeden edemedim.

İzmir buluşmasını;
canla başla düşünen dostları ile birlikte bunu hayata geçiren,emeğini esirğemeyen,gönüllü olarak dostları uğruna yollarına,emirlerine köle olan.sayğıyı ve sevgiyi fazlası ile hak eden gönlü güzel dostlara kendi adıma teşekkür etmeyi bir borç bilirim..kendilerini sanalda tanıdım.fiilde tanışmadım ama gönlü yüce olan can dost oldukları her hal ve hareketlerinden belli..
bir buluşma düzenlemek ve onun sonunu getirmek kolay iş değil.buna cesaret etmek bile büyük onur kişi için.
her yaşanılan dakika bir birine uymadığı gibi ,inişli çıkışlı yolarda sıkıntı olduğu gibi, hiç bir düşüncede birbirine uymuyor.
insan oğlu teşekkür kavramını neden direk kullanmazda illa dolaştırarak hedefe varır bunu anlamak biz engelli camiasında tam bir muamma...ne olur birde pozitif bakın hayata güzelliklerden bahsedin.emeği geçen insanlar burada özveri içinde yapıyor..burdan bir çıkarları yok.hemde olamaz olmasıda mümkün değil...
buradaki karları ;ellerinize sağlık,teşekkür ederim vede ALLAH RAZI OLSUN...bu 3 cümleyi söylemek bu kadar mı zor.zor ise bu buluşmayı yapanlar engelli bireyler ve bu işin eğitimini almamış,gönülden gelen sevginin açıklığı ile yapmayı ,dostlarının güler yüzünü görmeyi seven fedakar insanlar..burada eksik gedik olabilir.çoğu zaman tuzu ,çayı,şekeri unutupta piknik alanında tanımadığımız yan komşumuzdan istediğimiz hiç mi olmadı..bunun için aile façiası mı yaşadık evimizde,hayır....e ozaman sorun ne....orada yetkili olan dostumuza şikayetini iletmiş iseniz...bu formda yeniden dillendirmenin ne alemi var...
""bir laf vardır..""ortam sana uymuyorsa,sen ortama uy.."" oda olmuyorsa nezaketinle oradaki birlikteliği bozmama adına izin iste ve müsade al ve ayrıl...kendinize yakışan da budur...
çünkü o ortamdaki dostlar o olaydan rahatsız değilse,o olay onların tercihine kalmıştır...sayğı duy,sanada sayğı duyulsun...olayı alenen dillendirmekteki kazancınızı hala anlamış değilim...belki bende o ortamı sevmeyecektim ama edebimle bir bahane bulup müsade isteyip ayrılacaktım...
yani,,,ne şiş yanacak ,nede kebab..olğun olmak ,farklı yaklaşmak ,insanın sevmesini tam bilmesiyle olur...inşaallah bir dahaki buluşmaya katılacakken ortamı sorar ona göre hareket edersiniz...biz sizi canı gönülden seviyoruz vede seveceğiz..

neyse buluşmaya emeği gecen ,gelerek şereflendiren,renk katan ve bizlere doyumsuz birlikteliğin an ve an yaşananlarını fotoğraflarla ileten tüm dostlara "CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM...""BU UNUTULMAZ ANLAR, ANLATILMAZ YAŞANIR SLOGANI " ile yeni buluşmalara yelken açmanız dileğiyle her birininize ayrı ayrı teşekkürler...
sayğılarım la,

empatizan;

Eskişehirli olmam; aile ortamında içki içilmesini uygun görmem gerektiği anlamına gelmez empatizan..!!!!!! biraz sacmalamışsınız "tacizemi uğradınz" falann lütfen konuyu saptırmayın..edepli olunuz...ewt alkol severim ama bu demek değil ki özel bir etkinlikte, aile ortamında içmeyi uygun görürüm..!!!!! anlamına gelmez...her şeyin yeri vardır..JEM sizede teş.ettim ayrı uzak masa acardık falann...!!!!!!!!! ben sizi sorumlu görümştüm bu etkinlikte ama yanılmışım :( özür dilerim.....bu arada biz zaten aç beklediğimizi önemsemedik fakat beklememizin sonunda çiğ et ve içkili masa görünce haliyle sinirlerimz bozuldu....sizler evinizden cıkıp geldinz çoğu arkadaş öyle en azından ama bizim gibi uzak yoldan gelenler için kötüü bii durum...benim gibi düşünen yoktur belkii kendi adıma söylemş olayım...herşeye rağmen tanıştıgım güzel insanlar için geldiğime değdi...en azından hoş arkadaşlarımda oldu :)

çok neşeli bi gündü jem ve dıger arkadaşlara çok teşekkür aderim hiç bişey neşemi bozamadı sizlerle olmak çok güzeldi:eek:

Merhaba arkadaşlar gerçekten muhteşem bir gündü buradan Jem, Şaşa, Mother ve emeği geçen tüm dostlara tşk. ederim... İzmir'e çok uzaklardan gelip bizi şereflediren dostlar çok sağolun sizin sayenizde güzel bir gün geçirdik... Jem abimib yıllar önce yaptığı etkinliklerde olsun burada olsun muhteşem arkadaşlıklarım oldu bunu için ayrıca teşekkür ederim...

Beyazcık canım seni anlıyorum bende asla alkol kullanmayan ve bunu tasvip etmeyen biriyim ama sonuçta orası piknik alanı ve dostlardan biri ailesi ile farklı bir masada içmek istemiş bu bazılarımıza ters gelir, bazılarımıza doğru gelir her ne olursa olsun bence kimseye zarar verilmediği sürece kişisel hayata ve tercihlere saygı göstermek lazımdır... özgürlük ancak herkesin karşılıklı tercihlerine saygı göstermesi ile olur.... Beyazcım hem senin oturduğun masada bile içilmedi bu kadar kendine sıkıntı yapmana ve üzülmene değecek elle tutulur bir durum değil bence bu... Çok güzel bir gündü ve sizleri çok sevdik çok güzel arkadaşlıklarımız oldu, dostlar hatırına çiğ et bile yenir dedik :)) yemeyenlerinkini değiştirdik:)) hatalar oldu belki ama her şeyin olumsuz yanını görmektense güzel yanlarını görelim lütfen... Kimse hatsız ve kusursuz değildir...
Hepinizi çok seviyorum dostlar kendinize iyi bakın...
Yıl başında buluşmak üzere:)

site üyelerinin bulaşma organizasyonları

her şey çok güzeldi teşekkür ederiz

tüh beee,
kaçırmışım olayı, neyse inşallah bir dahaki sefere ben de orda olurum...

bende gelmek isterdim ama 1200 km var arada inş birgün yetişeceğim bu organizasyonlardan birine... ama gönlüm sizinle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt